Čemu dajete prednost - osjećaju ili razumu?

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#17 Post Postao/la mala-plava21 »

podjednako ali mozda za nijansu vise osjecajem :D

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#18 Post Postao/la ra-ja »

Puno puno hvala mala plava jer djelim misljenje sa tobom =D> =D>

Treba da se razum i osjecaji stalno motaju jedo sa drugim, a to je jedno savrsenstvo, malo teze ali uspjeva :D

Avatar
delicious
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 56
Pridružen/a: 29 Jun 2006 02:00
Lokacija: Switzerland

#20 Post Postao/la delicious »

Pokusavam osecajom ali me razum nekada zaje*e :biggrin:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#21 Post Postao/la mala-plava21 »

Ra-Ja je napisao/la:Puno puno hvala mala plava jer djelim misljenje sa tobom =D> =D>

Treba da se razum i osjecaji stalno motaju jedo sa drugim, a to je jedno savrsenstvo, malo teze ali uspjeva :D
Istina ali tako je najbolje :wave:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
d-dijana
Pocetnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 Jun 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#22 Post Postao/la d-dijana »

Hejjj... raja...!!! Slazem se s vama... Treba slusati i razum i osijecaje... Stim da ponajvise treba obratiti paznju na to sta te cini sretnim... Svima nama nalete jednostavne stvarke koje se necine bas pametnim... al osijetis da ces pobudaliti neuradis li to.... (sta god to vec bilo), iako npr. znaaaaas da ces zatim pasti za jednu il dvije stepenicu nize u svojim ocima...pa mozda i u tudim... ko ce znati!!! I opet to odradis... AL S OSMIJEHOM!!!! :biggrin: Jebaji ga... Jake i svijesne osobe mogu uskladiti i osijecaje i razum, al poneki ljudi ipak nezele to da rade jer im je draze ono sto im je DRAZE, koliko god da kosta.... HEHEHE... :biggrin:

Avatar
bujo_20
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 256
Pridružen/a: 17 Sep 2007 02:00
Lokacija: Makedonija

#24 Post Postao/la bujo_20 »

da sastavis osjecaj i razum zajedno velika je stvar al desava se da su razliciti putevima ima momenata kad prednost se daje osjecaju a a nekad razumu jer nemozes u svemu da gledas sljepo i da ides prema osjecaju nekad treba i razum da se iskontroliras :-k

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#26 Post Postao/la paparaci »

kao sto su mnogi naveli, najbolji je mix osjecaja i razuma. ali stvarnost je drukcija. malo ko da to uspijeva spojiti. ja licno sam jako osjecajna osoba, tako da se i u odlukama vecinom povodim za osjecajima. znam cesto zbog toga i da "fasujem", ali eto....
dok neki naucnici tvrde da nam se drugi mozak nalazi u predjelu trbuha, koji je odgovoran za osjecaje. on memorise sva desavanja i osjecaje koje smo pri tome imali. tako da kad bi se nasli u slicnoj situaciji, on se opozove na vec poznat osjecaj i s tim nam "olaksa" odluku. obicno je prvi osjecaj najbolji, naj ispravniji.
pa sad....

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#28 Post Postao/la becanka »

Zubarka je napisao/la:razumu dajem prednost, prvo moram razumiti da bi mogla osjetiti.

=D> bas tako, slazem se... :)

Odgovori