Definicija opraštanja....

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#31 Post Postao/la mala-plava21 »

Oprostiti treba radi unutrasnjeg mira jer kada nosimo neki gnjev
ili mrznju ne osjecamo se dobro to je jos jedan razlog zasto treba
oprastati. :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
leptirica-de
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 661
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Deutschland

#32 Post Postao/la leptirica-de »

ja oprastam .. ali nikad nezaboravljam :P

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#33 Post Postao/la ra-ja »

JA PTASTAM A I ZABORAVLJAM ,,,,,naravno sta?tesko je zivjeti sa teretom ,a to je jedan veliki teret, :chuckel:
Da nije tako ...ja sada nebih bila tu.................. :)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#36 Post Postao/la ra-ja »

Kada sam bila mladja drugacije sam mislila ....o oprostaju---zaborav.....
Moja definicija je bila drugacija sve do sazrevanja,,,,, :(

Od tada ...kako je mnogo vremena proslo..i svatavsi sta je zivot....
promijenila sam svoje misljenje...Nemam vremena da se ljutim na bilo koga zbog proklete sudbine..ili necega bilo cega loseg sto mi se desilo u zivotu...TO JE TAKO SUDJENO..... NISMO ZELJELi DA SE DESI...- A
DESILO SE.....ko je kriv....NIKO...... :-k

Meni se netreba niko izvinjavati i od mene traziti oprost....jer davno sam sazrela i svatila da nemam vremena da se ljutim na bilo koga ..jer zivot je tako kratak....ko zna...mozda te vec sutra nema medju zivim.......
nebih zeljela da me savjest pece ......

Zato oprosti mi molim te...za sve je bila kriva nasa ljubav...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#37 Post Postao/la mrki62 »

Ako je nekad negdje sretnem ,...... ja æu joj reæi ; voljena , oprosti - vrati mi se ,...... jer jedino ja mogu toliko da te volim :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#41 Post Postao/la danjel »

Mersy je napisao/la:Postoji vise vrsta oprosta.E sad stvar je ko sta treba ili moze da oprosti.Stvar je u kapacitetu ljuske snage da oprosti,ako to moze.A sta ako to ne moze.Ode onaj sutra na Ahiret a nije nu halal :biggrin: Nista stvar, je samo u ljudskoj snazi i volji. :ballbounce:


POSTOJE TEZE I LAKSE POVREDE NA DUSI.
NEKE CE MO OPROSTITI ,NEKE NECEMO MOCI I KAD BI HTJELI.AL JE STVA,U TOME STO NIKADA NECEMO ZABORAVITI.
Mislim da neka definicija opra¹tanja i potvrðuje na¹a mi¹ljenja i komentare da oprostiti jest pomiriti se sa èinjenicom da stvarnost nije mogla biti nimalo drugaèija...Naravno pomiriti ne znaèi i zaboraviti...Ipak sve æemo kad tad oprostiti.... :wave: :wave:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#42 Post Postao/la Tourniquet »

Svi mi ljudi grijesimo, i radimo neke greske u zivotu kojih se stidimo, koje smo ucinili vodjeni nekim bijesom ili necim drugim.. kasnije se kajemo zbog toga i ocekujemo od te osobe da nam oprosti.. A ako vec trazimo oprost onda trebamo biti spremni oprostiti.

Ljudski je grijesiti ali je isto tako i ljudski oprastati.. A postoji razlika izmedju toga "oprostitii" i "zaboraviti"..Mozes oprostiti neku gresku ali nemoras je zaboravit.. Isto tako mozes zaboraviti ali da ne oprostis..

Prastati je lijepo... I trebamo, normalno zavisno od situacije, da oprastamo koliko mozemo...

neke stvari se ne mogu oprostiti.. za sve ostalo tu je master card.. :D

Avatar
bujo_20
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 256
Pridružen/a: 17 Sep 2007 02:00
Lokacija: Makedonija

#43 Post Postao/la bujo_20 »

svi gresimo bez razlika namjerno ili ne namjerno i da svakome ponekada treba oprostaj ali mislim da trebas oprostit onom ko se kaje za ono sto je ucinio i ne razmislja ponovit to isto i mi da budemo oprosteni
da trazis oprostaj treba da se odrzis na rjeci a ne samo zbog svojih interesa inace vrjedi da se oprasta i da budes oprosten ako zasluzujes to :)

Odgovori