Pojam grijeha

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#37 Post Postao/la ra-ja »

Mothman je napisao/la:
baustelac-de je napisao/la:Izvini al sad moram ti reci!jednostavno previse JEDES GOVNA!A to o zaklanom djetetu,ili o gladnima u africi,to ti nama objasni ,jer to rade bas ljudi kao sto si ti,koji nevjeruju u Boga,vec u svoje preverzije!!!!!
ne vidim razloga zasto bih pojasnjavao, moj komentar i nije bio bas toliko intelektualno "tezak", ne cudi me ipak da ga nisi "svario"... i pored svega, objasnio bih ti nema nikakvih problema, ali posto su tvoji komentari bez ikakve sustine i krecu se vecinom "uskotracnom" prugom, ne vidim nazalost nikakvu mogucnost da ces me i poslije pojednostavljenog texta konacno shvatiti.

a to za vrijedjanje, bez obzira dali sam ja u pravu ili ne, tvoja nepromisljena opaska govori mnogo vise o tebi nego svi tvoji postovi do sada...
Nemam nista niti protiv tvog stava prema vjeri ...a ni protiv misljenja @baustelca...
Ja vas prihvatam takve kakvi ste...i nebih mi palo na um da uticem na vas da se mijenjate....Ali imam protiv sto se svadjate...zbog razlike u misljenju oko vjere i boga...pa cak i neprezate da uvredite jedan drugog....Nikada se vi necete usaglasiti a trebali bih....Jer je to veliki grijeh.....A da ti kazem ..Bog nije uvredljiv prema sebi licno..svacija stvar hoceliga postovati...moliti mu se i cijeniti...ali je uvredljiv ako nanosis stetu drugima ...ako nepostujes druge... sve ostalo po njegovim zapovijestima......
Moja prijateljica koja je Jehov svedok ..Kaje za poginulU omladinu na kapiji...Da su to dobri ljudi i oni nisu mrtvi...da ce ozivjeti...i to uskoro...
Ja neprihvatam tu teoriju.... :-k

Bog je stvorio mnoga savrsenstva...A covjek je najsavrsenije zivo bice...kome je podario mozak da razmislja i da ga usavrsava....a ne da ga pusti na pasu....
Sve sto se na ovoj planeti desi negativno a i pozitivno to je proizvod ljuskog uma a ne boga..Kao primjer ratovi....Mi smo krivi sto smo dozvolili da se zavade do te mjere...pa cak i do rata. da dodje...Zasto je izginuo toliki narod...???.Mi smo to trazili..a sve negativno donjio nam je bas taj rat
Zasto penzioneri cekaju u redu..upravo zbog nastale krize koju su izazvali ljuski umovi.....
Zasto ima gladnih...Pa mozda i nebih bilo gladnih da su ljudi prosveceni ...pa da razmisle dali treba planirati porodicu ili ih nastancati koliko hoces....a poslije cekati da ti padne sneba ...da im da bog..ili neznam ko..???Da nahrane i skoluju tu djecu.......
Nemam nista protiv djece..ali imam protiv ljudi koji trebaju planirati sve prema svojim mogucnostima.....
Za sve zasto ...postoji zato...vjeruj....

Bog postoji...ali je rekao robe potrudi se a ja sam tu da ti pomognem........u svakoj situaciji....
Bog nam je dao mozak...a kako cemo ga i dali cemo ga usavrsavati i koristiti na pozitivno ili negativno to je na nama....

Ponovo kazem prihvatam svacije misljenje nepada mi na pamet da se svadjam sa vama ...a dali cete vi prihvatiti mene ...stoji do vas.....

Odgovori