Smrtne kazne...

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#17 Post Postao/la Bebuskaa »

Ja sam za to....definitivno...iz razloga tog sto da je bio posten i zivio kao normalan insan nebi ni bio tu na tom mjestu uopste zato kad im presude sta god bilo zasluzuju i gore...ko je ubio svoju djecu ,zenu ili bilo kog namjerno ne treba da hoda crnom zemljom.... :biggrin: :biggrin:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#18 Post Postao/la mala-plava21 »

Po meni samo dragi Bog moze odlucit oduzet nekome zivot jer ako nekog kaznimo smrcu nismo nista bolji od njega :baa:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#19 Post Postao/la Bebuskaa »

mala-plava21 je napisao/la:Po meni samo dragi Bog moze odlucit oduzet nekome zivot jer ako nekog kaznimo smrcu nismo nista bolji od njega :baa:

Dajem primjer....desilo se covjek je ubio trudnu zenu zbog novcanih raloga...da dobije veliki novac rijesio da ubije trudnu suprugu...dali ta osoba zasluzuje da zivi...daj molim te...naravno razumijem te da dragi Bog odlucuje ko da zivi a ko ne ali u ovom slucaju ima jos neko u cijem je rukama neciji zivot tako da ....je tesko obrazloziti cistu cinjenicu za ovu temu...kad zavisi sve od svega... :)

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#21 Post Postao/la Tourniquet »

vidovita_dzemila je napisao/la: a niko ne odgovori na moje pitanje

koliko se sjecam bilo je za stare zatvorenike...

pa mislim da nema neka posebna ustanova za takve.. sve u isti kos ide bio star ili mlad.. I mislim da u sastavu zatvora se ima neka ambulanta gdje stavljaju one stvarno iznemogle,... bar mislim tako.. ali nisam siguran..


:-k :-k

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#22 Post Postao/la Bebuskaa »

Jbga sad...znamo da je Bog odluciva...ali znate sami sta se desvaa a svaki dan neko ubijen ....tamo vamo...tako da nemozemo dokazat ustavri sta je na stavri jer nije navedeno za koji nacin je na smrtnoj kazni ...ako je nekog ubio i uradio neko djelo ...e vala neka mu bude...ne okrecem se za tim...nit me boli glava....sad jeli njim sto to rade i imaju smrtne kazne nije moja stvar ali sigurno postoji veliki razlog... :ballbounce:

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#25 Post Postao/la danjel »

Ja sam za to...Mislim da to treba uvesti svugdje u svijetu..Npr snimiti na kameri kako odsijeca dijetu od 15 g glavu i smijati se tome...Ma ubiti treba odma ne èekati suðenje..Za ubojice zatvor je more,odmor,on æe opet kad tad izaæi,znaèi pu¹ta¹ ga na slobodu svjestan toga da je ubojica i da ima ubojiti nagon i da bi opet mogao ubiti...Pa ko se mo¾e osjeæati sigurno kraj takvih ljudi..A kako u nekim zamljama ako ukrade¹ odsijeku ti ruku,tako i treba pa æe¹ sledeæi put razmisliti hoæe¹ li ukrasti... :mad:

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#27 Post Postao/la danjel »

Bravo treba da pati,s tim se sla¾em ali budi sigurna da ne pati u zatvoru,jer je kako kod nas tako i kod drugih zatvor-hotel s 4 zvjezdice,i kod nas ti je maksimalna kazna 40 god zatvora...Imao sam priliku da prièam sa ljudima,da èujem njihova iskustva i njihovu stranu prièe,koji su bili u zatvoru i po 7,8god...HM ne bi rekao da pate...

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#28 Post Postao/la mala-plava21 »

Smrt je preblaga i prejednostavna kazna trebalo bi nesto novo uvest u sustav
ja bi im u celiju postavila slike strahota koje je ucinio da nikada to nemoze izbit iz glave i da hoce, nek gleda sta je ucinio i nek se muci dok je ziv i naravno jos neke takve stvari :baa:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Smrtne kazne...

#30 Post Postao/la danjel »

Alyssa_ je napisao/la:
bigboy11 je napisao/la:

malkice se slazem sa tobom ali u jednu ruku i ne....
ja sam za smrtnu kaznu, neki to i zasluzuju bome, ali ja bi ih prvo dobro mucila i gnjavila i izivljavala bi se pa tek onda smrtna kazna, jer oni nishta drugo i nezasluzuju :mad:
Nebi se ja volio sa tobom zakacit :)
ehh sad tebe, pa zar nisam upravu?
treba ih prvo dobrooooo muciti pa tek onda u pakao poslati :angry:[/quote]

E ja bi se s njom volio zakaèit,pa da se onda otkaèimo,hehe... :biggrin: 8)

Odgovori