Smrtne kazne...

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#47 Post Postao/la danjel »

Koliko samo nedu¾nih ljudi umire,bolje sprijeèiti(na vrijeme) nego lijeèiti...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#53 Post Postao/la paparaci »

naravno da sam za smrtnu kaznu, ali samo u slucaju ako se osobi 100% moze dokazati da je kriva!!! niko od nas nema pravo drugome oduzeti zivot, a ako to ucini, onda i on zasluzuje da bude lisen zivota. neki od vas navode da ta odluka ne pripada covijeku nego Bogu. a Allah dragi je odredio propisima u Kur'anu pravila za to! kao sto se navodi u jednom od ajeta "oko za oko, zub za zub". mada je naravno uvijek bolje oprostiti, jer je veca nagrada u gospodara naseg i to na neki nacin pokazuje duhovno bogatstvo te osobe. uzmimo za primjer Milosevica jer ga svi znamo. zna se da je kriv za mnoga ubistva, tj. genocide i umjesto da su mu sudili po kratkom postupku kao prije sto je bilo na Nirnberskom procesu, oni su to razvukli godinama i potrosili para i para i na kraju nista. kao da je bilo potrebno dokazati mu sve zlocine. zar nije dovoljno djelic toga da ga osude na dozivotno, a kamo li na smrtnu i to ne jednu nego hiljadu smrtnih kazni :D u americi su zatvori prepuni bagre. osude ih na po 400 godina, sto je smijesno. onima kojima se 100% dokaze da su ubili nekog, njih treba lisiti zivota. ovako samo kostaju i nema nikakve koristi od njih. bar moje licno misljenje :)

Avatar
bujo_20
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 256
Pridružen/a: 17 Sep 2007 02:00
Lokacija: Makedonija

#54 Post Postao/la bujo_20 »

allah ti daje zivot i samo on moze da ti oduzima nikome nije dao pravo da nekom oduzima zivot zato strogo sam protiv smrtne kazne koliko i da je vinovan najveca kazna bice mu kad ce ici ispred allaha...

Avatar
_nina_
Pocetnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 09 Aug 2007 02:00
Lokacija: Vitez-najljepsi grad na svijetu!

#58 Post Postao/la _nina_ »

ekranka je napisao/la:Nitko nema pravo oduzeti nikom zivot pa ni ubojici,mislim da samo ima pravo to Jedan uraditi od nas svih. Uprljati ruke ubistvom ,jer to i jeste ubistvo,ma iz kakvog opravdanog razloga svrstava nas u isti kos..
I nema tu opravdanja nikakvog i zato treba odgovarati jednom..
Ima masu primjera gdje su ljudi osudjeni na smrtnu kaznu a bili su nevini..sta s njima..
=D> Bravo, to je i moje misljenje... Izgleda da se ja i ti jedine slazemo hehe... I ja mislim isto, treba im osigurati sredstva samo nuzna za zivot i muciti ih dok ne umru! To i zasluzuju, ali prvo treba provjeriti krivicu! :) Ne zasluzuju zivot ali ni mi ako ga oduzmemo njima, nazalost! :(
Youre a songWritten by the hands of GodDont get me wrongCause this might soundTo you a bit oddBut you own the placeWhere all my thoughtsGo hidingAnd right under your clothesIs where I find them...

Odgovori