Eutanazija

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: eutanazija

#47 Post Postao/la beca »

TESKO PITANJE....

odmah sam pomislila na svoje najblize...ne daj Boze... ne znam... ni pustiti da umre ni gledati da se pati...

kad bi bila rijec o nekoj trecoj osobi za koju nismo emocionalno vezani, vjerovatno bismo svi rekli da je bolje da mu se muke skrate, da se covjek ne pati....najlakse je na ovo odgovoriti kad mislis na nekoga treceg

samo cu reci NE DAJ BOZE BITI U TOJ SITUACIJI

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: eutanazija

#48 Post Postao/la nella26 »

Baš sam nedavno gledala dobar film na ovu temu, doktorica je ubila 8 pacijenata koji su bili smrtno bolesni jer bi i tako umrli od dehidrecije i nedostatka lijekova, jer je u tom gradu bila neka oluja i jedina je ona ostala u bolnici svi ostali doktori su pobjegli.
Na kraju su je proglasili nevinom i pustili.

Jako dobra tema za razmišljanje, teško je o tome odlučivati kad je neko blizak u pitanju, a ako je već bolesna osoba u stanju sama odlučiti i pristane na to onda je ok.
Zamislim sebe da moram trpiti jake bolove i da se ne mogu ublažiti...ne znam baš je teško dati odgovor.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: eutanazija

#50 Post Postao/la andro »

NE [eusa_naughty.gif]
slika
slika

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: eutanazija

#51 Post Postao/la maida_20 »

beca_jovi je napisao/la:TESKO PITANJE....

odmah sam pomislila na svoje najblize...ne daj Boze... ne znam... ni pustiti da umre ni gledati da se pati...

kad bi bila rijec o nekoj trecoj osobi za koju nismo emocionalno vezani, vjerovatno bismo svi rekli da je bolje da mu se muke skrate, da se covjek ne pati....najlakse je na ovo odgovoriti kad mislis na nekoga treceg

samo cu reci NE DAJ BOZE BITI U TOJ SITUACIJI
ma podpisujem...uhh baš vala becki,ne daj Bože nikome!

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Eutanazija

#52 Post Postao/la alyssa_27 »

Ja sam za. Ali u slucaju teske bolesti od koje nema lijeka ili vegetacije (koma u kojoj je covjek kao biljka) ili ne daj Boze nekog goreg zla.
slika

Avatar
Duduk
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 179
Pridružen/a: 12 Okt 2011 18:16

Re: Eutanazija

#53 Post Postao/la Duduk »

Ja sam takodje ZA ! Kad nema oporavka i kad je osoba na samrti, odrzavajuci se samo aparatima, onda je to veliki sevap!
Jer ja mislim da je borba sve dok medicina ima neku varijantu spasavanja i te kako za borenje, ali kad dodje to zadnje,
onda je grijeh, ne pustiti osobu da dozivi dzenet na tom tamo svijetu

Odgovori