Zasto tako..

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#2 Post Postao/la ra-ja »

Nisam sigurna da je generalno kod svakoga tako....I da si u pravu...

Generalno mislim da su svi ljudi razliciti..jer da nije tako ..nebih postojali dobri i losi ljudi...nego bih bili svi dobri ili svi losi.......

Upravo zato neko rijeci nesprovodi u djela ..zato sto su su dvolicni..a neko ih i te kako sprovodi.....pa kud puklo da puklo....

A zasto su takvi...mozda iz genetskih razloga ili mozda posle rodjenja da su tako vaspitani....neznam..... :-k

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#4 Post Postao/la ra-ja »

Neznam dali si osoba razocarana u sve ljude...mislim da nisi....

Sa mog aspekta gledano...mislim da nezele svi
......MIR......SLOGU......SRECU.......LJUBAV.........
Sjetih se jednog srbina koji je ostao do kraja rata u Sarajevu...gledala sam ga na Tv...u toku rata...... mislim da je pjesnik ...koji kaze....Razlika izmedju mene i Mladica je ta sto je moj otac bio partizan...a njegov je bio cetnik...
Samim tim nisu zelila obadvojica isto ... u svemu se razlikuju njihova misljenja i djela.... :-k

Ili su zeljeli ali svako na svoj nacin da dodje do toga..... :huh:

A sto se razlikuju stojim iza toga da je razlog...genetika i odgoj....

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#6 Post Postao/la ra-ja »

Znas malo je tesko to ustanoviti ovdje preko interneta...ali u privatnom zivotu....lahko se da to otkriti.....

Prilikom prvok kontakta ja to odmah ocijenim....kao da mi neko kaze...ta osoba je takva i takva...i znam sa kime imam posla....

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#8 Post Postao/la ra-ja »

Ejh @Ekranka..sada ti mene ispitujes...ja samo siguram za sebe...i za one koje sam srela u zivotu..mogu pouzdano reci kakvi su...a za one koje nisam srela...nemogu ti nista reci......

Jer non- stop se pitam ...pa zasto ljudi lazu...imaju razloga ili ne...sta se to tako strasno krije iza njih......Dali se stide sebe i svojih djela...jer ako se nekad sretnemo..ja cu ionako otkriti..pravo stanje...kakav je on... od cega je on....ciji je on.....
Kako bi to bilo neprijatno....

Nisam misljenja da svi samo brbljaju tu.....Znam da je neko dosao i iz iskrenih namjera.....Opet neko koga sam poznavala...i netreba mi niko reci..kakav je on.....Otkrivanje njegovog prisustva ovdje je dovoljan dokaz...da nisam nikada pogresila u misljenju o njemu....

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zasto tako..

#9 Post Postao/la sabinax »

Ne znam ja ne mogu govoriti opæenito, vec samo u svoje ime mislim da ljudi trebaju prvo poraditi na sebi a onda gledati globalno
ekranka1 je napisao/la:Svi volimo mir...
Svi volimo slogu...
Svi volimo srecu...
Svi volimo ljude..
Svi volimo ljubav..
Mir...volim mir i trudim se da ne bude svade...tako da prastam i dajem ljudima sansu da isprave gresku ako zele...
Slogu...sloga ima veze s tolerancijom...svakome pru¾am priliku da zadrzi svoje misljenje kakvo god ono bilo...ako je misljenje vrlo suprotno ili negativno taj ne ulazi u moju zadrugu...tj.izbjegavam ga
Sreca...tko ne voli srecu...mora da je mazohista
Ljude...volim ljude i druzenje, ali ljude pozitivnih razmisljanja ...u ovome o èemu ekranka pi¹e...najveci problem jesu ljudi...jer nisu svi ljudi pozitivnog razmisljanja, zbog èega je tako ja vam ne mogu reèi
Ljubav...ljubav i prijateljstvo...osobe pozitivnih pogleda mogu imati otvoreno srce i ¾elju za ljubavlju, ovi negativni toga nemaju

Znaèi problem je ustvari kako nastaju ljudi negativnih pogleda na svijet i ¾ivot, razmislit cu o tome...pa cu se vratiti na temu
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#11 Post Postao/la belly_dancer »

imam dojam da je sve bas onako kako bi trebalo bit.. :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#13 Post Postao/la belly_dancer »

hah!zamisli!
slovenija nam je blizu..pocinjem se brinut.. :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#14 Post Postao/la sabinax »

Evo razmisljala ja o ovome danas i mogu vam reæi da Pipo ima donekle pravo, prijenosno je...zasto neki ljudi odi¹u negativnom energijom...to naprosto potièe veæ iz njihove familije...oni doduse ni ne misle da su lo¹i jer su takva razmisljanja stekli jos u djetinjistvu od svojih roditelja i nitko im nije ni rekao da ne valjaju...tako da oni misle da je to dobro, npr. rasizam, ponizavanje drugog spola, mrznja pojedinih nacija ili naroda, iskljuèivost prema nekim grupama ljudi, homofobija, ksenofobija...i x drugih fobija...tako da ekranka moja. opet potvrdujem moju teoriju da ima vise istina...za te ljude je istina da su oni u pravu jer nisu svjesni da nisu....e sada je opet pitanje od kuda je to poteklo...vjerojatno u svemiru postoji sila te¾a i vjeèita borba dobrog nad zlim...po nekim predanjuma to bi bilo jos od Abela i Kaina vjerojatno slièno ima i u islamu, jednostavno tako mora biti i to je to...radanje-umiranje, stvaranje-razaranje, sunce-ki¹a, ljeto-zima, blagostanje-neima¹tina, mir-rat...sve su to sile u koje nas um jo¹ ne moze prodrijeti...netko to zove Bog a ja zovem ravnote¾a u svemiru
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori