Samoubistva trend ili?

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#46 Post Postao/la ra-ja »

paparaci je napisao/la:kukavicluk i neodgovornost! jer to je kao sto su mnogi naveli najlaksi nacin rijesiti se svih problema i briga. ali valja zapeti pa se izbaviti iz tog svega! kako da nije lako dici ruku na sebe. metak u celenku traje djelic sekunde i nema te i zasto stojati na zgradi i gledati dole. zaletis se i iz prve :D
bezze....
Da u pravu se samo donekle...tako rade kukavice....
Ali sta da kazes ako to uradi dusevno bolesna osoba....dali je on kukavica ili ne.....???
Nemozemo sve deklerisati isto.....
Nikome nebih ni savjet mogla reci ...uzmi metak pa se ubij....
Nema niko pravo ubiti ikoga a niti savjetovati kako je najbezbolnije da se ubije.... :(

Citala sam da se te samoubice pokaju ...dokazi onih koji su ostali zivi poslije pokusaja.... :huh:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#47 Post Postao/la paparaci »

ne kazem da podrzavam samoubistva ili da bi nekome savjetovao da to ucini!pojasni mi malo to dusevno bolesna osoba?

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#48 Post Postao/la ra-ja »

Rekao si kako najlakse da se ubije....zar ne metak u celevku i gotovo a ne da gleda sa nebodera kako ce se baciti....
Tvoj savjet je taj laksi nacin.... :)


Pa valjda znas sta je dusevno bolesna osoba....ako neznas pronadji negdje pa procitaj.... :-k

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#49 Post Postao/la paparaci »

Ra-Ja je napisao/la:Rekao si kako najlakse da se ubije....zar ne metak u celevku i gotovo a ne da gleda sa nebodera kako ce se baciti....
Tvoj savjet je taj laksi nacin.... :)


Pa valjda znas sta je dusevno bolesna osoba....ako neznas pronadji negdje pa procitaj.... :-k


hahahaha. Ra-Ja stvarno si haos. pa zar ti je toliko tesko da mi objasnis? pitam te zato sto mi te nekad tesko shvatiti. cudno komentarises. ali eto, ako ti se neda, "nije greda". ;)

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#50 Post Postao/la vornevljev »

Ajde nemojte se sramotiti i govoriti kako je lahko ovo ili ono,kad budete do¹li na taj "rub zgrade" onda æe te shvatiti da nije lako ni rije¹iti se problema za sekundu.Ja ne kazem da su moji problemi bili najveæi,mo¾da nekom to nisu uopæe problemi,jer ne razmi¹lja o tome,ali meni je to bio "zid", kako je neopisiv pritisak kad ne vidis izlaza ni tamo (smrt) ni ovamo (zivot),a treæeg nema.Osjeæaj ne da æe¹ eksplodirati izbacivajuæi sve iz sebe van nego da æe¹ eksplodirati unutar svoje ko¾e.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#53 Post Postao/la lien »

Huh tezka tema... evo ja poznajem 2 cure i jednog momka koji su bili u psihiatriji na zatvorenom oddjelu..( inace svi iz gimnazije )
Svi su patili od tezke depresije.
Tome je momku umro otac od raka a mati se ponovo udala i ostvarila novu familiju, on je bio suvisan. Pao je u tezku depresiju i ma da su ga kasnije kao izljecili on je dosao sebi tek sada, kad je napustio familiju i preselio u malu sobicu u Ljubljanu, naso si posao i upisao na drugu skolu. Bas prosle sedmice bili smo skupan na kafi...kako mi je drago kad ga vidim kako je sretan! :)

Ostale dve cure isto su imale probleme u familiji, jedna je dosla sebi prije godinu dana zahvaljujuci super decku koji je uvjek uz nju a ova druga tek je izasla iz bolnice..pa dolazi sebi


Svi su oni imali probleme u familiji, i ja sam bila u depresiji, ma da sama nisam takva, kad se moja mati ponovo zaljubila i ja sam joj smetala, jer sam bila " greska iz proslosti". Imala sam srecu jer sam otisla u stan od tate, koji inace zivi u Italiji pa je stan prazan. Znao je da dolazim u njegov stan (cistiti, uciti se, kuhati i nahraniti sve kucne ljubimce koje mi mama nije dozvolila) ali kad je jednom iznenada usred noci dosao iz italije i vidio me samo me zagrlio i poljubio, nista nije ispitivao. Ostala sam sve dok moju mater nije prosla zaljubljenost...

eto ja sam se izvukla ali nazalost puno njih nema podrzke ...
:huh:

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#55 Post Postao/la lien »

ma da ali znas sta ja kazem, mozes birati prijatelje ali roditelja ne mozes. Ili jih prihvati takve kakvi su ili bjezi. Ja jih prihvacam a uisto bjezim na studij u Ljubljanu :D

Odgovori