Kada započinje ljudski život?

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

#4 Post Postao/la _ramayana_ »

Bas nekako interesantna tema,mozemo i ovako reci:ljudski zivot zapocinje samom odlukom partnera da na svijet donesu jedno novo bice, a kasnije svoje prste u nastanku istog ima Bog a ponekad i nauka...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la sabinax »

Znam da cete sada na me drvlje i kamenje ali to je moje misljenje, po meni pravi zivot pocinje kad pocnes samostalno da zivis, znaci kad zivis sam izvan tijela majke, znaci kad se djete porodi i pocne samostalno da dise, da se hrani... po meni onda zivi jer da se nesto dogodi majci a plod nije sazrio samostalno nebi mogao prezivjeti. Recimo taj trenutak rodenja mogu reci da moze biti i u 7. mjesecu trudnoce (sto je opet individualno i ovisi o snazi malog organizma)

Ne zelim se upletati u pitanje BalkanPrices da ne razvodnim ovu temu, ali ima tema "Abortus" i u njoj sam iznjela svoj jasan stav o tome
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la sabinax »

BalkanPrincess je napisao/la:I ja se nebi usudila nikad da te pogodim kamenom ili drvetom (ali bi bilo interesantno da znam bil potrefila, hehehe :D :D , jer nisam dobra u fokusiranju) heheheh
:lol: :lol: :lol: Ajde kad procitas temu abortus mozda ti bude veca zelja, pa bolje budes fokusirala 8) :D :wave:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#13 Post Postao/la ra-ja »

U knjigama kazu od rodjenja.....


A ja mislim od momenta saznanja da zivis tj postojis.... :-k

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#15 Post Postao/la grga »

To je vjeèna tema,kao i ona ¹to bi prije koko¹ oli jaje..Ja dr¾im da je od samog zaèeæa.. :-k

Odgovori