Mladost ima hiljadu moći

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Mladost ima hiljadu moći

#1 Post Postao/la belly_dancer »

Zanima me kako komentirate ovu temu...na šta prvo pomislite kada pročitate ovaj naslov?
Dal vas vrača u mladost ili vas prisječa na loše stvari i na to kako je bolje biti odrastao?
Dali mladost ima neke prednosti?Koje su to moči kojih je 1000??


Ova tema me potiče na ozbiljna razmišljanja (ne dešava se često :P ) i zbilja mi nije jasno zašto je mladost toliko na cijeni..Mnogi ljudi kažu da se sada kao stariji puno bolje osječaju,a zašto opet onda pate od mnogih bolesti i zašto se žale na to da su debeli,da ih je uhvatio zub vremena ako im je mladost bila mučna?Gdije je nastao problem?I ja jednog dana trebam biti odrasla,pa onda i stara,ali zašto da mladost pamtim po lošem?
S druge strane,nije mladost baš najbajnija..Ali onda zašto je se sječamo po dobrom?Nikad na čisto s tim...

Ima li tko neku dobru konstataciju-pretvorila sam se u uho. :)
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
hordas
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 131
Pridružen/a: 20 Aug 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#2 Post Postao/la hordas »

Secam se, secam se ja
nasih prvih pogleda, osmeha i dodira
secam se, secam se ja
al' ti vise, izgleda, ne secas se nicega

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#3 Post Postao/la belly_dancer »

hordas je napisao/la:Secam se, secam se ja
nasih prvih pogleda, osmeha i dodira
secam se, secam se ja
al' ti vise, izgleda, ne secas se nicega
konkretnije?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#4 Post Postao/la vornevljev »

belly_dancer je napisao/la:Ali onda zašto je se sječamo po dobrom?


- Prije svega zato sto u mladosti cinis neke stvari koje poslije ne bi uradio ni da ti plaćaju.

- Drugo zato sto u mladosti imas osjecaj,da su svi drugi (stariji) glupi i ne znaju sta je zivot,a kasnije skontas da si ti-koji tako mislis,ustvari glup,ne glup, to je isuvise oštra riječ,nego "zelen"-ako me kontaš.

- Treće zato što nisi svjestan toga da i tebe samoga (onoga koji se osjeća mladim) gazi generacija koja dolazi poslije tebe i smatra "starcem" koji ne konta nikoji q.... .

Nadam se da sam iz ove svoje perspektive "starca" bio i više nego jasan.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#5 Post Postao/la sabinax »

Ovako:
Istina je da mladost ima 1000 moči ali mislim da ima jednu nemoč koja na jedan način postaje moč a to je mudrost i iskustvo, ali vratimo se prvo močima
Prvo kad si mlad ne razmisljas puno, ides prema osjecaju (po meni je to moč) zatim sve ti je smijesno (kad se sjetim kako smo se ja i frendice smijale svemu i svačemu, najvecim glupostima, kad sad mislim, ali smo bile sretne), nemas nikakvih problema u smislu egzistencije i materijalnog (roditelji se o tebi brinu i vjerojatno smo se zato toliko i kesili), zatim imas fizički vecu snagu, poletnost i energiju (po meni najveca prednost)....uglavnom jednom riječju bezbrizan si i nesputan u tome je sva moč
a sto se tice mudrosti i iskustva, pa to je stvar koju ne bih mijenjala za nijednu mladost, s vremenom shvatis da su neke stvari u zivotu toliko beznacajne da se oko njih uzrujavas (uglavnom zato jer ima puno vecih i tezih koje trebaju da te brinu)
Po meni je idealan spoj mudrost i iskustvo s jedne strane i s druge strane zadrzati mladenacku radoznalost i polet....tu su po meni sve moci ovog svijeta
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#6 Post Postao/la belly_dancer »

Khm...da...ideš prema osječaju,a kako se naprimjer sada osječate zbog velikih odluka koje ste onda morali donosit??Dali ste zadovoljni njima?Jesu se isplatile živciranja i sveg drugog?Ilje to bilo ništa naspram sada...?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#7 Post Postao/la belly_dancer »

vornevljev je napisao/la: Nadam se da sam iz ove svoje perspektive "starca" bio i više nego jasan.
zašto vi svi odrasli mislite da baš SVI mladi misle da ste starci...? :?:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#8 Post Postao/la alyssa_27 »

josh uvek sam mlada :lol: vrnem se na ovu temu kad nebudem vishe mlada :mrgreen:
slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#9 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

belly_dancer je napisao/la:
vornevljev je napisao/la: Nadam se da sam iz ove svoje perspektive "starca" bio i više nego jasan.
zašto vi svi odrasli mislite da baš SVI mladi misle da ste starci...? :?:
Recimo ovako mladost je bajka a mi glavni junaci u njoj a u bajci i snu mozes sve
A kada mladosti nema... dolazi starost koja ima i ona svoje magicne cari
PS @BD ja znam da ti mene zamisljas nekog ciku s bijelom bradom i lulom ali eto opet sam se oglasio na ovu temu :|

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#10 Post Postao/la belly_dancer »

LAFF je napisao/la: PS @BD ja znam da ti mene zamisljas nekog ciku s bijelom bradom i lulom ali eto opet sam se oglasio na ovu temu :|
hahahha a daaaj pa Å¡alila sam se xD to je samo onak bzvz...prva asocijacija :P
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#12 Post Postao/la maida_20 »

papaya je napisao/la:Mladost ima 1000 moci
ali ove "nase" godine imaju 2000 :wink:
možda i 3000 :mrgreen: ...paya carica :wink:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#13 Post Postao/la vornevljev »

belly_dancer je napisao/la:
vornevljev je napisao/la: Nadam se da sam iz ove svoje perspektive "starca" bio i više nego jasan.
zašto vi svi odrasli mislite da baš SVI mladi misle da ste starci...? :?:
Pa logično je da tako misle,ali nije starost nesto negativno,baš naprotiv ima svojih dosta pozitivnih strana.

P.S. Ja nisam star k'o @laff,malko sam mladji.

belly_dancer je napisao/la:Khm...da...ideš prema osječaju,a kako se naprimjer sada osječate zbog velikih odluka koje ste onda morali donosit??Dali ste zadovoljni njima?Jesu se isplatile živciranja i sveg drugog?Ilje to bilo ništa naspram sada...?

A što se tiče ovih pitanja,mislim da neke od odgovora možeš naci na temi "Životni cilj".
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: ~MLADOST IMA 1000 MOÄŒI~

#14 Post Postao/la ra-ja »

Kod nekoga mladost traje kratko...Usvari zavisi kako se ko osjeca....Sto sadrzajniji zivot ...nerazmislja o godinama te samim tim cim se osjecas sposoban ..osjecas se i mlad.... :)

Odgovori