Stres u skoli

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Stres u skoli

#2 Post Postao/la Bijesanpuz »

Ovdje je problem sto roditelji previse ocekuju od djece..Ocekuju sve najbolje ocjene najbolje ponasanje na casu, da samo uci, uci i uci..
A to je za dijete veliki pritisak.. ipak je ono samo dijete.. i naravno da dolazi do slicnih slucajeva kao sto si navela..

Vjerovatno je i 4 (bosanska) bila los rezultat za njegove roditelje, a onda za 1 da i ne govorim..

Djeca ne mogu uvijek biti 100 % predana ucenju i skoli.. Oni su djeca, i njima treba i zabave i odmora i nekih drugih stvari.. a ne samo knjiga..

Normalno da treba i da uci.. ali sve u umjerenim kolicinama..

Srecom.. ja nikad nisam imao taj pritisak.. Nije bilo bitno kakvu ocjenu donesem kuci, jedino malo kad dobijem keca... :D al to sam ja uvijek popravljao tako da se i mama navikla :D...
[Happy.gif]

Uh,,, nesto mi se prdi... sorry raja al moram [onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif]

ah meraka u veceri rane.....
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Stres u skoli

#4 Post Postao/la sabinax »

slazem se s ovim sto je kristalina napisala
ali ako mogu jedno zapazanje.......uvijek se pitamo sto je najvaznije u zivotu da djete ucimo
dali da bude uredan, savjestan, posten, dobar ucenik, da ganja karijeru, dobar posao, da se dobro uda ili ozeni, da slusa roditelje......jednom smo o tome razgovarali i dosli smo do zakljucka da je dijete najvaznije nauciti da cuva svoj zivot, svoje tijelo i svoje zdravlje....ako ga to naucimo sve ostalo se podrazumijeva
ako cuva svoje zdravlje teziti ce da bude cist i uredan da se ne razboli, teziti ce tome da zavrsi skolu, nade pristojan posao da nebi ugrozio egzistenciju, nece se odati alkoholu, drogi ili bilo cemo cime skodi svom tjelu i mentalnom zdravlju, udat ce se i ozeniti za osobu koja ce ga cijeniti i postivati jer samo tako moze ostati zdrav i normalan...i naravno nece teziti visokim ocjenama i ciljevima koje ne moze dostici i koji ga mogu dovesti na rub zivota ili samounistenja
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori