Monopol nad istinom

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: MONOPOL NAD ISTINOM

#2 Post Postao/la sabinax »

Odlicna tema kristalina, meni jako smetaju ljudi koji drze monopol nad istinom, ne samo vjerskom, vec opcenito ljudi koji misle ja sam u pravu i cijeli svijet mora misliti jednako kao ja
stalno se trudim dokazati da istina ima vise i da istina koju neke osobe imaju o nekoj stvari ovise iskljucivo o prodenim iskustvima, onome sta su tu osobu naucili njegovi roditelji i kojom su dojeni cijeli zivot
dijete koje zivi u okruzenju koje mu odmalena govori kako je njegova vjera ili nacija jedina dobra a da ostali ljudi ne valjaju, ne moze misliti drugacije, ja te osobe prihvacam takvima kakvi jesu ali ako su njihova uvjeravanja nasilna ili prelaze granicu normalne komunikacije....ja se od tih ljudi odmicem
razumijem svaciju istinu....ali ne prihvacam da mi ju netko nasilno namece i da mijenja moje istine koje imam o nekim pojmovima
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: MONOPOL NAD ISTINOM

#5 Post Postao/la im_ex »

Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: MONOPOL NAD ISTINOM

#7 Post Postao/la sabinax »

opet se ovo svelo na dokazivanje o islamu i krscanstvu...mislim da je upravo to bila tema, zasto neki ljudi (ne knjige!) imaju potrebu da nam namecu svoje istine
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: MONOPOL NAD ISTINOM

#9 Post Postao/la sabinax »

sumnjam jer sad ce se tek uhvatiti branjenja svoje istine
uzgred receno "dijete je palo"...jeli se saplelo, jeli se skliznulo, jeli bilo nespretno ili nije bilo dovoljno dobro paženo paje palo...to su te nijanse istine i pogleda na nju
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: MONOPOL NAD ISTINOM

#14 Post Postao/la sabinax »

Baustelac je napisao/la:hajde sad kazi onu carobnu rjecenicu [mmmux2.gif] [mmmux2.gif]
UPSB [mmmux2.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori