ying i yang

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

ying i yang

#1 Post Postao/la sabinax »

Po kineskom ucenju cijeli svijet se sastoji od yinga i yanga, dobrog i loseg...nisu kinezi glupi, ja takoder smatram da u svijetu i u zivotu treba postojati dobro i lose, jer u suprotnom je vrlo dosadno
sta vi mislite treba li se sve sastojati od dobroga da uzivamo i dosadujemo se ili ponekad neke zloceste osobe ili dogadanja malo zacine atmosferu
mozda cu se uciniti bahata...ali ja volim dinamiku i da se nesto sedava kad je sve ko podmazano, sve po spagu....mrzim tu dosadnu atmosferu

usput znate onaj vic: zelis li u pakao ili raj? ma kakav raj tamo je dosadno u paklu je tulum, rostilj i orgije [cool.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: ying i yang

#3 Post Postao/la beca »

pa niko ne trazi savrsentvo, tj.samo dobro...
nema potrebe zeljeti lose, u svakom covjecijem zivotu ono postoji, kod nekog manje, kod nekog vise...

ali u pravu si, zivot sa dobrim bi postao dosadan, jer je covjek proklet, nekad dobro odbaci a uzme lose...cudni su boziji putevi...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: ying i yang

#4 Post Postao/la dadooo_23 »

ma vidis ti,ja mislio da se svijet sastoji samo od dobroga... :( sad si me razocarala [laugh.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: ying i yang

#5 Post Postao/la sabinax »

papaya je napisao/la:Ja vjerujem da je to tako u svijetu..ali daleko od mene.

Meni je vise dosta Yanga, odstranila sam sve sto negativno djeluje na mene, i puno se lakse dise [smile.gif]
sad cu te necim razocarati, draga Papaya znas li da je ying=musko a yang=zensko, zanimljivo kako, po tom vjerovanju, zena je zlo [Happy.gif] ...znaci nikako nisi mogla odstraniti yang iz svog zivota.....

sve se nadopunjava
Privitak/ci
ying-yang_20424130_std.jpg
ying-yang_20424130_std.jpg (11.43 KiB) Pogledano 1020 puta.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: ying i yang

#6 Post Postao/la nella26 »

http://www.bol-chat.de/forum/download/file.php?id=2172



Zakon prirode u svakom zlu postoji mrva dobra i u svakom dobru postoji mrva zla.

Naravno da svi volimo kad je sve u redu i kada nema zla oko nas, ali u ljudskoj prirodi je da ako nema već neko da ti nanese zlo, čovjek ga sam sebi napravi.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori