Rizik

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: RIZIK

#5 Post Postao/la paparaci »

pa mora covjek nekad u zivotu nesto da rizikuje, jer ne ide sve tj. malo sta kao mlijeko. samo, kao sto papaya kaze, ne treba rizikovati nesto ako postoji mogucnost da druge uvalimo u eventualni belaj. inace gledam da sve nekim normalnim putem postignem, ali kad dodjem u situaciju "ili, ili" - prvo odvazem kako,sta, gdje, ko,.... pa se onda odlucim rizikovati ili ne. ali iskreno receno, cesto i ne razmisljam plaho - prepustim se osjecaju.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: RIZIK

#6 Post Postao/la beca »

Draga Kristalina, tema ti je super, ja se isto pitam posljednjih dana...

Kad čovjek shvati da je na zeznutoj raskrsnici i da ima jedan put, koji mu je sasvim jasno poznat i zadovoljan je, u suštini njime, ide tim putem pola zbog toga sto je navikao na njega, a druga polovina zbog toga sto ne zna onaj drugi....
Kad jednog dana shvati da mu je dosadio taj put, da je svaki put isto, na njemu se ne dešava ništa novo, a opet je na raskrsnici istoj, jednog će dana ipak, KAD TAD, pomisliti da bi mozda trebao krenuti drugim putem, koji takodjer vodi do njegovog zeljenog cilja, ali mozda je taj put trnovit i taman, ali sta ako je prekriven cvijecem i svjetloscu????

Pokusah napraviti jedno poredjenje, mada nisam zadovoljna, pa cu navesti primjer jedne osobe od koje sam mnogo toga lijepog naucila....Zanimala ga je samo jedna stvar o meni...pazite ovo...pitao me je, kad jedem u istom restoranu nekoliko puta zaredom, da li naručujem hranu od prethodnog puta koja mi se svidjela jako, ili neku drugu koja bi mozda mogla biti jos bolja (a mozda i gora)....I zaista, ne znam da li je samo na mom primjeru tako, shvatila sam da sam osoba koja ne rizikuje iz bojaznosti da neće dozivjeti nesto ljepse, vec da ce izgubiti ono sto joj je zagarantovano...

Nadam se da nisam suvise zapetljala.....

I zaista se jako cesto pitam vrijedi li riskirati u zivotu i izgubiti ono sto imas ili se nadati da ces naci nesto cime ces biti vise zadovoljna....A pitanje je da li nakon odredjenog vremena novitet ostane tako bajan.........da li onaj put posut cvijecem vremenom postane mracan i trnovit.....

Sve je do nas i u nasim rukama, samo treba pametno, pitanje je ko od nas zeli pametno....a ko ide necim drugim....

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: RIZIK

#8 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:u rizik se upuštam samo ako je zadovoljstvo koje bih osjetila nakon dobitka stvari zbog koje sa rizikovala veće od nezadovoljstva u slučaju propalog rizika tj da ne ostvarim ono zbog čega sam se upustila u rizik

pa dobro, sta sad rece?! [Happy.gif] [mmmux2.gif]

ja cu uskoro morati nesto da rizikujem [eusa_think.gif] :? :oops:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: RIZIK

#9 Post Postao/la sabinax »

Rizikujem pa sta bude...ustvari cesto se vodim osjecajem i ne pogrijesim cesto, nekad se zatvore jedna vrata a otvore se druga...tako to biva u zivotu
ponekad pogrijesim, ali ni to ne uzimam za zlo...smatram to skolom zbog koje je vrijedilo riskirati

recimo ne volim igre na srecu...to mi nije neki rizik, vise smatram i cjenim sigurnu zaradu u koju ulazem svoj rad, ne bih ulagala velike kolicine novaca i time ugrozila obiteljsku sigurnost

ali sto se tice osobnih postupaka i djela, cesto cinim stvari za koje vecina njih kaze da su sulude...ali ja se osjecam dobro i sretna sam ako je to ucinjeno nekom osobnom vodiljom
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: RIZIK

#11 Post Postao/la badgirl »

rizik je bio poceti skolu sa 2 djece ...i uspjela sam ju ...
rizik je bio razvesti se ....i zadovoljna sam i sretna
rizik je bio svaki put zaljubiti se ...i nikad se nisam pokajala

kada sljedim srce i osjecaje ne smatram to kao rizik , vec nesto sta moram uraditi ...nesto sto mi treba , licno za mene ..

volim ja glavom kroz zid [eusa_wall.gif] [Happy.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: RIZIK

#12 Post Postao/la mrki62 »

Ko ne riskira - taj ne profitira ,................... ja davno probo djecu praviti i uspjelo mi u tome :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: RIZIK

#13 Post Postao/la nella26 »

Svaki novi dan je rizik.
Svaki korak je rizik.
Pa i cijeli život je jedan veliki rizik, zato rizikujem šta ću nemam izbora :roll:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Rizik

#14 Post Postao/la ekrankaa »

Ne rizikujem cesto , svjesno, u krupnim emocionalnim odlukama gotovo nikada , tu zelim sigurnost , poslovno sam u stanju puno rizikovati uz osjecaj da ce mi se isplatiti.Sitnice jesu sastavni dio rizika , svakodnevno no ni njih ne koristim previse.
No emocionalno smatram da nisam vise sposobna rizikovati nista.
Pa to ni ne cinim.
Ustvari donekle zavidim ljudima koji se na neki nacin "nepromisljeno" upustaju u rizik.
Ja nemam hrabrost bas za takve ustupke u svom zivotu.
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
akrep
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 95
Pridružen/a: 18 Jun 2010 16:09
Lokacija: cvrsto na zemlji

Re: Rizik

#15 Post Postao/la akrep »

ko zivi srcem, spreman je na svaki rizik... volim rizik, ali sve rjedje riskiram, svjesna da bi zbog mozda drugi ispastali...
samo se jednom zivi...

Odgovori