Ko sam ja?

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Ko sam ja?

#1 Post Postao/la maida_20 »

Koliko puta u životu vam se dogodilo ovakvo pitanje?

S vremena na vrijeme upitam sama sebe ko sam ja?
Zašto?
Možda zato što me moji sopstveni postupci iznenađuju...ili što se čovjek vremenom mijenja ima drugačije poglede na svijet...

Koliko smo dosljedni svojim filozofijama ili vjerama tj koliko poštujemo sami sebe poštujući neke norme koje su nam nametnute ?

Jednom rječju koliko smo sigurni u jačinu svoje ličnosti ?

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ko sam ja?

#2 Post Postao/la paparaci »

ja sam ja, on je on, ti si konj [laugh.gif]

sala mala. to je fora iz djetinjstva [icon_chuckel.gif]


pa sta ja znam. nema nametanja nikakvog. ili nesto jesi ili nisi. znaci bez obzira da li to bila neka licna ili drustvena filozofija ili vjerski aspekti i propisi. nista ne ide nazor. nekad je potrebno da se dese odredjene stvari u zivotu da bi covjek progledao i shvatio neke stvari (poput vjerskih propisa i slicnog).
moja licna "filozofija" se super poklapa sa vjerom kojoj pripadam i koja me o mnogome uci i odgaja.

nadam se da nisam fulio plaho temu [eusa_think.gif] :roll:

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Ko sam ja?

#3 Post Postao/la maida_20 »

ja sam ja, on je on, ti si konj [laugh.gif]

sala mala. to je fora iz djetinjstva [icon_chuckel.gif]
:lol: eh paparaci...ovo je bilo dobro [laugh.gif]

pa sta ja znam. nema nametanja nikakvog. ili nesto jesi ili nisi. znaci bez obzira da li to bila neka licna ili drustvena filozofija ili vjerski aspekti i propisi. nista ne ide nazor. nekad je potrebno da se dese odredjene stvari u zivotu da bi covjek progledao i shvatio neke stvari (poput vjerskih propisa i slicnog).
moja licna "filozofija" se super poklapa sa vjerom kojoj pripadam i koja me o mnogome uci i odgaja.

nadam se da nisam fulio plaho temu [eusa_think.gif] :roll:
a nisi ni temu fulio :wink: [thumbup.gif]

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Ko sam ja?

#5 Post Postao/la maida_20 »

kristalina je napisao/la:
maida_20 je napisao/la:Koliko puta u životu vam se dogodilo ovakvo pitanje?

S vremena na vrijeme upitam sama sebe ko sam ja?
Zašto?
Možda zato što me moji sopstveni postupci iznenađuju...ili što se čovjek vremenom mijenja ima drugačije poglede na svijet...

Koliko smo dosljedni svojim filozofijama ili vjerama tj koliko poštujemo sami sebe poštujući neke norme koje su nam nametnute ?

Jednom rječju koliko smo sigurni u jačinu svoje ličnosti ?


Ne znam , zbog čega se još uvijek pitaš ... tko si ti ?! Mislim da bi to , već trebala znati .... Vjerojetno se još uvijek preispituješ ... Ne znaš još uvijek što voliš i želiš ... Ali ... saznati ćeš .... [smile.gif]
ÄŒovjek se mijenja vremenom ... i dobro je da se mijenja i razvija ... To je neminovan proces ...
Osobno , sasvim dobro znam tko sam i što sam i što želim . Svjesna sam sebe i svega oko sebe ... Poštujem i nametnute ( moralno - zakonske ) , ali i svoje norme i imam ... vlastita pravila ... Kao , svatko od nas ...
aha pa okey...to sam ja prije metaforički upitala "ko sam ja"
Naravno da znam ko sam...i da se pridržavam nekih svojih životnih zakona,normi...

Prije sam mislila na to kako sami sebe nekada iznedimo našim postupcima...

Ja na primjer sam prije mjesec dana odgovorila na jedan zadatak koji je zahtijevao ozbiljnost...i bila sam iskreno ponosna na sebe nakon svega toga...

Opet nekada samu sebe upitam...kako sebi dozvolim nekada djetinje ponašanje u datim momentima kada ne treba tako...

Vjerujem da se svoj cijeli životni vijek mijenjamo...i da rijetko ko u potpunosti može reći..eh postupao sam uvijek racionalno...o tome pričam [smile.gif]

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Ko sam ja?

#7 Post Postao/la badgirl »

nekih svojih postupaka i osjecaja sam jako dobro svjesna ...ali ima i onih za koje jos nisam sigurna i za koje se pitam zasto to i kako je sad to moguce .. tesko je to objasniti , ali imam osjecaj da je lakse upoznati druge nego samog sebe . mozda zvuci malo glupo , ali tako je . najvise sam nesigurna u vezi osjecaja , postupaka vise manje . uvjek sam bila misljenja da sam jaka osoba ali sto starija moram da se pomirim sa uvidjenim, a to ja da sam dosta labilna ...barem za moj pojam . dosta nesigurna . iako onaj tko me poznaje nikad me nabi tako opisao niti to o meni pomislio ...imam izgleda dobru fasadu [icon_wave.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ko sam ja?

#8 Post Postao/la beca »

Ja sam osoba koja voli, ali voli skoro cijeli svijet i takodjer sam osoba koja zeli da bude voljena, od skoro cijelog svijeta..... [laugh.gif]

bez zezancije, najsretnija sam kada ljudi prepoznaju u meni ono sto treba da prepoznaju i onda je sa mnom lahko [laugh.gif] [laugh.gif]

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Ko sam ja?

#9 Post Postao/la JAS »

ko sam ja....hmmmm
nije da zam lepa, nit zgodna a kamo li neophodna [mmmux2.gif]
ja sam JAS [smile.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ko sam ja?

#10 Post Postao/la ra-ja »

ko sam ja...... :?:

Osoba koja zeli da bude voljena i da voli.....U tom krilu bih se osjecala najljepse.... :oops:

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ko sam ja?

#11 Post Postao/la grga »

Ja sam ono u Å¡to vjerujem da jesam.
Za druge sam ono u Å¡to vjeruju da jesam.
Drugi su meni ono u Å¡to vjerujem da jesu.

Svi su kao ja (jer vjeruju u to Å¡to jesu),nitko nije kao ja (jer samo "ja" za razliku od "drugih" mogu znati u Å¡to vjerujem)..ne znam dalje blokada... [eusa_think.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ko sam ja?

#12 Post Postao/la ra-ja »

AHA........tako dakle...podrobnije.... :?:

Ja sam u horoskopu riba.....srodni znakovi su riba,vodolija,rak.....kao i ostali....
Inace jako osjetljiva,uvredljiva,sentimenrtalna..romanticna ..spontana.itd itd....

Postujem pravo glasa svakog sagovornika .dok on postuje mene...Nisam zlopamtilo ali nista nezaboravljam.... :!:

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Ko sam ja?

#14 Post Postao/la Bebana_de »

Ja sam samo jedna osoba koja je na ovom Svjetu sasvim u prolazu....
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ko sam ja?

#15 Post Postao/la sabinax »

zanimljivo pitanje koje je u biti tako uobicajeno da me iznenadi kad si ga sama sebi postavim
tko sam ja?
kao sto mi je i opis na profilu.....jedna sasvim obicna zena
a s druge strane jedinstvena sama sebi...sa svim svojim dozivljenim iskustvima, sa svim sto je oblikovalo moju licnost od djetinjstva do sadasnjih dana...upravo te razlicitosti u zivotu nas cine jedinstvenima jer nema dva potpuno jednaka zivotna puta
ja sam samo JA
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori