Savršena preciznost

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: SAVRÅ ENA PRECIZNOST

#2 Post Postao/la mrki62 »

Je li naš život zaista samo stvar slučajnosti , posljedica jednog običnog slučaja ili djelo vrlo inteligentnog konstruktora ?
Konstruktor nije imao u vidu da će to jednog dana neko razJebat ( čovjek ) ,........ mnogo je betona i asfalta na toj zemlji i zbog svega toga čak i ptice imaju probleme , zbog uništavanja magnetnog polja - ptice gube orjentaciju .
U mnogo slučajeva "se pravimo pametni " i čudimo se npr. srnama , kako se nađu na putu i mi slupamo auto "zbog njih" ,.......... ne shvatajući da smo baš mi ti , koji smo urušili njihov prostor a nikako obratno.
Svakodnevno se sa gradnjom miješamo u prirodne blagodati a to nikako da skontamo .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: SAVRÅ ENA PRECIZNOST

#4 Post Postao/la Bebana_de »

[Happy.gif] ti napala na vanzemaljce i gotovo,,, [laugh.gif] ima da ih stvorim samo za tebe, :lol: :lol:

jeR tako mrki,,, [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: SAVRÅ ENA PRECIZNOST

#5 Post Postao/la paparaci »

ovo bi spadalo u razmisljanje stvaranja nebesa i zemlje, nas samih i svega sto nas okruzuje. sto je jako pozeljno i pohvalno :)

slazem se s tim da se ta savrsenost ogleda u mnogo cemu, a ne samo u navedenom. sve je to jako slozeno.
tako da za mene iz svega toga proistice da nista od toga nije slucajnost, nego Njegova tvorevina!

uzmimo za primjer sam kompjuter cim se ljudi hvale i ponose kako je to njihovo djelo i super, itd. istina, jako dobra stvar. isto tako dosta slozena. tu je takodjer dovoljno malo odstupanje i nista ne radi. sto hocu reci, jeste, da je i taj kompjuter neko napravio/izmislio, a nije se stvorio iz niceg tj. pao iz vedra neba :)
mrki62 je napisao/la: Konstruktor nije imao u vidu da će to jednog dana neko razJebat ( čovjek ) ,......
.

eto jesi ti [mmmux2.gif] [eusa_wall.gif]
mnogo je betona i asfalta na toj zemlji....
istina. ali nije to uzrok. nego ne paznja i profiterstvo.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: SAVRÅ ENA PRECIZNOST

#7 Post Postao/la mrki62 »

Bebana_de je napisao/la:[Happy.gif] ti napala na vanzemaljce i gotovo,,, [laugh.gif] ima da ih stvorim samo za tebe, :lol: :lol:

jeR tako mrki,,, [Happy.gif]
Ahaaaaa, tako je ,............ neki dan su došli vanzemaljci na zemlju a pošto je tema o zemlji , pa da vam ispričam nešto slika

Jednoga dana ja šetao po prirodi i najedanput nešto preko mene preleti ,........... kad ono leteći tanjur , sleti na travnik i iz njega izađu čojk i žena vanzemaljci .
Uplaših se ja , gledaju oni mene, ja njih ,..... približavam se njima a oni meni i ,............. upoznamo se .
Rekoh ti ja njima ; Hajmo kod mene kući , da vas neko ne vidi , pa eto belaja .
Dođemo kod mene, upoznam ih sa ženom , žena kafu , piće , jelo ,............ priča počne , kako se živi na zemlji , kako na marsu , kako se sexa na zemlji , kako na marsu,......... eh, kad smo došli do sexa , tu se zakompliciralo .
Kaže meni marsovac ; ma to se ne može riječima opisat , to se treba doživjet .
Kontam ja ,......... kako doživjet , sem ako zamijenimo žene ,........ a čudan je onaj marsovac , ko da mi čita misli , ......... to mi je i predložio a ja pitam svoju ženu jel za to da oprobamo ,............. ma jeBote , jedva da sam je i pitao a ona slomi vrat kimajući , valjda je i njoj prahnulo ,................ i tako mi noć iskoristimo za da probamo ono u ono ,............... yeBote , nikad noć proć ,.......... slika
Konačno svanulo , nađosmo se u kuhinji na kafi i poslije kafe marsovci u svoj tanjur i bzzzzzzzzzzrrrrrrrrrrrrrr ,................ odoše nazad na mars a ja odmah upitah ženu , kako joj je bilo sinoć a ona kao iz topa ; nikad bolje ,.............. pa kako ženo možeš reć šta tako , rekoh joj ja a ona će : znaš , kad mi ga je stavio , pitao je jel dovoljno dug , iskreno sam odgovorila da nije a on se ufatio za LIJEVO uho i s pomoću uha je podesio dužinu , da me je svu ispunio po dužini a onda je pitao jel doboljno debeo a ja iskreno da nije , onda se je on ufatio za DESNO uho i podesio je debljinu takvu , da nikad nisam bila tako lijepo popunjena mmmmmmmmm , kako je bilo fino mmmmmmmmmm uzdisala je ona a ja sav u čudu : pa yeBote , zato je mene marsovka svu noć za uši vukla :lol: slika

Ako mene pitate , ne igrajte se sa marsovcima slika


Paparaci , ...... ne , nisam ja slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: SAVRÅ ENA PRECIZNOST

#9 Post Postao/la Bebana_de »

Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: SAVRÅ ENA PRECIZNOST

#10 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:A zasto ne bi postojali vanzemaljci?

Niko nije vidio boga...a vjeruju u njega, niko nije ni vidjeo vanzemaljce...

samo zato sto sam prikazani kao mali zeleni degenerici...
Ja fino opisao da sam vidio vanzemaljce a ti ništa slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: SAVRÅ ENA PRECIZNOST

#13 Post Postao/la sabinax »

kristalina je napisao/la:Je li naš život zaista samo stvar slučajnosti , posljedica jednog običnog slučaja ili djelo vrlo inteligentnog konstruktora ?
ja smatram da je savrsena preciznost za nastajanje bas NAS....mozda da je zemlja malo bliza suncu imali bismo nesto drugo a ne kozu ili neki drugi detalj odredio bi nas izgled jer priroda se prilagodava uvjetima u kojima nastaje na nekom drugom planetu koji je druge udaljenosti, druge velicine, drugih atmosferskih svojstava i drugacijeg vremena vjerojatno su nastali drugaciji organizmi (tko kaze da moraju imati dvije ruke, dvije noge i glavu) koje mi mozda i ne smatramo organizmima jer ih ne vidimo kao nas univerzum
za nas je nas planet savrsen, za mozda druga bica u svemiru mi smo samo primitivni organizmi
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: SAVRÅ ENA PRECIZNOST

#14 Post Postao/la ra-ja »

Bog je svorio covjeka kao jedno savrsenstvo...Posto je mozak iskoristen manji procenat ..nije to djaba. Nesto ili neko utice na mozak da svakim danom pronalazimo nove ideje i mogucnosti...Mislim da je to pozeljno kao stimulans u zivotu....

Znaci covjekov mozak se usavrsava...
Mozda je ruzno reci, ponekada pomislim da smo mi pokusni kunici.kako zasto gdje da se snadjemo otkrijemo i sacinimo....Kontaktiranje sa nekim bez glasa...preko misli....
Sve sto se desi dobro ili lose ,to utisaj i izazov vanskih sila...

Moze se o tome svasta pisati i razmisljati ako se upustimo u tu tematiku... :!:

E toliko ako sam pogodila temu....

Odgovori