Drugi svjetovi

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#16 Post Postao/la beba80 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
beba80 je napisao/la:Vjerujete li da postoje drugi svjetovi ?
ja vjerujem i imam dokaz

na šta misliš? na živa bića na drugim planetama ili na ahiret [smile.gif]
vidovita da je ahiret bio bi drugi svjet al nije nego drugi svjetovi

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#17 Post Postao/la beba80 »

sabinaX je napisao/la:i mene zanima na sta si mislio na druge zivote u svemiru ili na svijet poslije zivota
ovo prvo vjerujem a u ovo drugo na jedan nacin da ali ne vjerojatno na isti kao i ti [smile.gif]
isto vazi kao i za vidovitu

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: drugi svjetovi

#18 Post Postao/la paparaci »

Ra-Ja je napisao/la:Pricacu o tome kada budete tu na forumu...tekstove koje pisete trebate da imate licne argumente..tj da ste vi to dozivjeli...Te mahalske price nemorate pisati tu..
Mislim da je to sramota ...i naivno kako mozete vjerovati u to tako neispitano... :?:
ne znam tacno na koga mislis, ali ono sto sam napisao nije mahalska prica - nego ziva istina!

hajd bas me interesuje sta ces nam servirati [mmmux2.gif]

nacekat ces se budes li cekala da se svi iskupimo :lol:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: drugi svjetovi

#19 Post Postao/la sabinax »

upravo o tome razglabam s postavljacem ove teme....i nikako da me uvjeri o postojanju pakla i raja...ja se za svoje postupke brinem sada i to ne zato da idem u raj ili pakao vec da mi savjest bude mirna...uopce se ne bojim smrti i smatam da kad umrem da cu se smiriti i da cu se napokon osloboditi ovozemaljskih zala koji postoje na "ovom svijetu"....nije me strah smrti
ne vjerujem da cu se tamo druziti sa svojim PRIJATELJEM jer moj prijatelj: moja SAVJEST je uvijek uz mene da mi kaze dal nesto dobro radim ili ne...toliko od mene
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#20 Post Postao/la beba80 »

sabinaX je napisao/la:upravo o tome razglabam s postavljacem ove teme....i nikako da me uvjeri o postojanju pakla i raja...ja se za svoje postupke brinem sada i to ne zato da idem u raj ili pakao vec da mi savjest bude mirna...uopce se ne bojim smrti i smatam da kad umrem da cu se smiriti i da cu se napokon osloboditi ovozemaljskih zala koji postoje na "ovom svijetu"....nije me strah smrti
ne vjerujem da cu se tamo druziti sa svojim PRIJATELJEM jer moj prijatelj: moja SAVJEST je uvijek uz mene da mi kaze dal nesto dobro radim ili ne...toliko od mene
A kako tvoja savjest zna da li činiš dobro il ne?
Evo ti jedan primjer za tvoju savjest slusaj "imas 10 kuna i ides ulicom na ulici sjedi zena na trotoaru i prosi imas dvije mogucnosti da joj das 10 kuna il ne.Ako joj ne das 10 kuna Hoce li te gristi savjest mozda sam trebala dati,a ako das mozda si opet pogrijesila sta mislis zasto?

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#23 Post Postao/la beba80 »

da papaya u pravu si jer kroz jedan ajet u kur anu se kaze ON je GOSPODAR svih ljudi i svjetova.A tamo je istina.Uz ovo neznam tacno al sam procitao da su uspjeli pronaci van zemaljca koji je izgleda zelen sastavljen od nekakve plazme kojoj je sastav jednim vecim djelom voda.Cuvan je na nekom americkom institutu,dok nije neki Ričard ga iz straha ubio kad ga je vidio za to je osuđen 35 godina.Uz ovo gledao sam neku dokumentarnu emisiju koja se bazirala na van zemaljcima gdje su neke zene dok spavaju navecer bile otimane od istih i u toku nekolika sata uspjevale su da zatrudne porode se i djete joj otmu ja imam i za ovo zakljucak a sta vi mislite o ovom?

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#25 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:da previse gledas TV
ne nego istrazujem i razmišljam i ucim

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: drugi svjetovi

#27 Post Postao/la kajs »

papaya je napisao/la:da previse gledas TV
i posebno dokumentarne emisije

mada mislim da ce prije to biti MIB 3 dio
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: drugi svjetovi

#29 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

beba80 je napisao/la:da papaya u pravu si jer kroz jedan ajet u kur anu se kaze ON je GOSPODAR svih ljudi i svjetova.A tamo je istina.Uz ovo neznam tacno al sam procitao da su uspjeli pronaci van zemaljca koji je izgleda zelen sastavljen od nekakve plazme kojoj je sastav jednim vecim djelom voda.Cuvan je na nekom americkom institutu,dok nije neki Ričard ga iz straha ubio kad ga je vidio za to je osuđen 35 godina.Uz ovo gledao sam neku dokumentarnu emisiju koja se bazirala na van zemaljcima gdje su neke zene dok spavaju navecer bile otimane od istih i u toku nekolika sata uspjevale su da zatrudne porode se i djete joj otmu ja imam i za ovo zakljucak a sta vi mislite o ovom?
Jel to vama dokaz sto ste mislili u prvom postu teme???
Ako je to to razocaran sam!
Mislio sam da ste svjedok necega sto do sada nije objavljeno..
Ti dokumentarci filmici su samo komercijala,ukratko nikakav dokaz kako ste naveli da imate!

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#30 Post Postao/la beba80 »

Ne al da bi ljudima objasnio laff moras polako i prosto jer kad bih ja tebi donio literature nekih knjiga i rekao ovo da procitas i svatis u tom vremenu ti bi me najurio i rekaohocu al ti po svom jer mislis ja sam najpametniji sta ce meni neko govoriti jel tako.Vidi pocecu od pocetka .Ja sam bio obican covjek prije 2 godine kao sto sam i sad samo sa mnogo vise znanja znaci lokao sam castio dijelio,kao sto i sad djelim samo na drugaciji nacin i tako to.E jedne veceri dodjem kuci mrtav pjan kako sam dosao tako sam i zaspao sa sejtanom.u neko doba probudim se zena uci kur an i ja opsujem na to kazem joj sta ti citas te gluposti estakvirulah,i ponovo sam zaspao.Sutradan navecer kada sam htio leci stavio sam neznam zasto al nekako mi bila pjevljiva sura el-bekara i slušajuci to ja sam zaspao.Oko pola dva il dva nemogu tacno da se sjetim probudio sam se iz sna uplakan bilo mi je mnogo tesko.San koji sam sanjao sastoji se od mog odlaska na sud kod Gospodara.Od tad nikad ne pijem niti cu a ovo sve sto vam pricam i sto teme postavljam za religiju je to sto vas volim i zelim da podjete onim pravim putem sto znam pokusam vam docarat trazim dokaze jer neznate koliko zelim da bi se vama desio moj san i da skontamo sto smo ovdje sta je nas cilj.A dokaz za postojanje drugih svjetova je upravo ajet koji sam naveo jer u kur anu je prije 1600 godina pisalo dvije se vode sudaraju a vode se ne mjesaju a u nedavnoj proslosti je to ustanovljeno http://www.youtube.com/watch?v=Aqe3sqcu ... re=related ovaj video govori o tome
Zadnja izmjena: beba80, dana/u 12 Aug 2009 14:00, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori