Drugi svjetovi

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Drugi svjetovi

#1 Post Postao/la beba80 »

Vjerujete li da postoje drugi svjetovi ?
ja vjerujem i imam dokaz

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: drugi svjetovi

#2 Post Postao/la ra-ja »

VJERUJEM...... :!:

Koliko suncevih sistema postoji kao nas u svemiru..pa neznam bas tacno broj..zaboravila sam...samo svaka druga da je naseljena bila bi to neka astronomska cifra.... [eusa_think.gif]

Zasto onda nebih postojao svijet i na drugim takvim planetama kao sto je zemlja...

Znam nekada sam citala da postoje dokazi za to.... :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: drugi svjetovi

#4 Post Postao/la ra-ja »

Postoje dokazi da na drugim svjetovila postoji zivot....ako nisi znala sada znaj ...
moram provjerilti neke podatke ..ako budem imala sansu... [eusa_think.gif]
Ali nekada u vremenu -negdje pronadjena je plocica od nepoznatog metala sa nepoznatim utisnutim slovima do tada...Pala na nasu planetu zemlju....

To je trebalo da znaci neka poruka..ali je nisu mogli desifrovati...Koliko godina je ona putovala ..ko zna koliko..? VASIONA JE BESKONACNA..... [eusa_think.gif]

Ima jos puno dokaza o tome...naravno ko se bavi ko istrazuje to ..vjerovatno ima jos konkretnije dokaze .... :!:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: drugi svjetovi

#5 Post Postao/la sabinax »

i mene zanima na sta si mislio na druge zivote u svemiru ili na svijet poslije zivota
ovo prvo vjerujem a u ovo drugo na jedan nacin da ali ne vjerojatno na isti kao i ti [smile.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: drugi svjetovi

#6 Post Postao/la ra-ja »

prvo da te pitam . obracas mi se kao muskarcu..?

Mislim ako je LAFF [smile.gif] tebi pri ruci..on bolje zna od mene..jer se bavi otkriva taj svijet..kako sam svatila....VOLI NEBO.... [eusa_think.gif]

Daj mi svoje neke sugestije oko toga ..volim to slusati tj citati... :!:

Licno mislim da su te planete zaista naseljene...sa zivim bicima s velikom mnogo vecom inteligencijom od nase... :!:


Pa i nasa zemlja je bila naseljena sa vecom inteligencijom nego sto smo mi sada...zar nemaju dokazi... :?: [smile.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: drugi svjetovi

#7 Post Postao/la sabinax »

ma nisam tebi rekla Ra-jo vec bebi hehehehe a on je musko :wink:
trebala sam citirati...ali sam pogrijesila
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: drugi svjetovi

#9 Post Postao/la ra-ja »

vidovita_dzemila je napisao/la:kakve veze laf ima s ovim

ja ne vjerujem da postoje neki vanzemaljci i šta ja znam. možda postoje amebe ili nešto slično
Pa @Dzemila zaboravila sam da ti to bolje znas od mene... [smile.gif]

Ali ipak moje misljenje je drugacije od tvoga....vjerovatno..ja samo znam ono sto sam citala nekada prije i postove pisem iz sjecabnja.... :!:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: drugi svjetovi

#10 Post Postao/la paparaci »

pretpostavljam da misli na duhovni svijet tj. na ahiret. vjerujem! iz razloga sto mi vjera ukazuje na to iz licnih i tudjih iskustava!

evo opisacu kratko jedan od njih.

radi se o jednom momku iz mog kraja koji je poginuo sa 20 godina. zivio je s mamom i bratom. oca su mu ubili pocetkom rata.
vracajuci se jedne veceri iz carsije obliznjeg grada sa drustvom u autu, sletjeli su u jednu provaliju i on je poginuo. ostali su prezivjeli. prije na dan, dva usnio je oca kako ga sebi doziva i govori mu da mu dodje, kako je kod njega prelijepo. a inace ako sanjas nekog ko je vec umro i doziva te sebi, znaci da ces i ti uskoro "putovati". taj san je ispricao majci kad se probudio. tu vece prije nego je izasao u grad, skockao (sredio) se pravo i rekao majci "ovo je moja noc". (ali ne misleci nista u vezi toga sto ce se desiti, nego eto kao kako se dobro spremio). kad se ta nesreca dogodila, majka mu se trgla iz sna i povikala "osjecam da mi se djete sa dusom rastaje". a saznala je tek nakon dva - tri sata sta se sa njim dogodilo.

kad sam dosao u rodno mjesto, otisao sam sa jaranom na njegov mezar i proucio mu fatihu. obojici nam se ukazao u snu nakon nekoliko dana.....


a sto se tice ovog drugog svijeta tj. vanzemaljaca. pa sta ja znam. vjerujem nekako. jer kad zamislim samo koliko jos planeta i suncevih sistema ima - vrlo moguce!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: drugi svjetovi

#11 Post Postao/la ra-ja »

Pricacu o tome kada budete tu na forumu...tekstove koje pisete trebate da imate licne argumente..tj da ste vi to dozivjeli...Te mahalske price nemorate pisati tu..
Mislim da je to sramota ...i naivno kako mozete vjerovati u to tako neispitano... :?:

Koliko bajki sam slusala..od ljudi po tom pitanju..ja nikome nevjerujem dok se sama neuvjerim...onda vjerujem jer znam da je tacno..Naravno kao takve iznosim ovdje...
Ako u nesto vjerujes...ako si vjernik stoj iza toga.... [eusa_think.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: drugi svjetovi

#13 Post Postao/la ra-ja »

Upravo tako ako je neka planeta naseljena ..onda su ti stanovnici inteligentniji od nasih zemaljaca.

O tome sam citala i gledala na tv..reportazu iz jednog plemena koje se nalazi u Africi..Tamo u jednoj grobnici pronasli su nacrtan vasionski brod...Vjerovanje kazuje da se sa tim vasionskim brodom njihov vladar ...bog prebacio na drugu planetu i oni se nadaju da ce se vratiti istim...Mole mu se ,,,prizivaju ga...

Sve u svenu ta slika vasionskipog broda je dokaz ..da su i tada ljudi isli van planete zemlje... :!:

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: drugi svjetovi

#14 Post Postao/la Bebana_de »

Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
bognarosulama
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 32
Pridružen/a: 22 Jul 2009 02:55

Re: drugi svjetovi

#15 Post Postao/la bognarosulama »

Naravno da vjerujem da postoje drugi svjetovi
Greske se ne racunaju, posljedice su te s kojima moramo zivjeti.

Odgovori