Drugi svjetovi

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#32 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:jako plemenito od tebe.

Da djelis znanje...ali sto hoces da nas prevedes na islam...mislim one koje nisu...toje malo bezze
Ne nije to cilj vec da se spozna i zainteresuje za vjeru.A ne da se toliko oholimo i ne marimo jedni za druge.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#35 Post Postao/la beba80 »

da vjera je zloupotrebljavana zbog ratova a krajnji cilj je da se neko okoristi o tudje a ne zastita od drugih.Sve vjerske monoteisticke knjige kazu da smo nastali od jednog covjeka i zene pa jesmo li braca i sestre koji ne treba da se ubijamo il mozda je suprotno.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#37 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:Ja sam bio obican covjek prije 2 godine kao sto sam i sad samo sa mnogo vise znanja znaci lokao sam castio dijelio,kao sto i sad djelim samo na drugaciji nacin i tako to.E jedne veceri dodjem kuci mrtav pjan kako sam dosao tako sam i zaspao sa sejtanom.u neko doba probudim se zena uci kur an i ja opsujem na to kazem joj sta ti citas te gluposti estakvirulah,i ponovo sam zaspao.Sutradan navecer kada sam htio leci stavio sam neznam zasto al nekako mi bila pjevljiva sura el-bekara i slušajuci to ja sam zaspao.Oko pola dva il dva nemogu tacno da se sjetim probudio sam se iz sna uplakan bilo mi je mnogo tesko.San koji sam sanjao sastoji se od mog odlaska na sud kod Gospodara.Od tad nikad ne pijem niti cu a ovo sve sto vam pricam i sto teme postavljam za religiju je to sto vas volim i zelim da podjete onim pravim putem sto znam pokusam vam docarat trazim dokaze jer neznate koliko zelim da bi se vama desio moj san i da skontamo sto smo ovdje sta je nas cilj.

neko nikad ne uspije uci u vjeru jer nema sluha ima oci ne vidi usi ne cuje.Ja sam vam dao svoj primjer kako se to GOSPODAREVOM miloscu meni desilo a ti se oholis i postavljas nekakve svoje zakljucke al nema veze i iblis se uzoholio rekavsi ja sam bolji mene si od vatre napravio a onda mu je receno stobom ce džehenem bit potpaljen e ja nebi volio da se ti ovako oholis "dva galeba bjela" i trte mrte al to je tvoje misljenje i tvoj put pa vidis li cilj?


Ajd da analiziramo tvoj san.

Znaci, dosao si mortus pijan kuci (jako pohvalno), budis se, vidis zenu (koja je ocigledno bolji covjek od tebe) kako uci kur an (mogu da zamislim zasto) i zaspao si slusajuci suru el-bekara.

Da si kojem slucajem slusao radio iz kojeg je u tom momentu pjevao Saban saulic -Dva galeba bela- sanjao bi dva galeba bela,najvjerovatnije.


Jedino pozitivno je sto si se odrekao alkohola.
Ispravka: i sto si sad religozan.


pozz
Papaya

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: drugi svjetovi

#39 Post Postao/la beba80 »

[quote="papaya"]nema razloga da se ljutis, ja gledam to sa psiholoske strane.[/steta sto ne gledas sa vjerske]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: drugi svjetovi

#40 Post Postao/la ra-ja »

Steta boze..Sto ima toliko napisanih knjiga..enciklopedija..pa i na tv moze se svasta vidjeti i saznati...ALI COVJEKU JE MRSKO ILI TESKO ZBOG LJENOSTI ILI NEKOG DRUGOG RAZLOGA.....DA OTVORI KNJIGU I PROCITA......
Ma da..! Dobro je da bar nije lijen pisati,tako pitati i dobiti odgovore bez po muke...za sve sto ga interesuje.... [eusa_think.gif]

Covjek koji dodje lahko do saznanja nikada nezapamti ..uvijek pita..A covjek koji se namuci on to nikada nezaboravlja...

Moj savjet...citati uciti i samo uciti... :!:

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: drugi svjetovi

#41 Post Postao/la basista »

Ne vjerujem da pšostoje vanzamaljci.
Da je tako,dosli bi do nas..
A ako su u stanju da dodju do nas,onda su svakako u stanju i da nas pokore.
Trebalo bi ostaviti po strani suplje price,kako su oni super dobra raja i samo nas kuze sa visine.
To znam jer sam sebi postavio pitanje,sta bi mi uradili,kad bi se docepali neke druge planete.
Vjerujem da ne bi bili puno bolji od konkvistatora.
Ako postoje,ili su suvise daleko ili su jos nerazvijeniji od nas.
Ali u svakom slucaju,vjerujem da postoje nasrljive planete.
Mada nisam bas siguran,da je lahko doci do njih.
Cak i ako je moguce,trebalo bi imati na umu onaj film u kojem strasni vanzemljaci,pokoravaju nasu planetu ali ipak svi umiru na kraju..a uniste ih najsitniji i najobicniji mikrobi nase planete.
Jer vanzemaljski organizmi,nisu bili naviknuti na nasu vodu,zrak i sve ostalo gdje ima tih sicusnih bica..a ima ih svugdje..

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: drugi svjetovi

#43 Post Postao/la basista »

Joj bogami,ne csjecam se naziva..ali nije rat svijetova..
Top je ono,kad oni dodju kroz munju u zemlju a tamo ih vec cekaju davno zakopani strojevi (njihovi).
Neka mehanicka cudovista sa dugim nogama..
Mozda i jeste rat svijetova ali ne bih rekao..Upratio sam te verzije..ili bar tako mislim

Odgovori