Filozofija i problemi

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#16 Post Postao/la thug »

LAFF je napisao/la:Moze li neko pojasniti pojam filozofije na svoj nacin
ako znamo da
philos – ljubitelj, prijatelj; sophos – znanje

:) :) :)
Ovako cu ja tebi to reci: Filozofija je nerazumljivo tumacenje nerijesivih problem ;)

@mala-plava21 Hominem experiri multa paupertas iubet - Siromastvo sili covjeka da mnogo podnese. Nevolja svacemu covjeka nauci.

Naravno da necemo nekoga ili nesto stavljati ispred sebe niko nije obavezan da drugog voli vise nego sam sebe;)
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Filozofija i Problemi

#18 Post Postao/la ra-ja »

thug je napisao/la:Kako je covjek jak kad je pomoc potrebna drugima a kako je toliko slab kad je pomoc potrebna njemu samome ?

S ovim se cesto susrecemo? uvjek spremni nekom pomoci, dati savjet, saslusat nekog i sve divno krasno? a kad se nama desi problem glavom od zid ?!
Da uvijek sam sprema ako mi neko trazi pomoc bilo koje prirode..da mu je pruzim..
Jer to je najmanje sto mogu uciniti za covjeka u nevolji....

Kada meni treba neki savjet po bilo kojem pitanju ili problemu..netrazim ga i neprihvatam tudje savjete ,jer smatram da ga licno znam i mogu najbolje rijesiti...I ako se desi peh da nije rijesenje islo bas u prilog meni, sama sam kriva...nemam koga drugog kriviti za to....to je jedan od razloga a ima ih jos... :!:

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Filozofija i Problemi

#19 Post Postao/la andro »

Naravno da sam uvijek spreman pomoci drugome bilo da je savjet u pitanju ili neka druga vrsta pomoci ako objektivno to mogu da ucinim.
E da kao i svaki covjek imao sam u zivotu puno kriza , problema , manjih ,vecih , ili jednostvano dolazio sam do ruba ponora ili do nepremostive prepreke . Upravo ti problemi pomogli su mi da se sa istim nosim na neki meni svojstven nacin . Jednostavno pronalazim uzrok nastanka samog problema , moguce ishode , posljedice i pozitivnu stranu rjesenja problema . Pa onda to sve lijepo mnozim , djelim , sabiram i oduzimam , napravim sebi jednu realnu definiciju pa iz iste pokusavam izvuci rjesenje . Da u svemu tome prisjecam se slicnih problema kod poznatih i odaberem par najslicnijih pa se savjetujem sa istima . Iz svega toga napravim komparaciju i zapocinjem sa zavrsnicom rjesenja . Slagao bih ako bih rekao da uvijek rijesim tekuci problem ali stvorio sam si dovoljno jak ego da nikada vise ne posustajem ispred zivotnih problema.
slika
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Filozofija i Problemi

#21 Post Postao/la ra-ja »

Covjek se uci dok je ziv...prihvatam tu teoriju jer je tacna..Kroz zivot se susrecemo sa mnogim rjesivim i nerjesivim situacijama licnim ili svojih prijatelja oko vas...Kroz takve primjere se najbolje nauci i zapamti..Sto sam i sama cinila....

Sve to iz tih nauceni primjera ..mozete dati lahko savjete drugima..a i sebi upotrebiti kada ustreba...

Zasto sam protiv tj nezelim nicije savjete uvazavati..jer nezelim sa svojim problemom nikoga opterecivati...jer ima ljudi koji se zaista opterecuju sa tudjim problemom to znam..Drugo sto kada sazna tvoj problem uvijek ga koristi kao primjet da cuje sta drugi misle o njemu...Pa recimo ja se obratim mojoj dragoj drugarici za savjet ,a sutra cijelo preduzece zna i raspravlja o tebi,sazaljeva te..i na kraju toliko se razradi prica...da kad je cujes .nemozes da svatis uopste o kome se radi..a u stvari "ti glavna licnost".... :!:
Zato nikada netrazim savjet i onaj nametnuti zaobidjem...

Nikada do sada nisam dolazila u tako delikantnu situaciju.da mi je potreban savjet..jer sam uvijek sa ili bez savjeta morala rijesiti problem..Medjutim sada sam svatila dodje i momenat , .gdje imas problem nemozes ga sam rijesiti..jer je isuvise konplikovan...Trebao bih mi savjet :!: .Nemam tako povjerljive osobe,ili imam ali vec unapred znam misljenje s kojim se neslazem..Treba voditi racuna i ja to citam na osobama . ljudi su lakomisleni ili jednostavno povrsni..Daju ti savjet samo radi reda, nesvataju ozbiljnost tvoje situacije... :!:
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 31 Okt 2009 18:23, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori