Dokumentarci

Diskusije vezane na temu filma i glume
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Dokumentarci

#16 Post Postao/la sabinax »

Meni su bas slatki [smile.gif]

Mozda se i njima povraca od nas [cool.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Dokumentarci

#19 Post Postao/la mickey »

najbolji koji sam gledo jesu: when we were kings, general idi amin dada, burden of dreams, for all mankind, salesman.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Dokumentarci

#24 Post Postao/la sabinax »

Veceras se kod nas emitira dokumentarac o Branimiru Štuliću Johnnyu "Kad Miki kaze da se boji"...posto sam gledala (a i opet cu) toplo preporucujem

Kad Miki kaže da se boji - tko su junaci Johhnyjevih pjesama
dokumentarni film Redateljica i scenaristica Ines Pletikos pronašla je četrdeset sugovornika, bliskih Branimiru Štuliću, koji kroz priču o legendarnom frontmenu Azre, rekonstruiraju događanja u Zagrebu od početka 70-ih do sredine 80-ih kad su nastale najvažnije Johnnyjeve pjesme. U filmu se pojavljuju: Miki, Cera, Kipo, Jablan, Mirna, Maja Prišt, Branka Bakarić i Snježana Banović, ljudi kojima je Johnny posvetio svoje najvažnije pjesme, a koriste se i mnogi dosad neobjavljeni dokumenti: ekskluzivne fotografije te akustične izvedbe mnogih Johnnyjevih pjesama snimljene sedamdesetih godina. Redateljica Ines Pletikos objašnjava kako je Branimir Štulić dobio nadimak Johnny, kako je i zašto osnovao band Azra, govori o pravim razlozima razlaza Štulića i Jure Stublića, koji je 1979. bio pjevač grupe Azra, te o duhovnoj klimi i članovima anarholiberalnog miljea koji su se početkom sedamdesetih okupili na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, u druženju s kojima je Štulić formirao svoje političke i životne stavove.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori