Vijesti iz Showbiza!

Diskusije vezane na temu filma i glume
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Vijesti iz Showbiza!

#107 Post Postao/la grga »

Pa Srpski je film,naravno da Å¡okiraju! :lol:

Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: Vijesti iz Showbiza!

#108 Post Postao/la Sanguine »

Kao rani mraz film Đorđa Balaševića

Film je sniman po knjizi-scenariju Đorđa Balaševića pod nazivom: „Kao rani mraz (Nikolina priča o Vasi Ladačkom), a koja je pisana kao roman u formi filmskog scenarija. Već u podnaslovu knjige Balašević naglašava da je u pitanju „scenario za dugometražnu igranu baladu jer film je priča o ljubavi, oslonjena na sada već ...čuvenu Balaševićevu „Priču o Vasi Ladačkom, ovog puta ispričana očima njegovog sestrića Nikole, svedoka svega što se dogodilo nakon radnje opisane u pesmi.

Uz nezaobilazni karakteristični stil i lucidne duhovitosti, ovaj film će doneti upravo ono što publika i istinski poznavaoci od autora i očekuju - srž svega što, već tri decenije, Đorđa Balaševića čini „brendom od poverenja".

Režiju, scenario i muziku za film potpisuje Đorđe Balašević.

Pored plejade mladih glumaca kojima je Đole poverio uloge, u filmu igraju i čuvena imena sa glumačke scene, kao što su Rade Šerbedžija, Peđa Bjelac, Mustafa Nadarević, Mira Banjac, Zijah Sokolović, Nikola Đuričko...

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vijesti iz Showbiza!

#109 Post Postao/la andro »

Samardžić sa zeničkim rudarima

Popularni pjevač zabavne muzike Željko Samardžić posjetio je danas upravu Rudnika mrkog uglja “Zenica”. Nakon razgovora s generalnim direktorom Senadom Sarajlićem, Samardžić je prema vlastitoj želji, sišao u pogon “Stara jama”.

slika

Na dubini od oko 500 metara, pjevač je proveo izvjesno vrijeme u razgovoru s rudarima, kojim je podijelio prigodne poklone. “Nisam neki heroj, čak me je i strah, ali želio sam doživjeti ovo iskustvo. Zenica je grad rudara i metalurga, ovdje imam veliki broj publike i smatrao sam da je ovo lijepa prilika da ovakvom gestom pokažem da cijenim posao kojim se bave moji slušatelji ili roditelji onih koji vole moje pjesme”, rekao je Samardžić.
slika



Pjevačeva gesta naišla je na pozitivne reakcije rudara i uprave. Posjeta “Staroj jami” organizovana je pred veliki solistički koncert koji će Samardžić u okviru manifestacije „BM Music Night“ , kojom BM radio Zenica proslavlja 13. rođendan, održati 17. aprila u Gradskoj areni Zenica. /foto: Superinfo/
slika
slika

Odgovori