Bosanskohercegovacki filmovi

Diskusije vezane na temu filma i glume
Poruka
Autor/ica
Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Bosanskohercegovacki filmovi

#32 Post Postao/la mickey »

kad si nedorečena [laugh.gif] teško je za ne čut za neki bosanski film jer
proizvode se godišnje 3-4 komada.

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Bosanskohercegovacki filmovi

#34 Post Postao/la mickey »

vidovita_dzemila je napisao/la:ali ima jako dobrih nemoj zezat
ima ,"ljeto u zlatnoj dolini" i "teško je bit fin" su mi se svidjeli

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Bosanskohercegovacki filmovi

#35 Post Postao/la andro »

Žalica: Snimit ću pravu bh. komediju

Dok traje montaža dokumentarnog filma o sarajevskoj grupi "Plavi orkestar", reditelj Pjer Žalica već vrši pripreme za snimanje istoimenog igranog filma koji prati bogatu i dinamičnu 25-godišnju karijeru ove sarajevske grupe.

Prema riječima producenta Ademira Kenovića, snimanje igranog filma planirano je za početak proljeća.

Orkan vremena

U filmu će igrati etablirani sarajevski glumci Senad Bašić, Saša Petrović, Emir Hadžihafizbegović, Jasna Žalica, Admir Glamočak, Aleksandar Seksan, Izudin Bajrović i Sanja Burić te mladi Muhamed Hadžović.

- Mi želimo započeti snimanje što je prije moguće i mislim da će ovaj dokumentarac koji upravo završavamo biti dobar temelj za igrani film. Snimat ćemo ga u BiH, Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji i Crnoj Gori - rekao nam je Kenović.

Reditelj Žalica rekao nam je da projekt "Plavi orkestar", osim dokumentarnog i igranog filma, uključuje i dokumentarno-igranu seriju od 12 epizoda u kojoj će biti spojeni dijelovi iz jednog i drugog filma.

Prije nekoliko mjeseci snimljeni su probni kadrovi za igrani film, no pravo snimanje tek će početi. Film je priča o pokušaju da se u nemilosrdnom orkanu vremena u kojem živimo pronađe bar malo vlastite slobode.

Intrigantan i zabavan

slika
Prema Žalicinim riječima, nakaradna mješavina iskrivljenog sjećanja na socijalizam i groteskne imitacije kapitalizma, u kojoj, nažalost, živimo, ambijent je u kojem petorica prijatelja pokušavaju da se izbore za mrvu prostora i vremena samo za sebe.

- Jedva čekam da počnemo opet snimati, jer smo svi raspoloženi, mislim da će sve biti brzo gotovo i dobro. Ako treba odrediti žanr, rekao bih da je u pitanju prava bh. komedija, što znači koliko god da je tužno, veoma je smiješno. Ipak, mislim da će rezultat filma opravdati trud i povjerenje ljudi koji sa mnom rade na ovom projektu. U isto vrijeme vjerujem da će film biti intrigantan, zabavan i važan najširoj publici - rekao nam je Žalica.

Film će producirati sarajevska kuća "Refresh".
slika
slika

Odgovori