Prehrana

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Prehrana

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Tek u podne pojedite pravi obrok s ugljenim hidratima ili belancevinama, ali ih nemojte mje¹ati.
Pojedite meso i povrce ili testeninu i povrce, a ne meso i testeninu ili krompir i rizu.
Sto se ukusa tice, povrce ide uz sve te ga treba obilno jesti zbog vitamina i minerala koje sadr¾i, a belancevine i ugljenehidrate ne bi trebali kombinovati.
Vecerajte uvijek u isto vrijeme i to oko sest sati i neka vam to bude zadnji obrok u danu.
Navece izbjegavajte voce ako ste jeli meso ili testeninu za rucak jer se br¾e razgradjuje i time opterecuje sistem za varenje.
Umjesto voca popijte zeleni caj ili obicnu vodu.
Takodje, pijte mnogo vode tokom dana i svaki put kad osjetite glad, a jedite uvijek u isto vreme.
Ako ste navikli jesti “s nogu” i uz to jos gledate TV, vreme je da promenite navike

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#4 Post Postao/la Tourniquet »

Dorucak je najbitni i to ni u kom slucaju ne treba preskakat,. i nikad ne treba jesti u zurbi nego odvojit posebno vrijeme da se jede i polako da se jede... takodje treba dosta povrca da ima u ishrani, zatim voce i slicnog. Sto manje brze hrane, przene na ulju i slicno....

to je ono sto treba a sad sto se radi to je druga stvar... ja inace u zadnje vrijeme sam brzu hranu tucem i sve jedem u trku , povrce nikako voce vrlo malo... morat malo promjenit :P :P :biggrin: :onfire:

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#5 Post Postao/la Alma_sa »

...sla¾em se da je doruèak najbitniji, i treba jesti ¹to èe¹æe, ali po malo...kad osjeti¹ glad pojedi jabuku ili neku voæku, mada je sad u ovim danima najbolje rije¹enje biljni èaj...najvi¹e jedem vani, ali se trudim da mi ishrana bude raznorsna i uvijek svakog dana pojedem neku voæku, a ba¹ u velikim kolièinama pijem vode, skoro 2 do 3 litra dnevno, a LAFF je zaista dao odlièna savjet ¹to se tièe ishrane...ako brzo ¾ivi¹ i brzo se hrani¹, vrijeme je da promjeni¹ navike...kako se pona¹amo prema na¹em tijelo, tako æe se ono pona¹ati prema nama... 8)

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#6 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Pa zato se kaze:
Dorucak pojedi
Rucak podjeli s prijateljem
Veceru daj neprijatelju

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#7 Post Postao/la Alyssa_ »

ehh vidi ovo....slabo kad da doruckujem, malo kad da rucam a nikad ne veceram...malo jedem lijepo se nosim...muohaaa :onfire:

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#9 Post Postao/la Isolde »

Alyssa_ je napisao/la:ehh vidi ovo....slabo kad da doruckujem, malo kad da rucam a nikad ne veceram...
i ja tako kao ti Alisa :) al potpuno se slazem za ToUrNiQuEt-a i Almu_sa :satisfied:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#10 Post Postao/la mala-plava21 »

Volim jako puno jesti ali u zadnje vrijeme radi vrucina jedem jako malo, premalo. Volim sve vrste mesa i kombiniram ga uvijek sa povrcem. Povrce volim jer su me kao malu tijerali da ga jedem i preko moje volje i tako sam navikla na povrce. Kada jedem normalno jedem male obroke ali cesto. Problem je kada sam puna obaveza zaboravim jesti i sjetim se oko 15/16h kada se zeludac javi a ja i dalje nemam zelju za jelom. Najveci su mi problem cigarete i kava s kojima si smanjim tek. Ali probat cu to promjenit.
Dorucak je najvazniji iako ne stignem uvijek jesti ujutro ili jedem u hodu. Volim spavati i uvijek se jos malo zadrzim u krevetu i ujutro moram popiti kavu ili ne znam kako se zovem :chuckel: i tu izgubim vrijeme za normalan dorucak. :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Columbo
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 466
Pridružen/a: 13 Apr 2007 02:00
Lokacija: Germany

#11 Post Postao/la Columbo »

Èudotvorno sredstvo za vjeènu mladost ne postoji, ali neke namirnice mogu da sprijeèe po koju boru.

Za prijvremeno starenje krivi su slobodni radikali. Ove agresivne materije potjeèu ili iz ¾ivotne okoline ili iz na¹eg sopstvenog metabolizma. U apoteci se mogu kupiti kapsule koje ¹tite od starenja, ali i bez njih mo¾emo da se odbranimo od ovih ¹tetnih materija.

Hit lista namirnica protiv starenja.

Namirnice iz prirode protiv prijevremenog starenja su kupine, jagode, orasi, maline, artièoke, kafa, sok od crnog gro¾ða, gorka èokolada sa 70 do 80 odsto kakao-sadr¾aja, vi¹nje, crno vino i nar.

Najveæu koncentraciju takozvanih antioksidansa sadr¾e zaèini i bilje. Mnoge od za¹titnih materija su bioaktivne supstance, dakle sekundarne biljne materije. Zato je bolje kad se neke vrste voæa i povræa zagriju poput mrkve, spinata, gljiva, ¹pargli, brokolija, kupusa, paprika, krompira i paradajza.

Meðutim, jabuke i krastavce ne bi trebalo lju¹titi jer se gubi polovina za¹titnih materija. Pogotovo krastavci sadr¾e u kori za¹titne materije koje su va¾ne za probavu.

Avatar
delicious
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 56
Pridružen/a: 29 Jun 2006 02:00
Lokacija: Switzerland

#12 Post Postao/la delicious »

doruckujem i rucam obavezno, za veceru samo laku hranu do 18 - 19 h...

Moze se jesti sve - samo da se zna granica. Naravno voce i povrce u vecoj kolicini.

I sta je najvaznije dosta kretanja/sporta.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#14 Post Postao/la mala-plava21 »

habe je napisao/la:dorucak_pura/palenta
rucak_ pura/palenta
veceri- pura/palenta
ps: ima se moze se

Ja palentu volim puno puno :D
Nedeljom je za moj dorucak :chuckel:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#15 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Americki naucnici za medicinska istrazivanja vjeruju plucne bolesti mogu se pojaviti zbog konzumiranja kokica iz mikrovalne.

Pacijent je konzumirao nekoliko vrecica kokica iz mikrovalne dnevno i to nekoliko godina.
S vremenom su se njegove respiratorne funkcije pogorsavale, ukljucujuci kasalj.

Odgovori