Znate li koju ljekovitu biljku

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Odgovori
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Znate li koju ljekovitu biljku

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Aloe vera

Ljekovita vrijednost Aloe vera mnogima jos nije poznata.
Aloe vera je polupustinjska kaktusolika biljka iz porodice ljiljana, od davnina cjenjena u kozmetici.
Upravo radi svojih smirujucih i ublazavajucih svojstava
danas se najvise koristi kao osnovni sastojak mnogih proizvoda za zdravlje, ljepotu, njegu koze i kose.


Nova zdravstvena istrazivanja dokazala su direktnu vezu izmedju hronicnih bolesti i slabljenja ili poremecaja imunog sistema.
S druge strane dana¹nji tempo i naèin ¾ivota izla¾u nas razlièitim otrovima koji negativno deluju na na¹ obrambeni sistem.
Odgovor za mnoge probleme prouzrokovane hronicnim bolestima nalazi se u nasem obrambenom sistemu:
on je upravo i stvoren da nas stiti.
A aloe vera u tome moze znacajno da pomogne.

Aloe vera je jedna od najkorisnijih biljaka na nasoj planeti:
utvrdjeno je da osim blagotvornih ucinaka na kozu,
sadrzi i sastojke koji pomazu ciscenju organizma,
kao i reguliranju i optimalnom uskladjivanju prirodnih telesnih imunoloskih mehanizama kojima se nase tijelo brani od bolesti.
Sadrzi i materije koje ublazavaju posledice razlicitih upala i alergija,
delotvorna je kod bolesti desni, pomaze lucenje zeludacnih kiselina, itd.
Ni jedna druga biljka nema tako mnogo zdravstvenih delovanja - strucnjaci kazu da je to prava apoteka u biljci!

dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

#2 Post Postao/la dinko »

Meni jest i to vrlo dobro poznata ... u mojoj porodici se radi neki lijek od te biljke aloe vera ... znam kako izgleda i znam recept lijeka ... tko ga zeli nek mi se javi PM

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#3 Post Postao/la Alma_sa »

...da, u pravu ste, ja sam od Aloe Vere pravila neki napitak za jacanje imuniteta i zaista je dobar...mada u principu volim i Cuber, jer mi pomaze kod stomacnih problema, a najvise pijem Brusnicu i djevojke svima preporucujem taj caj...postoji mjesavina zajedno sa hibiskusem i zelenom jabukom, a kasnije se plodovi bez problema mogu pojesti...zaista je za sve, a pogotovu za uroloske probleme... 8)

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#5 Post Postao/la Alma_sa »

vidovita_dzemila je napisao/la:
Alma_sa je napisao/la:...da, u pravu ste, ja sam od Aloe Vere pravila neki napitak za jacanje imuniteta i zaista je dobar...mada u principu volim i Cuber, jer mi pomaze kod stomacnih problema, a najvise pijem Brusnicu i djevojke svima preporucujem taj caj...postoji mjesavina zajedno sa hibiskusem i zelenom jabukom, a kasnije se plodovi bez problema mogu pojesti...zaista je za sve, a pogotovu za uroloske probleme... 8)
ovdje je KVALITETNA brusnica 100 grama 8KM, proizvoðaè zein pharma a treba piti 3x po 2dcl. nema se para...
...nije ba¹ tako, ne treba se toliko piti, nego samo je dovoljna ¹olja èaja ujutru ili naveèe, ali ako ti je to puno, onda ima¹ i drugih pakovanja, drugaèije rasporeðenih, kao i u kesicama, mada postoje i druge "trave"...

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#7 Post Postao/la Alma_sa »

vidovita_dzemila je napisao/la:na ovom pakovanju pi¹e 3 puta po 2dcl, a èajevi u kesicama nisu tako djelotvorni kao ovi u "refuzi" pa su zato jeftiniji. 20 kesica 2.50KM
...znam da pi¹e draga, zato ti ka¾em, ne pije se ba¹ toliko jer ne treba, dovoljno je kad se ujutru ustane popiti jednu ¹olju, po moguænosti bez ¹eæera ili sa dvije kockice smeðeg ¹eæera i onda se plod pojede, pa se èaj popije...ja tako radim godinama, i vjeruj da je djelotvorno...sla¾em se sa tobom da je u dana¹nje vrijeme dati 8 KM za tako malu kesicu skupo, ali djeluje i provjereno je...kiss :satisfied:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#8 Post Postao/la mala-plava21 »

Obzirom da ti je brusnica skupa ne znam koliko je kod vas uvin caj jer je meni osobno bolji od brusnice za uroloske probleme. :baa:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#10 Post Postao/la mala-plava21 »

Ne znam jel ima kod vas sok od brusnice od vindije to bi trebalo biti jeftinije ovdje je litre 1.5KM

Odgovori