Spas za pusace

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#31 Post Postao/la ra-ja »

Cim neko trazi lijek da prestane pusiti......znaci da ima i volju i zelju.... :)

Posto znam covjeka koji je ne pusio cigarete nego ih jeo.... :(

Ljekar mu je dao nesto...ali sta nemam pojma...cigareta i kafa mu se ogadila tako reci preko noci...... :)
ali ipak mozda to nesto je tako djelovalo na njega......
Mozda drugi ljudi nebih imali takav rezultat...
Ali vrijedno je pokusati svasta ...da bih se rijesili tog poroka..... :D

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#32 Post Postao/la belly_dancer »

ma ima tolko ljudi koji se zale oko toga..svi sada kako su stariji zele prestat.a cim ulovi kriza,et belaja natrag..karakter..pih!
sve su samo karakter nisu..pitam se di im je pamet bila.. :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#33 Post Postao/la ra-ja »

belly_dancer je napisao/la:ma ima tolko ljudi koji se zale oko toga..svi sada kako su stariji zele prestat.a cim ulovi kriza,et belaja natrag..karakter..pih!
sve su samo karakter nisu..pitam se di im je pamet bila.. :-k

Da u pravu si @belly_dancer......za sve treba samo cvrsta vola---sve ostalo mozes a i nemoras upotrebljavati...... :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#34 Post Postao/la belly_dancer »

ma gle..svi mogu koristit masu gluposti al ako znaju da im je to porok cemu trosit pare na neke hipnotizacije i bakarace [-(
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

Re: Spas Za Pusace

#35 Post Postao/la dare__71 »

Samo se nadam da nikada necete doci u iskusenje da konzumirate cigare ali ako se to desi nekada tada bi zaista volio vidjeti vase komentare...jos bolje pokusajte i sami al sam siguran da ce te ostati ovisnik,nekome je tek drustvo nametnulo taj porok kada nije bio ni svjestan posljedica...suosjecajte makar malo sa slicnim :(

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Spas Za Pusace

#37 Post Postao/la badgirl »

mene moje haman pa tjeraju da pusim

kad smo negdje u gostima i hocu da idemo kuci uvjek kazu:

hajde mama jos jednu PUSHENI pa cemo onda [huh.gif]

meni samo da je smanjiti , nemoram prestajti , sve cekam proljece , zimi kod mene neide nista , samo gledam kako da prezivim [baaa.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Spas Za Pusace

#40 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:mene sestrina djeca tjeraju da pušim, ali samo zato što im dopuštam da mi pripaljuju cigar. zanimljivo im


šta da kažem...od šesnaeste ponekad zapalim, ali nisam se navukla još na njih. eto 10 godina. sad ću jedan pred spavanje
Moram ovo da citiram :lol:
Cigarete nisu ovisnost kao droga,............. ja odgovorno tvrdim da je to samo dio naše navike .
Poznajem kakvi su drogeraši i vidio sam kako im je kad nema doze a ako neko nema cigara,............ ma on će preživjeti bez ikakvog problema.
Navika, navika , kako i ovaj internet ili prije čitanje određenih novina.
Yebote , ako nisam kupio novine prije nego pođem na posao i da ih na poslu čitam,........... ma ja čitavo vrijeme k`o muha bez glave - ne znam gdje su sobom :lol:
Tako i ti , haman 10 godina to već traje i ti si stvorila jednu određenu naviku ; najviše pušiš kad sestrina djeca dođu :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Spas Za Pusace

#42 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:ozbiljno ti kažem. meni kutija cigara traje od 7 do 10 dana.
Ja ti vjerujem , jer ko god kaže da je odvisnost , je laž ;)
Kako se može biti bez pušenja na poslu ili u nekim ustanovama i to satima ,....... znači da je navika a to ko kaže da je ovisnost , ma to je samo bla, bla, jer već prvom cigaretom se u tijelo unese dovoljna količina nikotina al iz navike se pali druga, treća ,............. cigareta.
vidovita_dzemila je napisao/la:tako isto kod dvije sestre i brata. svi godinama "pušimo" ali niko da se baš navuče. ako je samo navika hoćeš da kažeš da su oni simptomi pušača bez cigareta (kad se tresu, kad su napeti, živčani itd.) samo psiha i ništa više.
Ma ni u kog se ne tresu ruke zbog manjka nikotina, to je samo sporedna stvar a ti i tvoje sestre , brat ,...... vi ste samo dokaz da se sa čvrstom voljom može sve disciplinirati .
Ja isto već godinama zapalim na poslu uz kavu i to par puta za vrijeme radnog vremena a čim izađem iz radnog kruga , kao da nikad nisam pušio ,........... i tako je već godinama, navika i ništa drugo , kao što sam već opisao za novine i internet :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Spas Za Pusace

#43 Post Postao/la vornevljev »

Šta ja znam,nekako se slažem sa @Mrkijem;i ja isto na poslu ili negdje gdje je zabranjeno pušenje mogu biti po nekoliko sati da ne pričibučim.

Kad sam prehlađen nikako mi cigarete ne pašu,mogu čak biti po dva tri dana da ne pušim (zavisi koliko me bolest obori),jednostavno mi smetaju,ja zapalim i ugasim nakon par dimova.



Eh sad,postoje situacije kad ne mogu bez cigara pa me jebi,a to su:

- Kad pijem kahvu/kavu/kafu;ako nekad prestanem pušiti prestat ću piti i taj,toliko drag mi,napitak (postoji u Bosni izreka:"Kahva bez cigare k'o džamija bez munare.");

-Kad pijem alkohol (negdje sam pročitao da alkohol u nekoj mjeri neutrališe djelovanje nikotina pa ga tijelo više traži;tako ja znam za dernek spaliti i po dvije i pol ili tri kutije);

-Dok čitam moram imati cigarete,i još ne daj Bože da se u tekstu spomene pušač,cigareta,duhan - ja odmah ganjam kutiju i upaljač,nema veze ako sam netom prije toga ispušio cigaru;

-Nakon seksa (jebiga jest stereotip,ali ko je pušač zna o čemu govorim);

-Kad sam na internetu;

-Dok čekam nekoga ili nešto,ja ne znam šta ću sa rukama ako ne pušim.
Zadnja izmjena: vornevljev, dana/u 23 Dec 2008 22:44, ukupno mijenjano 2 puta.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Odgovori