Spas za pusace

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Spas Za Pusace

#48 Post Postao/la badgirl »

bravo papaya ...
svaka cast , sad samo ostani na tom i nemoras prestajti :D


ja sam prestala vise sanjati o prestanku , nekad se je bolje pomiriti sa sudbinom , jednog lijepog dana , nadam se u dalekoj buducnosti cu sjediti sa o2 flasom i moliti boga da me uzme k sebi :lol:

nadam se da necu [huh.gif]

ako kad opet zatrudnim , znam da cu tad prestati pusiti , e to je onda moja sansa , nadam se da cu uspjeti i necu vise pocinjati pusiti [oha.gif]

do citanja dragi moji [icon_wave.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Spas Za Pusace

#51 Post Postao/la beca »

Kad god pomislim da bih mogla prestati, zamislim lijepe stvari u zivotu koje mi se mogu desiti i hoce, ako Bog da, putovanja, ovo ono, i onda, kad zamislim svu tu ljepotu, nije to to, ako ja necu moci zapaliti cigaru i diviti se svemu tome....tj. kakva je uzivancija gledati suton na moru, uzivati mu u misrisu, sjediti u nekoj bastici, a ne zapaliti...
ne moze biti to to bez cigare, kao sa njom... [oha.gif]

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Spas Za Pusace

#52 Post Postao/la zivinicannn »

sportom protiv pusenja

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Spas Za Pusace

#53 Post Postao/la im_ex »

Da probam sebe da zamislim kao nepusaca [glup]

Blistalo bi od cistoce,
kuhala bih svaki dan pitu, pored ostalih slanih jela za cije spravljanje treba nesto vise vremena,
pravila bih kolace, ne sto mi se jedu, vec da iskalim nervozu i preforsiram se do te mjere da udjem pod tus, potom u pidzamu, a onda mrtva umorna sto prije da zaspim,
ugojila bih se [oha.gif],
od nervoze, jah, zbog umora [Happy.gif] , samnom se ne bi dalo pricati,
nikom ne bih odlazila u goste,
ne bih isla ni na feste gdje se zna dobro "zanjihati",
postala bih veca vjernica no sto sam
ne bih se osjecala zenom [oha.gif] ,
i kad se sve to uzme u obzir, znajte da bih kao takva bila totalno razocarana u zivot, ma totalno ... klanjala bih, kao sto rekoh, moleci Boga da me sto prije rijesi ovog dunjaluka.

To sve nabrojano odnosi se na mene kao zdravu zenu.
U slucaju, ne daj Boze, bolesti, ajjj - ne daj Boze nikome
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Spas Za Pusace

#54 Post Postao/la nella26 »

ja stvarno pušim više nego bih trebala i ne mogu prestati ali da mi je bar smanjiti
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Spas Za Pusace

#55 Post Postao/la andro »

Mlijekom protiv pusenja

Kako bi pomogli ljudima da se lakše odreknu pušenja, naucnici su istražili koja hrana i piće uništavaju ukus cigarete. Otkrili su da mlijeko, osim što je dobro za organizam, može pomoći i kod prestanka pušenja, pošto nakon njega cigareta ne prija.

Ucestvovalo je 209 pušača koji su morali imenovati stvari koje pojačavaju, odnosno pogoršavaju ukus cigarete. Što se tiče pogoršanja ukusa, 19% izjavilo je da mliječni proizvodi, poput mlijeka i sira čine cigaretu manje ukusnom, 14% tvrdi kako pića bez kofeina, poput vode i soka ne idu najbolje uz pušenje, a 16% ne voli zapaliti uz voće i povrće. Što se tiče pojačavanja okusa, 44% ispitanika se izjasnilo da alkoholna pića poboljšavaju ukus cigarete, 45% prija pušenje uz kofeinska pića poput čaja, kole ili kave, a 11% ispitanika navelo je meso kao namirnicu koja se slaže s cigaretom.

Da na zalost moju i ne samo moju vec i okoline u kojoj boravim PUSAC SAM . Uz razne tretmane koji nam se nude na trzistu i preparate kao antinikotinske ipak smatram da je samo jaka volja jedini i pravi nacin da se prestane pusiti.
slika
slika

Avatar
Dioda
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 29 Apr 2009 21:59

Re: Spas Za Pusace

#56 Post Postao/la Dioda »

da pusim previse-pusim [Happy.gif]
al sto je najgore u svemu tome, nemam zelje da prestanem [Happy.gif]
slika
*ebo zdrav zivot, kad u danasnje vrijeme ganjas zdravlje, bavis se sportom...i onda izadjes pred zgradu i zgazi te autom neki od ovih mahnitih vozaca [Happy.gif] djes' bio, sta si radio... [Happy.gif]

Avatar
Crnokosa071
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 643
Pridružen/a: 13 Jun 2009 10:37
Lokacija: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Re: Spas Za Pusace

#57 Post Postao/la Crnokosa071 »

Da, pušač sam i tim se naravno ne ponosim.... :cry:
Voljela bih prestati, pokušavala sam, ali znam....ma do mene je, treba imati jak i čvrst karakter za takav korak i isto tako znam da ljudi prestanu da puše bez problema ako im doktor kaže da im je zdravlje ugroženo :wink:

Samo ne znam da li baš čekati to da mi zdravlje bude narušeno pa da prestanem? Mislim da to nije pametno... :? :?

Ma potrudit ću se bar smanjiti pa ..... [Happy.gif]
Neka osmijeh bude vaš kišobran!

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Spas Za Pusace

#58 Post Postao/la ra-ja »

Svako ko hoce da prestane pusiti..mora imati cvrstu odluku...Nema nista od toga sto kaze..smanjicu...

To treba uraditi momentalno bez predomisljaja... :!:

Veoma ruzan porok...posebno kada su zene u pitanju...
Znam one koje i u trudnoci puse i nerazmisljaju da dovode svoju bebu u riziko...
Gledala sam kako puse i kada im je dijete u krilu.....isto na ulici... [eusa_think.gif]

Prvo sto zagadjuju sredinu u kojoj se nalaze.....a i same izgledaju zute ispijene od dima......katastrofa... [eusa_think.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Spas Za Pusace

#60 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:sve trazim nesto zuto na meni...al ne mogu da nadjem
dobro si se javila...da te ja pogledam jer ti sebe nevidis takvu...

Pogledaj se u avatar... :lol: :lol:


Kod osoba koje puse zna i kosa da bude zuckasta...hajde i ti se nadje tu... [smile.gif]

Odgovori