Bebe placu..

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#16 Post Postao/la belly_dancer »

joj kad sam cuvala malenu Lauru snebesila sam se..
djete od 3 godine kaze..de lezi ina do mene,ja bi ti kosu dirala.. :D slatkica :inlove:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#17 Post Postao/la bosanka100 »

vidovita_dzemila je napisao/la:najgore je kad se dijete nauèi da ga se stalno nosi i onda èim ga spusti¹ poène plakati. ima li ko savjet za ovo?

Treba tako raditi da do toga nedoðe, da se dijete ne nauèi da cim plaèe da ce ga neko nosit...... tako se dijete nauèi na to, i upravo zato plaèe jer zna da ce mu neko odma doæ i nosit ga. Tako ga i netreba uspavljivat u naruèju nego u krevetiæu i kad se probudi po noæi vidjet ce da je u krevetiæu i da je siguran. A ako ga je netko uspavao u naruèju, vidjet ce da nije u naruèju i zato æe plakati. Zato treba dijete uspavljivati u krevetiæu, ako je vec naviko da plaèe po noci netreba odma dolaziti, vec tek za par minuta samo mu se javiti da se dijete osjeèa sigurno. Za par noæi dijete kad se probudi vec ce se naviknit da ne manipulira sa mamom i tatom, i da spava u krevetiæu, i kad se probudi odma ce zaspat.
Uzmite mi sve, sve vam poklanjam samo Bosnu za sebe ostavljam uzmite i pjesmu, ona mi je sve uzmite i zivot, sta ce mi bez nje

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#18 Post Postao/la ra-ja »

Sve bebe kada su male placu....i to je nirmalno....
Placu kada su... gladne ...zedne...kada im treba pelenu presvuci....kada im je vruce ili hladno....ili kada ih nesto boli tj kada su bolesne... :-k
Na sve ovo gore navedeno, bebe reaguju placom.... :)
Kada se desi da dijete place ...a prije toga provjerili ste da sve ovo gore navedeno nije razlog....onda mozete ga malo pustiti place....

Naravno netreba letiti na svaki njihov glas da ga uzmete u ruke,....
Znam svakoj majci je zao djeteta pa se tesko usteze da ga neuzme u narucje i utjesi....
Ali ako po noci place ...to je malo tezi problem...ali se moze rijesiti...
Jedna moja prijateljica je rodila dvojke...koje su mnogo plakale po noci..
te tako po cijelu noc su i ona i njen muz morali dezurati...Jedanput im je neko dao savjet i rekao da ih prenesu u drugu sobu ..Treba ih pustiti da se islacu....To su ponovili nekoliko puta nisu im prilazili iako su culi njihov plac...Na kraju je bilo pozitivnih rezultata, bebe su po noci pocele mirno spavati.... :)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#19 Post Postao/la mrki62 »

Niko ne voli biti sam a pogotovo malo dijete .
Mi ovdje mo¾emo samo filozofirati a opet neæemo doæi do nekog pametnog zakljuèka, jer svako dijete ima neke svoje tjeskobe i ne mo¾emo generalizirati ¹to se tièe djeèijeg plaèa. Neko dijete plaèe ¹to je gladno , drugo ¹to je ¾edno , treæe ¹to je mokro a èetvrto ¹to neæe da bude samo a to èetvrto najvi¹e ¾eli upravo majèine blizine , tu blizinu malo dijete osjeti po mirisu - kad majku namiri¹e , niko sretniji od njega .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#21 Post Postao/la mrki62 »

Mersy je napisao/la:E fala bogu pa su narasli hehehehe :lol: :lol: :P :P
Ma ne sikiraj se , dok je mene i meni sliènih - imat æe¹ bebana kad god po¾eli¹ :P
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori