Meditacije

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Meditacije

#1 Post Postao/la paparaci »

Sigurno ste culi za Tai Chi, Yogu i slicne. da li sami praktikujete neku meditaciju i kako ste dosli na to uopste? pomaze li vam? kakva su vasa iskustva s tim?

ja sam s tim prvi put prije jednu pola godine dosao u dodir. mama od jarana se bavi sa Reiki. to nisam znao dok se nismo nesto zapricali oko meditacija. zvucalo je jako interesantno. Reiki se uglavnom moze koristiti za sve. ona se s tim bavi vec deset godina. pomogla je mnogim osobama. jednu je bebu izlijecila od dermatitisa, kojoj ni doktori nisu mogli pomoci. posto me je jako zanimalo, htio sam vise da saznam o tome. u biti se radi o protocnoj energiji u nama tj. protocnim kanalima. ako smo npr. cesto depresivni, tuzni ili u stresu, ti kanali se zastopaju. tako da energija ne moze proticati normalno. posto sam toliko bio zainteresovan ponudila mi je jednu besplatnu sjednicu, pa cu vam ukratko opisati kako se to odvilo.
legao sam na lezaljku, bas kao kod doktora. namazala mi je sljepocnice i celo nekim mirisavim uljem za bolji prijem/protok energije. pustila je tihu muziku(zvukovi kitova u moru, te kineske melodije) za opustanje. ja sam morao zaklopiti oci i opustiti se skroz. pokusao sam uz zvuke muzike da se opustim, da se zamislim na nekim mjestima koji bi odgovarali toj muzici(eto npr. u moru,prirodi,itd). zatim je stala s moje desne strane i stavila svoje ruke na moja prsa, pa na ruku, nogu, itd. ja sam se toliko opustio da sam kratko i zaspao :lol: uglavnom kad je stala iza mene i stavila mi ruke ispod glave, tad sam nakon mozda minut osjetio kao da se pocinjem odizati od lezaljke, kao da lebdim. pitao sam se sta je ovo :D i na kraju je stavila ruke na moju desnu nogu skroz dole. tad sam osjecao neko brujanje. nakon sto je zavrsila, popricali smo o tome sta je ona sve osjetila i sta ja. stvarno mi je sve zena rekla o meni, citala me kao otvorenu knjigu. kakve sam naravi, sta me opterecava,itd. i dala mi savjete po pitanju toga. rekla mi je to kad sam osjetio da lebdim, da je tad izravnotezila moju lijevu i desnu polovicu mozga. lijeva je cini mi se za osjecaje, a desna ne znam sad ni ja za sta odgovorna. a brujanje je objasnila s tim sto je izvukla negativnu energiju iz mene i napravila protok. rekla mi je da cu narednih dana imati cesce stolicu, sto se i desilo.

Avatar
Danielle
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1163
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#4 Post Postao/la Danielle »

evo ja sam zaspala dok ovo sve procitah,prava meditacija

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#6 Post Postao/la paparaci »

Danielle je napisao/la:evo ja sam zaspala dok ovo sve procitah,prava meditacija
tako ti interesantno znaci? hahahaha.

pa dobro sam se osjecao nakon toga. bilo mi je nekako lakse. ne kajem se sto sam to uradio. bilo je jako zanimljivo iskustvo. jesam jos jednom, prije mjesec dana. to je moguce i na daljinu raditi. to sam zaboravio. pitao sam je kako to. kaze da ona prima energiju iz vasione i samo je proslijedjuje, znaci jedna vrsta medijuma. to je uradila sa jednom mi bliskom osobom. stvarno zacudjujuce kako je nju kao mene procitala od od.

a da rekla mi je, da mnoge (vece) bolesti rezultiraju iz ljudske nezadovoljnosti. npr. osoba koja uvijek ide putem manjeg otpora, tj. izbjegava bilo sta da kaze, da li to bilo nesto da joj ne odgovara ili nesto u svoju odbranu, samo da je mir, je jako ugrozena da tesko oboli. jer se sve to sto je dusevno potiskuje vremenom nagomilava i na kraju se ispolji u vidu bolesti. jos samo da navedem da je ona dugo godina radila kao asistentica/pomocnica doktora i da je potkovana medicinskim znanjem.

a da, ovdje takodjer mozete pisati o iskustvima sa osobama koje lijece pomocu bioenergije, itd.

Avatar
Danielle
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1163
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#7 Post Postao/la Danielle »

interesantno je samo se meni oci posvadzale 8)

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#8 Post Postao/la kajs »

paparaci je napisao/la:
Danielle je napisao/la:evo ja sam zaspala dok ovo sve procitah,prava meditacija
tako ti interesantno znaci? hahahaha.

..........pitao sam je kako to. kaze da ona prima energiju iz vasione i samo je proslijedjuje, znaci jedna vrsta medijuma. .....
a


ma interesantno samo mi nije jasna "energija iz vasione"

ako znamo da fizika jos nam nije ukazala na perpetum mobile, onda se postavlja pitanje sta je izvor te energije vasione, nesto je mora pokrenuti?

Sta je u stvari ta energija i ko je pokrece je pravo pitanje, i normalno to "citanje kao knjigu" i to mi je interesantno i zapazajuce, mada o tom bi mozda vidovita dzemka, nasa malo mogla :)
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#11 Post Postao/la kajs »

vidovita_dzemila je napisao/la:d¾emka ne daje savjete besplatno kajsijo. to nek ti je na znanje [-X

Ostavi, kad je beg cicija bio, za lovu ne brini :)
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#12 Post Postao/la paparaci »

hehehehehe. posto je kod tebe jedna sjednica dzemkic :p

@kajs

mislim da je u stanju "prozivjeti/prelistati" moj zivot, bas kao na TV-u kad prikazuju u filmovima kad neko umire, pa mu u par sekundi cijeli zivot proleti pred ocima. tako ja sebi bar to zamisljam.

prije nego sam se na to upustio pitao sam je da li se to kosi sa mojim stavovima vjere. tj. da li se ona pri tom moli nekom drugom osim Allahu dz.s. itd. inace ne bih pristao.

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#13 Post Postao/la kajs »

ma samo sam pokusao "isprovocirati" razgovor na temu te pomenute energije i tog, da priblizimo nama ono i nasem shvatanju, no eto :)

Mislim samo kratko bez neke vece polemike oko toga, je li ta zena, majak ti od jarana, obavlja namaz, drzi se islamskih propisa odjevanja zene i to, mislim da ti je jasno sta pitam, ako moze kratko
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#15 Post Postao/la paparaci »

ne care, ona je katolkinja. ali mislim da ne cinim nikakav prestup, jer ne smatram Njemu nikog ravnom ili da mu pridruzujem druga bozanstva....

pa da energija postoji, to je svima jasno i vidljivo. kad je nevrijeme, pokaze nam se u vidu groma ili sijevanja. a sad koji je to vid energije koju ona prima, to ne znam.

u redu je to sto zelis isprovocirati i pozeljno je. nazalost nisam u mogucnosti da ovo sve bas detaljno objasnim, jer sam i ja ono najosnovnije pokupio. ali ako neko ima, ko zna vise. bujrum, neka izvoli.

Odgovori