Zubar

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zubar

#18 Post Postao/la paparaci »

pa odem svako par godina na pregled i kad me zaboli, znaci redovan sam [laugh.gif]
ne bojim se zubara ni malo. a i sto bi?! kad mi spuca injekciju, moze da radi sta hoce, jer tad nista ne osjecam. gore mi je bilo kao djete otici kod nas u ambulantu, kad je cika Zubar zubice klijestima vadio [Happy.gif] sjedis u hodniku na klupi i slusas jauke i krikove iz ordinacije, mislis Bog zna sta im radi unutra [laugh.gif]
bas me je za novu godinu zabolio zub. uslikao mi je cijelu vilicu i sredio jos par zuba. bas sam danas imao termin.
inace praktikujem, da jednom godisnje ili bar u dvije godine odem na kontrolu i da skinem naslage.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zubar

#20 Post Postao/la paparaci »

[laugh.gif] dobar je.

ma skupo je uzas. meni je napravio dva zuba tj. vadio korijen ili kako vec. i sad kao zavrsnicu treba staviti na svaki po krunu. kaze on meni, evo ti ovo i odi u zdravstveno osiguranje i da ti ovjere tj. da preuzmu troskove. ja ni pet ni sest iz istih stopa odem i ovjerim (uspjelo mi, jer nece svakom da ovjere). onako sav sretan vratim se i predam to. ali opet me nesto kopkala nesigurnost i pitam zubara za svaki slucaj :"znaci, osiguranje preuzima sve troskove, ili?" - malo morgen [Happy.gif]
to je samo jedan mali dio. ja sam trebao jos nekih 900 eura sam da izdvojim iz svog dzepa. rekoh, nista od te ljubavi. neja se za to para. mozda u drugom zivotu [laugh.gif]

ne znam nesto posto je kod nas. razmisljao sam to dole uraditi, ako nije plaho skupo [eusa_think.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zubar

#22 Post Postao/la paparaci »

jos uvijek jeftinije nego na zapadu [baaa.gif]

covjece, ovo je rijec samo o dvije krune, a zamisli da ti pravi nesto vise [eusa_wall.gif]

znam da je jedan iz mog mjesta, sto inace bude u svedskoj, pravio zube - komplet, u Banja Luci, za cini mi se 5000km!

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Zubar

#23 Post Postao/la nnejra »

Pa mislim da zubarske usluge nisu ništa jeftinije u bih, ako ih porediš sa primanjima ljudi koji žive ovdje, jeftinije je samo ako zarađuješ vani , a koristiš usluge u bih. Jer ako procentualno porediš cijene usluga i primanja, vidjećeš da onda nama to nije jeftino.

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Zubar

#24 Post Postao/la Bebana_de »

E vala ako ikog posecujem cesto to je zubar,,,jest dobar mislim moj Zubar,,
[Happy.gif] ,,kad ga vidim sva odatrnem ne treba mi inekciju davati,,
i ako su mi zubi svi zdravi ja redovno svaki mjesec dana prosetam na kontrolu reko mozda reko da nije neki pokvaren,,,
ne bojim se zubara,samo njegove zene,,, [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Zubar

#26 Post Postao/la maida_20 »

jaooo ja ne volim ići zubaru...na samu pomisao sva se naježiiim!

Najviše mrzim onu brusilicu za zube [Real mad.gif] ufff...

Ali ipak redovno posjećujem zubara...2 puta gdišnje...a ako primetim da se nešto malo kvari odmah intervenišem!

Zubi su mi nešto najvaznije...hebeš ljepotu ako nemaš ljepe zube [Happy.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zubar

#27 Post Postao/la nella26 »

nnejra je napisao/la:Pa mislim da zubarske usluge nisu ništa jeftinije u bih, ako ih porediš sa primanjima ljudi koji žive ovdje, jeftinije je samo ako zarađuješ vani , a koristiš usluge u bih. Jer ako procentualno porediš cijene usluga i primanja, vidjećeš da onda nama to nije jeftino.

Prava konstatacija skupi su i ovdje zubari s obzirom na primanja ali šta da se radi pa ne može čovjek držati groblje po ustima.
Zamislite upoznate extra momka/djevojku otvori usta a tebe lijepo Å¡lag trefi.
A što se tiče straha od zubara ja ne znam ima li mi ko ravan ljetos sam se onesvjestila čim sam sjela na stolicu jednostavno ne volim iglice nikakve.

A provala je bila ljetos čovjek mi izvadio živac i stavio neki lijek sad sam došla da mi stavi plombu i napuni taj kanalić , i sjela on mi prišao ja ga pitam šta je sa anestezijom (jer ništa ne radim bez nje) kaže on da nema potrebe jer me ne može zaboliti. Pitam ja šta ću ako me zaboli kaže on "ti bi onda bila medicinski fenomen da te zaboli zub koji nema živca" baš me bilo stid , zavalila se od smijeha :lol: :lol: :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Zubar

#28 Post Postao/la zivinicannn »

ma nema nista gore nego zadah iz usta...ako ima ista gore prides curu ona je nalickana napuckana al kad progovori i onaj zadah udari ma to mi je nesto najgadnije....

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Zubar

#29 Post Postao/la nnejra »

U skorije vrijeme moram posjetiti zubara, ne volim to, ali to je kao i svaki drugi posjet ljekaru. Što se mora nije teško [mmmux2.gif] .

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zubar

#30 Post Postao/la nella26 »

Uh neki dan sam sjedila na stolici 2 sata i 25 minuta em što sam sva utrnula em što sam haman umrla od straha i opet ovih dana moram da mi to završi. Sreća pa me čovjek zna i zna koliko me strah pa me malo zapričava, tješi itd. Stvarno me nije nikad zaboljelo dok mi radi jer mi da anesteziju ali opet me strah i samo štrecam [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori