Prirodan porod ili ne...

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#16 Post Postao/la sabinax »

Samo da napomenem, mozda nije za ovu temu vec tamo trebaju li muzevi prisustvovati porodu (ali mi se sada neda traziti) kod nas su uveli bracne apartmane u bolnicu da nakon poroda dok se ne ide kuci i mama i tata i beba mogu biti u istoj sobi, samo da napomenem rijeci mog sefa koji je 16 sati proveo uz svoju zenu koja je radala da od sada sve zene puno vise cijeni i razumije :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#18 Post Postao/la diisaaa »

svog dinu sam rodila prirodnim putem bio je tezak porod mozda zato sto sam bila mlada i neiskusna ne znam ali sva bol prestaje kad cujes plac djetetov i kad ga primis u narucje zaboravis na sve :)

ako ikad budem radala drugo dijete trazit cu od muza da bude sa mnom jer prvi porod mi je bio bolan i previse bila sam mlada i izgubljena i ostavljena i povrijedena :huh: mislim da ne bih mogla da rodim drugo dijete bez podrske
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Prirodan porod ili ne...

#19 Post Postao/la beca »

ja sam za sve sto je prirodno, pa tako i za prirodni porod...

sabinax, ja sam cula da ta injekcija u kicmu moze nekad i negativno djelovati, kao moras se potpisati u slucaju trajne paralize...

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Prirodan porod ili ne...

#20 Post Postao/la _ramayana_ »

Svakako prirodan porod,valjda u svemu tome ima neka draz i ljepota,mada u zadnje vrijeme cesto cujem da zene radjaju na carski rez,to je postalo barem ovdje kao pošast svaka druga treca zena radja na taj nacin.Mada mislim da tu ima malo krivice i doktora,vec mali neki problemcic oni rjesavaju na taj nacin ili su ipak u pitanju samo novci.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Prirodan porod ili ne...

#22 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:kad je meni moja nene rahmetli pričala kako je rodila petero djece

kaže ufatila se za serđen, čučnula i rodila [Happy.gif]
[To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Prirodan porod ili ne...

#24 Post Postao/la nella26 »

Uh odmah me nešto počelo boljeti :lol:
Ne znam, svakako bi me bilo strah ali ne znam ako ne bih morala da li bi se odlučila na carski rez ili inekciju.
A svakako muškarce treba tjerati da prisustvuju [Happy.gif] a mislim da bi se oni raspali kad bi se morali porodit :lol:
Ima i u Sarajevu sad porod u vodi i kažu da je lakše i bezbolnije a i za bebu bolje!
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Prirodan porod ili ne...

#25 Post Postao/la basista »

Nemam neki poseban stav o ovoj temi.. a kako vidim zenska je uglavnom,,
Valjda je potrebno,unaprijed izabrati najlaksi i najbezbolniji put do rodjenja novog covjeka.. bez rizika za majku i dijete..
Nije bitno da li je prirodno ili ne.. tak mislim..

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Prirodan porod ili ne...

#26 Post Postao/la Emmi »

papaya je napisao/la:Pirodno, prirodno, samo napred!
Da vidite sta ste u stanju izustiti, dzaba vaspitanje.... :D

hahahhhah bas si u pravu (tek sam vidjela ko sam i cemu sam sposobna kad sam se poradjala :lol: ),

ja sam za prirodan porod mada sam sretna sto ima i ova druga solucija :) , ja sam imala bolove 26 sati, izmucila se ko i plus sto su sve isprobali na meni al nazalost nista nije pomogalo pa cak ni PDA nije djelovo...kad su vidjeli da nema drugog izlaza napravili su carski rez........i stvarno nisam imala nikakvih posledica od operacije ali od PDA i danas dan me boli na tom mjestu gdje je udarena ta injekcija......zato bih svakome preporucila da se prije odluci za carski rez nego za PDA.....mada nemora da znaci da je svako baksuz ko ja :lol:

a sto se tice muza bio je jako ljubazan (nije smio da pisne) jadan tek nakon deset sata ono pazljivo mi kaze duso mogu li nesto da te pitam a ja pa pitaj sta je.....mozes li me uzeti malo za desnu ruku u ljevoj stao krvotok i osjecam da ce morat amputirati...... :lol: :lol: :lol: , kad se sve zavrsilo i ja se probudila iz nerkoze pita me doktor kad kad ce te drugu bebu kaze moj muz ma ko bolan nebih ti ja pretrpijo vise onih bolova i mucio se 26 sati nema sanse :lol: :lol:
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Prirodan porod ili ne...

#27 Post Postao/la im_ex »

Obzirom da sam se prirodno poradjala, buducim majkama, cije predporodjajno stanje ne zahtijeva "carski rez", obavezno bih savjetovala da se odluce za isto.
Bol jeste skoro pa nesnosne jacine, ali, imajte na umu da nije prava ljubav ako ne zaboli; imajte na umu da se takvih ljubavi sjecamo najcesce, najradije; da i pri sjecanju osjetimo dio tog nekad jakog bola; izgubio je vremenom na jacini, zaboli, al' ta bol vec ima posebnu draz.
Prelijep je osjecaj cuti prvi plac tog majusnog bica koje upravo donesosmo na svijet.
Samo TAJ osjecaj je vrijedan onog uzasavajuceg bola kroz koji prodjosmo poradjajuci se, vjerujte mi.

Porod u vodi ... sta da kazem ... NE ... onda TO nije TO.


Sjetih se izreke: nema jaceg bola a brzeg zaborava :D
hmm, a boli - boli muski, vala
muski sam se i derala [laugh.gif]

A to, kad bi muski radjali, gluho bilo, umjesto nataliteta imali bismo mortalitet :lol:

Neka nama njih, nek samo uzivaju; ne dO Bog bez njih, uh [glup]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Prirodan porod ili ne...

#28 Post Postao/la andro »

IM_ex je napisao/la:Obzirom da sam se prirodno poradjala, buducim majkama, cije predporodjajno stanje ne zahtijeva "carski rez", obavezno bih savjetovala da se odluce za isto.
Bol jeste skoro pa nesnosne jacine, ali, imajte na umu da nije prava ljubav ako ne zaboli; imajte na umu da se takvih ljubavi sjecamo najcesce, najradije; da i pri sjecanju osjetimo dio tog nekad jakog bola; izgubio je vremenom na jacini, zaboli, al' ta bol vec ima posebnu draz.
Prelijep je osjecaj cuti prvi plac tog majusnog bica koje upravo donesosmo na svijet.
Samo TAJ osjecaj je vrijedan onog uzasavajuceg bola kroz koji prodjosmo poradjajuci se, vjerujte mi.

Porod u vodi ... sta da kazem ... NE ... onda TO nije TO.

[thumbup.gif]
Sjetih se izreke: nema jaceg bola a brzeg zaborava :D
hmm, a boli - boli muski, vala
muski sam se i derala [laugh.gif]
[Happy.gif]

A to, kad bi muski radjali, gluho bilo, umjesto nataliteta imali bismo mortalitet :lol:

eee a koliko samo mi snage izgubimo :lol:
Neka nama njih, nek samo uzivaju; ne dO Bog bez njih, uh [glup]
[icon_peace.gif]
slika
slika

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Prirodan porod ili ne...

#30 Post Postao/la indeks »

[smile.gif] Uvijek sam za prirodan porod,i svim buducim majkama bih preporucila isto.......carski rez samo u slucaju komplikacija,kao sto je i indikovan,a ne zbog pomodarstva [icon_ballbounce.gif]

Odgovori