Resursi za zdravlje

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Resursi za zdravlje

#16 Post Postao/la mrki62 »

U ostalo se neću upletati al ovo me potaklo da se umiješam :
STRAH OD SMRTI - BOLESTI ŠTITNE ŽLIJEZDE
Pacijenti koji imaju poremećaj rada tireoidne žlijezde imaju dubok, nesvjestan strah od smrti. Nije rijedak slučaj da je takva osoba u ranom djetinjstvu doživjela neku traumu, na primjer smrt roditelja ili nekog od koga je zavisila. Zatim se trudi da osjećaj zavisnosti kompenzuje preranim odrastanjem i zrelošću, potrebom da brine o nekom kako se sama ne bi osjećala zavisno. Zato kod tih ljudi strada organ koji reguliše metabolizam svih tkiva u organizmu.

Mislim da je bolji odgovor , što sam ga već postavio na temi o štitnici :


slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Resursi za zdravlje

#17 Post Postao/la andro »

Ma upravu si ti sto se tice joda to mi je jasno ali procitaj uvod , i bolest stitne zlijezde upravo u najvecem postotku se upravo dobije sa nekim stresom a onda se to odrazava na nedostatak joda ovisno koja vrsta je u pitanju da li je upitanju usporeni ili ubrzani proces stitne zlijezde
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Resursi za zdravlje

#18 Post Postao/la mrki62 »

andro je napisao/la:Ma upravu si ti sto se tice joda to mi je jasno ali procitaj uvod , i bolest stitne zlijezde upravo u najvecem postotku se upravo dobije sa nekim stresom a onda se to odrazava na nedostatak joda ovisno koja vrsta je u pitanju da li je upitanju usporeni ili ubrzani proces stitne zlijezde
Mislim da stres nije takav problem - kao taj jod .
Primjerice , u sLOVEniji je više od 1/3 žena sa problemima u vezi štitnice.
A ipak sam mišljenja da toliko problema sa štitnicom kod BiH žena nema, mada su bile i jesu više u BiH izložene stresu.
Prehrana a pogotovo taj jod je srž problema svih bolesti.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori