Zimska depresija

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Zimska depresija

#1 Post Postao/la badgirl »

Svake godine jedno te isto . Jesen dolazi i sa njom kao da sve u zemlju propada. Zanima me imali medju vama netko sa istim problemom.

Simptomi su :
manjak energije
povecani Apetit i sa tim i debljanje
povecana potreba za spavanjem ili snom (kako hocete )
tuga

Meni licno poznati simptomi su ...Ujutro najradje nebi ni ustajala iz kreveta , kad sjednem nemogu se dignuti , mogla bi satima pred televizijom sjediti , svake zime se udebljam najmanje 3 , 4 kg , najvoljela bi da mi nitko ne dolazi niti mi se ide gdje , u kuci samo ono osnovno radim , zapostavljam obaveze koje inace imaju prioritet , spavam preko noci najmanje 8 do 10 sati i plus jos sat, dva i po danu , ako je suncano osjecam se bolje. Novo je da sam tuzna a neznam zasto , da sam pa moglo bi se reci i agresivna , ono lako me je razljutiti , lako planem .....

Imate li iskustva sa depresijom uopste a posebno zimska depresija?
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: zimska depresija

#2 Post Postao/la Bijesanpuz »

problem sa zimom jeste sto se hladnoca uvuce u svaku osobu.. i ohladis se za sve..
recimo da bi izasao negdje napolje moras sljeper odjece na sebe obuci da ti nije hladno, i onda ti u tome nije komotno tako da se brzo vratis.. Takodje.. Razni virusi, viroze, gripa, prehlada sve to napada covjeka i onda nije nizasto..
Ujutro u krevetu, nemili ti se ustati jer znas da je hladno i najbolje ti ispod toplog jorgana.. I onda razvlacis sto duze mozes i zalijenis se..
Proljece, ljeto.. to je sasvim druga prica, setnje, vecernji izlasci, odlasci na bazene, na more.. sve ti to da volje za zivotom i covjek se napuni energijom.. A zimi sasvim druga prica..

Srecom.. evo jos februar pa ce biti toplije... a onda ce biti bolje..


a komsinice... isti sam takav kao i ti... i stavise, ev veceras stao na vagu.. kaze 5 kg vise... reko sta je ovo ?? :D
hehe...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: zimska depresija

#3 Post Postao/la badgirl »

ih...tebi nebi skodilo da je pokazala i 10kg vise ...

a ja ... ja bolan ulazim u godine , nije ih lako skinuti kao prije (kile mislim [Happy.gif])


sutra cu probati ici u solarium , kazu pomaze protiv depresije..pa da vidim
uh.....nemogu , plata tek u ponedjeljak dolazi [Happy.gif]


suti i trpi [eusa_wall.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: zimska depresija

#5 Post Postao/la badgirl »

e sad zamisli da svaki dan jug puse ....tako se ja osjecam [icon_ballbounce.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: zimska depresija

#6 Post Postao/la sabinax »

Mrzim zimu, vec pocnem padati u depresiju u listopadu (oktobar) kad se sjetim kisnih dana, odlazaka po mraku na posao i vracanje po mraku kuci, vikenda koje provodimo po kucama, smrzavanja u krevetu kad legnemo, paljenje vatre i nosenje drva....ali pomalo vec u veljaci (februaru) znam kad zavrse maskare da pomalo pocinje proljece
nema ljepseg tada kad se sve budi i uzivamo u svakoj dotada propustenoj zraki sunca [smile.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: zimska depresija

#8 Post Postao/la badgirl »

hypnose je napisao/la:I ja mrzim zimu i nista me ne raduje zimi,ali ipak se prisilim na setnje jer je to bolje za moje stanje ,zimi idem malo u solarijum i tepetarijum i to mi bas puno pomogne.Zimi cak i po danu moram upaliti svjetlo kad je vani tmurno jer kad je mracno osjecam se jos gore.
glupo pitanje ...ali sta je tepetarijum :?:
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: zimska depresija

#10 Post Postao/la badgirl »

hvala bogu, evo proljeca [icon_peace.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: zimska depresija

#12 Post Postao/la paparaci »

kako ne bi covjek bio depresivan i neraspolozen?! sivilo, sivilo i samo sivilo [eusa_wall.gif] stvarno volim zimu, ali kad je onako kako treba! ali ovo zadnjih godina je nigdje nista. samo me zivcira. stvar je u tome kad je napolju tako hladno i ruzno vrijeme, da mi se ama bas nista ne mili, osim biti u kuci - pored tv-a, kompjutera ili sa familijom, prijateljima. nekako sam sav trom i lijen. nista mi se neda. jos kad bacim pogled kroz prozor i ono sve sivo, smrknuto - kao da mi je neko natovario 200kg na ledja. malo mi fali tad da padnem u depresiju, kao danas npr. [Happy.gif]
usput, nabaci se i koja kila - ali to je manje strasno.
jedva cekam proljece!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: zimska depresija

#14 Post Postao/la nella26 »

Zimu ne volim ni na slici vidjeti baš nemam volje ni zašta kad je vani hladno , tmurno , što se tiče te depresije gore mi je kad kiše padaju u jesen.
A hvala Bogu evo proljeće sad će lijepo ljeto odmah imam volje za sve
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori