Proljetni umor

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Proljetni umor

#1 Post Postao/la sabinax »

Evo pomalo pocinje proljece, zavrsava zimska depresija...ali pocinje proljetni umor
Tijelo je izmoreno kratkim danima, vele proljetni umor uzrokuje nedostatak vitamina u zimskom razdoblju...mada je po meni to nemoguce jer u danasnje vrijeme mozes doci do svih mogucih vitamina tijekom cijele godine
Sta uzrokuje proljetni umor? I dali ga i vi osjecate?

Ja pomalo da...bas se osjecam slomljeno u zadnje vrijeme i iscrpljeno bez ikakva razloga....

Imate li kakvo misljenje o ovoj temi
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Proljetni umor

#2 Post Postao/la maida_20 »

Proljetni umor [wow.gif] ,Å¡ta je to? [Happy.gif]

Ja se zaista uopće ne osjećam umornom,naprotiv prepuna sam energije [onfire.gif] -ma samo neka sunce sija [cool.gif] i ja se odmah osjećam fenomenalnoooo... [icon_peace.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Proljetni umor

#5 Post Postao/la beca »

mene ni zimski nije prosao, ma ni jesenji [laugh.gif] ....

bas sam hronicno umorna, da mi je samo 2 dana negdje, u Å¡umu bih najradije, gdje nema nikoga...samo mozak da odmorim....a telefon bih zakopala u zemlju...najradije [laugh.gif]

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Proljetni umor

#6 Post Postao/la badgirl »

ja isto ne osjecam taj proljetni umor ...
u proljece se uvjek osjecam ko novo rodjena , mene zima ubi ..
[icon_chuckel.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Proljetni umor

#8 Post Postao/la andro »

ZBOGOM ISCRPLJENOSTI!
Jednostavnim tehnikama pobijedite proljetni umor

Umorni ste? Iscrpljeni? Nedostaje vam energije? Osjećate se kao da u vama nema kapi života? Ako ste pozitivno odgovorili na ova pitanja, najvjerojatnije ste i vi dio velikog broja ljudi koji muku muči s proljetnim umorom. Ali ne očajavajte, proljetni umor može se pobijediti puno lakše nego što mislite

Proljetni umor česta je pojava među ženama. Upravo zbog nedostatka energije koji dolazi kao posljedica proljetnog umora, čini se da ga je nemoguće pobijediti. Ipak, borba protiv te neugodne pojave puno je lakša nego što se misli. Uz samo nekoliko manjih promjena, možete opet živnuti i uživati u lijepim proljetnim danima.

Prehrana
Slastice su primamljive, ali njih treba izbjegavati. Slatkiši podižu razinu energije na vrlo kratak rok, a nakon toga se osjećate još lošije. Kako biste vratili energiju i dobro raspoloženje, jedite što više voća i povrća, a nemojte škrtariti i na ugljikohidratima. Iako su vrlo ozloglašeni u posljednje vrijeme, ugljikohidrati poput crnoga kruha, krumpira i tjestenine čuda čine za podizanje energije. Prehrana koja obiluje ugljikohidratima, voćem i povrćem podiže razinu serotonina u tijelu. To je jamstvo za dobro raspoloženje i pregršt energije, a proljetni umor tada postaje stvar prošlosti.

Tjelovježba
Iako mnogi na sve moguće načine žele izbjeći tjelovježbu, činjenica je da je to nemoguće. Ako dosita želite živjeti zdravo, kvalitetno i sretno, tjelovježba mora biti redovita aktivnost. Brojna su istraživanja pokazala da tjelovježba pobjeđuje umor i iscrpljenost. Nekima to djeluje apsurdno jer smatraju da ne mogu vježbati jer su umorni. Istina je da je najteže početi, ali trud se kasnije višestruko isplaćuje. Tjelovježba puni tijelo energijom i pomaže otpuštanju hormona sreće. Znanstveno je dokazano da ljudi koji redovito vježbaju pozitivnije misle, odmorniji su i imaju više energije. Dakle, tjelovježba je nužno oružje u borbi protiv proljetnog umora.

Vitamini
Ponekad vitamini koje unosite putem prehrane nisu dovoljni. Tu vam u pomoć priskaču vitaminski dodaci prehrani. Najvažnije je da organizmu omogućite dovoljne količine vitamina C koji puni tijelo energijom. Pomozite si i sezonskim voćem i povrćem koje je prirodno uzgojeno jer takve namirnice sadržavaju veće količine vitamina i ostalih nutritivnih vrijednosti. Ne bi bilo loše da kod svoga liječnika napravite pretragu krvi pa u dogovoru s njim odredite koje ćete vitamine uzimati.

Meditacija
Brojna su istraživanja dokazala višestruke koristi meditacije. To je moćno oružje i u borbi protiv proljetnoga umora. Meditacija vam daje mogućnost da na trenutak zastanete i napunite baterije energijom. Potrebno ju je prakticirati svakoga dana od pet do 10 minuta. Dakle, ne oduzima puno vremena, a pomaže vam da se vratite sebi. Ljudi koji redovito meditiraju opušteniji su, zdraviji i sretniji. Isprobajte i vi!
slika
slika

Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: Proljetni umor

#9 Post Postao/la Sanguine »

E u proljece POCINJE DAN BITI DUZI I POCINJE DO OBRNUTOG PROCESA,sto znaci od sredine marta pa negdje sredine maja organizam se privikava na tu novu produkciju i treba mu vremena da uhvati novi ritmus....ritam...i zato se javljaju:
umor, glavobolje, pospanost,problemi sa tlakom pa cak i lakse depresije .....bezvoljnost
Ja se svako proljeće osjećam tako malaksalo, dzaba i kretanje i svjež zrak i zdrava ishrana. Pošto sam anemična mislila sam da je zbog toga još više izražena malaksalost, ali da će s godinama prestati. A ne prestaje, svake godine isto :(

Odgovori