Antidepresivi i slicno....

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

Antidepresivi i slicno....

#1 Post Postao/la lien »

Danas sam bila na kafi sa jednom kolegicom, s kojom se znamo jos iz srednje skole..zapricamo se, ja joj kazem kako nisam spavala cijelu noc zbog zivaca, kad i ona kaze, da nije spavala...ali ne zbog zivaca...bila je kod doktora i pocela je trositi tablete -antidepresive...
Kaze kako joj u posljednje vreme ništa ne ide, u ljubavi i onako nije imala srece, sad je napustila i faks... valjda su u familiji vec patili za depresijom ( mama i brat, koji se pokusao i ubiti) i evo i ona je podlegla, sad jos ceka da dodje na red kod psihiatra( ne znam kako je po drugim drzavama ali u Sloveniji moras cekati i vise od 3 mjeseca)
Bila sam stvarno iznenadjena, jer je mlada, lijepa, u zivotu je uvjek imala sve..kad pogledam sebe, pitam se, u kojoj bi ludnici vec onda ja morala biti, sta sam sve prosla..a kad ovako bolje pogledam, cini mi se, da takvi problemi stignu bas one, koji nikad nisu stvarno patili i borili se za nesto..kojima je sve bilo dano i nisu stekli moc i hrabrost kroz zivot...


Razmisljam o tim tabletama - antidepresivima i nikako da skontam, kako to djeluje na nasu psihu, na nase razpolozenje...ipak je to neka kemikalija a problem je psihicki..zar to stvarno pomaze? [eusa_think.gif]
I koliko ustvari ima ljudi, a da mi ne znamo, koji to trose... [huh.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Antidepresivi i slicno....

#2 Post Postao/la paparaci »

pa jednostavno. djeluju tako sto sadrze odredjene tvari koje organizam sam posjeduje i proizvodi u odredjenim situacijama. posto to nije moguce u depresivnom stanju, unosimo ga vjestacki tj. pomocu tableta i slicnog. na neki nacin varamo nase osjecaje. imaju isto tako i kapi za smirenje.
zao mi je to sto se desilo i sto se desava sa tvojom prijateljicom. za nju je to sve novo i nepoznato, ako joj je inace islo u zivotu kao med i mlijeko. razlicito je od osobe do osobe kako podnosi takve i slicne stvari. pokusaj sa njom popricati. neka sjedne i razabere stvari. zivot je krut i zaheban. predati se ne smije, inace je nece biti na mapi. neka sebi zacrta neke ciljeve i sve korak po korak.

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Antidepresivi i slicno....

#3 Post Postao/la zivinicannn »

to ti je jedna vrsta droge...te tablete jednostavno te umrtve budes kao zivi mrtvac bolje je pokupiti se otici negdje u neku vikendicu odmoriti se nemisliti ninasto jednostavno zaboraviti sve probleme ili negdje otici provesti se ono kako treba

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Antidepresivi i slicno....

#4 Post Postao/la andro »

Depresija se može nazvati bolešću osjećaja. Njezina klasifikacija kao mentalne bolesti ne čini ju manje stvarnom ili bolnom. To je uobičajena bolest svih vremena od koje obolijeva jedan od dvadeset ljudi.

Depresija je poremećaj u raspoloženju čije su značajke različiti stupnjevi tuge, razočarenja, osamljenosti, beznađa, sumnje u samoga sebe i krivnje. Ovi osjećaji mogu biti vrlo intenzivni i mogu trajati duže vremensko razdoblje. Svakodnevne aktivnosti mogu postati otežane, ali pojedinac još uvijek može biti u mogućnosti nositi se s njima. Ipak, na ovoj razini osjećaji bespomoćnosti mogu postati tako intenzivni da se samoubojstvo može činiti kao jedino rješenje.

Osoba koja prolazi kroz jaku depresiju može doživjeti ekstremne promjene raspoloženja ili čak želju za potpunim povlačenjem iz svakodnevice i/ili vanjskog svijeta. Depresije se ne treba sramiti i ona nije znak slabosti. Ona se može liječiti, bilo s lijekovima, terapijom i savjetovanjem, bilo kombinacijom ovoga dvoje.
Fizički uzroci:

* pred-menustrualne i postnatalne hormonalne promjene;
* neke vrste manične depresije su pokazale da imaju genetsku osnovu;
* hormonalni nedostaci (kao što su poremećaji štitnjače);
* općenite bolesti kao što su bubrežne ili bolesti jetre;
* nedostatak prirodnog svjetla tijekom zime kod osjetljivih ljudi;
* alkoholizam;
* ovisnost o drogama;
* alergije na hranu i lijekove, kemijeske elemente ili dodatke u hrani.


Mentalni uzroci:

* nesvjesni impulsi (psihologija Freuda i Junga);
* krivo naučeno suočavanje s poteškoćama;
* naučena bespomoćnost (behavioristička psihologija);
* preopterećenost ili stres.


Duhovni uzroci:

* osjećaj očaja/ispraznosti života; smrt bliske osobe.



Simptomi:

* letargija (sve se čini preteškim za napraviti);
* poremećeno spavanje (rano buđenje, poteškoće pri zaspivanju, buđenje s osjećajem umora nakon "normalno" prospavane noći);
* nedostatak koncentracije;
* razdražljivost;
* iscrpljenost;
* nedostatak seksulanog poriva;
* osjećaj krajnjeg očaja;
* osjećaj beznadnosti ili beskorisnosti svega;
* strah od smrti;
* razne fobije;
* opsesivno ponašanje;
* trajni osjećaj zabrinutosti;
* osjećaj da želiš zaplakati ali ne možeš;
* samoubilačke misli ili strah od počinjanja samoubojstva;
* promjene u apetitu i težini;
* drugi simptomi koji nisu na ovom popisu.
slika
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Antidepresivi i slicno....

#5 Post Postao/la nnejra »

Antidepresive ne pijem . Kada sam imala životnih problema uspjela sam da sakupim snagu duboko u sebi , uz pomoć vjere , i da tako izađem iz toga. Mislim da je to ono zadnje za čim bih posegla, radije biram da otplačem, da se povjerim dragim osobama i riješim se strahova i sakupim snagu bez te hemije. Nadam se da ću uspjeti do kraja života bez antidepresiva.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Antidepresivi i slicno....

#7 Post Postao/la sabinax »

antidepresivi se mogu zloupotrebiti ako se koriste bez recepta i u nedopustenim kolicinama te ako se mjesaju s nekim supstancama kao sto je npr.alkohol...ako stvarno patimo od depresije i ako nam ih propise lijecnik vjerojatno pomazu i potrebni su
naravno ako si mozemo pomoci sami...treba bez kemikalija
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori