Nova gripa H1N1

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Nova gripa H1N1

#17 Post Postao/la srebrni »

ja sam danas sjedio sa personalnim sefom....i hoce da kihne i suzdrzava se

rekoh mu slobodno da kihne nisam ja osjetljiv na to...kaze on meni da je vakcinisan protiv svinjske da se ne bojim...a vidis na njemu da ima dva tri viruscica u sebi

svak ko se vakcinisao KISE....

haman svako


vec ljute corbice je najbolje...paprikice paprene...bijelog luka...i nece ni partner na tebe a akamoli virus
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Nova gripa H1N1

#18 Post Postao/la Bebana_de »

Ove godine je Svinjska gripa na repertuaru,prosle godine je bila Priciji grip,preprosle godine je bilo nesto sa Govedinom,,
a iduce godine fasuju zelembaci [Happy.gif] posto ce da izmisle VOCE I POVRCE gripu ,,,,
a ko prezivi iducu GODINU onda ce cuti da je TIFUS opet aktuelan [To funny.gif]

[laugh.gif] [laugh.gif] [laugh.gif]

i tako sve jovo na novo ,,,,

ma lek je za te njihove takozvane gripe SLJIVOVICA LJUTA [thumbup.gif]

ajd ziveli [icon_peace.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Nova gripa H1N1

#19 Post Postao/la paparaci »

kod mene je stanje jos uredno. nisam sinoc smio jesti bijelog luka, jer kad sam jucer dosao na posao "sef" se cijeli dan zalio kako ga ugusi miris luka koji bazdi od mene :lol: jos me je jedan kolega nakon sjednice pitao, koji je sjedio kraj mene, jesam li ista jako jeo :lol:

jest mi bilo neugodno u pm :oops:

cudo mi da su ista primijetili, jer npr dan prije nista niko nije osjetio. a danima ga vec jedem prije spavanja. ispuse do jutra. kaze mi jedna prijateljica da to valjda i na pore izlazi. najjace mi je bilo kad je "sef" pozvao jednu kolegicu u nasu kancelariju i pita sta primijeti. kaze ona nista. kaze kako nista bona, pa osjetis li ti ovaj luk :lol:

a ona ce ti - jok i ja se ubijam bijelim lukom :lol:

bi mi malo lakse nakon toga [Happy.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Nova gripa H1N1

#21 Post Postao/la mrki62 »

Zanimljiv je podatak za Iran , do 8 Novembra su umrle 33 osobe , a 2 153 zaražene ovim virusom.

Link http://www.sarajevo-x.com/svijet/globus ... /091108015
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Nova gripa H1N1

#22 Post Postao/la andro »

mrki62 je napisao/la:Zanimljiv je podatak za Iran , do 8 Novembra su umrle 33 osobe , a 2 153 zaražene ovim virusom.

Link http://www.sarajevo-x.com/svijet/globus ... /091108015
Pa sta je tu cudno ? Pa ova gripa i nema ama bas nikakve veze sa svinjama : Ima li ijedan podatak da su svinje zarazene sa istom ?



Ima li svinjski grip veze sa svinjama

Organizacija UN za hranu i poljoprivredu (FAO) objavila je da je mobilisala svoje veterinarske stručnjake, a neke od njih poslala i u Meksiko, kako bi proverili da li je novi oblik virusa gripa, koji se uglavnom naziva svinjskim, zaista u direktnoj vezi sa ovim životinjama.
"Zasad se bolest izgleda prenosi samo sa čoveka na čoveka. Još nema dokaza da je novi oblik virusa gripa prenesen na ljude direktno sa svinja", saopšteno je iz FAO.

Šef veterinarske službe FAO Žozef Domenek je izjavio da zasad nema dokaza od pretnje iz lanca ishrane, ističući da je to "u ovoj fazi ljudska, a ne životinjska kriza".

U Svetskoj organizaciji za zdravlje životinja (OIE), sa sedištem u Parizu, smatraju da novi oblik gripa ne bi ni trebalo nazivati svinjskim, budući da virus koji ga izaziva ima i ptičiju i ljudsku komponentu, a bolest nije registrovana kod svinja.

Uprkos ubeđivanjima stručnjaka da se virus ne prenosi preko hrane, više zemalja je zabranilo uvoz svinjetine iz SAD.

Komisija EU je objavila da ne namerava da ograničava promet svinjetine, budući da nova vrsta gripa nema nikakve veze sa lancom ishrane.

FAO je najavio da će ipak poslati svoje stručnjake, koji će uz eksperte OIE "proceniti epidemiološku situaciju na sektoru svinjarstva", a službenici FAO širom sveta su u punoj pripravnosti da izveste o bilo kakvom oboljenju nalik gripu kod svinja.

Ova organizacija, takođe, apeluje na vlade i međunarodnu zajednicu da pojačaju nadzor nad zdravljem svinja.
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Nova gripa H1N1

#25 Post Postao/la andro »

Ma nama u Bosni je najgori virus od gripe SDAHDZSNSD Taj virus ubija nas vec godinama [Happy.gif]
slika
slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Nova gripa H1N1

#27 Post Postao/la paparaci »

andro je napisao/la:Ma nama u Bosni je najgori virus od gripe SDAHDZSNSD Taj virus ubija nas vec godinama [Happy.gif]
[To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif] [thumbup.gif] [evojele9.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Nova gripa H1N1

#28 Post Postao/la im_ex »

ÄŒarobni bijeli luk i H1N1

slika

Kinezi prave rezerve bijelog luka zbog straha od svinjske gripe, što je dovelo do nestašica i do petnaestostrukog povećanja njegove cijene u posljednjih godinu dana.

Daily Telegraph objašnjava da je to zato što investitori u Kini nastoje stvoriti umjetnu nestašicu i tako podignuti cijene.

List piše kako su glasine da ova začinsko biljka štiti od virusa H1N1 pridonijele inflaciji cijena i da je jedna škola u Hangdžuu, na istoku Kine, nabavila više od 200 kilograma bijelog luka koje učenici moraju jesti svakoga dana.

Analitičari, ipak, smatraju da je ogroman skok cijena posljedica tržišnih manipulacija, piše Daily Telegraph.


jadna djeca hahah [Happy.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Nova gripa H1N1

#29 Post Postao/la paparaci »

ma bijeli luk je zakon. zdrav boli glava [thumbup.gif]

Odgovori