Kuharski recepti

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Kuharski Recepti

#166 Post Postao/la basista »

.. Niste mi bas najjasniji..
cemu tolika jela stranog porijekla,kad imamo obilje svojih domacih jela,koja se pripremaju u BiH.. vec stoljecima..
Jeste li znali,da veci gradovi u BiH,..npr: Sarajevo ili Mostar,svi strani turisti i biznismeni,isticu kao gradove sa dobrim kulinarskim receptima.
razlog je jednostavan.. Imamo sve evropskew recepte,plus domaci i orijentalni.. a to u Evropi,uglavnom nema.. Ako i ma,tesko je naci i moze se naci samo u nekim jebi ga luksuznim restoranima i hotelima.
Pa prema tome..
.

http://www.bosniancafe.com/kuhar/defaul ... g=891&cat=

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Kuharski recepti

#167 Post Postao/la nnejra »

Imam jedno pitanje : Zna li tko od forumašica recept za domaći sok od trešanja i džem ? Probala sam na Google , ali nije baš neki izbor, volila bih isprobani recept, da znam da je dobar.

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Kuharski recepti

#168 Post Postao/la lisko »

ja imam dobar recept jedini sto znam

potrebni sastojci.
1.jedno jgnje staro 6 mjeseci
2.drveni ugalj 3 vrece
3.kilogram soli
4.masina za pecenje raznja
5.upaljac za potpalu vatre i malo suhih drva
6.5 litara vina crnog
7.4l.coca cole
nacin pripreme.
jagnje zaklati i oguliti
zatim ga stegnuti na motku za pecenje
naloziti vatru i peci jagnje do 2 sata zavisi od velicine
posoliti po zelji
a vino piti polako dok jagnje ne bude peceno a kada se ispece onda zameziti i jos popiti do sutraaaaaaaaaaaaaaa.......

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Kuharski recepti

#170 Post Postao/la nnejra »

Hvala Papaya.

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Kuharski recepti

#171 Post Postao/la nnejra »

Je li neko spremao meso od morskog psa ? Ima li ko kakav recept ?

Avatar
boni
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 31
Pridružen/a: 18 Jul 2012 21:38

Re: Kuharski recepti

#172 Post Postao/la boni »

Najbrži mediteranski obrok

"Bruschetta" je originalno italijansko predjelo koje je savršeno i kao užina. Sočni zalogaji su ekspresno gotovi, ukusni i hranjivi. Originalan recept, koji podrazumeva pečeni hleb s belim lukom, maslinovim uljem, solju i biberom, možete obogatiti raznim drugim sastojcima: paradajzom, sirom, bosiljkom, patlidžanima, tikvicama i imaćete izvanredan obNajbrži mediteranski obrok.

BRUSKETI SA PARADAJZOM

POTREBNO JE
8 kriški hleba, maslinovo ulje, beli luk, 5 srednjih paradajza, pola šoljice maslina, bosiljak, origano, so, biber
PRIPREMA
Kriške hleba istostirajte u rerni na 220 stepeni. Dok je hleb vruć pokapajte ga maslinovim uljem u koje ste prethodno dodali sitno iseckan beli luk. Paradajz na kockice i seckane masline pomešajte sa začinima i stavite na sredinu hleba. Servirajte dok je toplo.

BRUSKETI SA TIKVICAMA

POTREBNO JE
8 kriški integralnog hleba, maslinovo ulje, beli luk, veći patlidžan i veća tikvica, so, biber, origano, bosiljak
PRIPREMA
Hleb tostiramo u rerni na 220 stepeni. Zalijemo malinovim uljem i lukom. Patlidžane i tikvice izgrilujte s jedne i druge strane dok ne omekšaju. Iseckamo ih, začinimo, promešamo i stavimo na sredinu vrućih brusketa.


BRUSKETI SA PEČURKAMA

POTREBNO JE
8 kriški integralnog hleba, maslinovo ulje, beli luk, 300 gr pečuraka, so, biber, 100 gr dimljenog tofu sira
PRIPREMA
Kriške hleba istostirajte u rerni. Prelijte uljem. Pečurke izdinstajte sa amlo ulja. Dodajte začine, pa na vruć hleb dodajte pečurke i preko pospie rendani sir.
''Hrabriji si nego što veruješ, jači nego što izgledaš i pametniji nego što misliš.''

Odgovori