Kuharski recepti

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#136 Post Postao/la sabinax »

Juha od puzeva...pogodna za ljetno kampiranje

Nabrati morskih puzica, staviti u padelu s vodom, dodati dvije zlice vegete
Uz to je potrebno imati ¹ivacu iglu (da ih mozete vaditi iz kucice) i puno kruha za umociti...dobar tek
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#137 Post Postao/la Bijesanpuz »

Pu¾evi na seljacki nacin (glavno jelo)
Specijalitet dalmatinske kuhinje
Sastojci:
(za 4 osobe):
40 komada vinogradarskih pu¾eva
1 dl ulja od soje
500 g ljutike
5 tankih odrezaka mesnate slanine
6 jaja
sol i papar po ¾elji

Opis:
Pu¾eve stavimo u hladnu posoljenu vodu i kuhamo oko 90 minuta,
uklanjajuci pjenu s vrha kad god se pojavi. Potom ih procijedimo,
cackalicom izvucemo iz kucica i ocistimo. Meso pu¾eva popr¾imo na sojinom ulju.
Kad dobiju boju, dodamo oci¹cenu ljutiku. Pirjamo 30 minuta,
dok ljutika ne omek¹a i vi¹ak tekucine ne ispari.
Dodamo narezanu slaninu i razmucena jaja. Posolimo, popaprimo i mije¹amo na
laganoj vatri dok se jaja ne stisnu. Poslu¾imo toplo.



ETo dosta za sad... Samo se nadam da necete istrijebiti puzeve :P :p
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Kuharski Recepti

#139 Post Postao/la probisvjet »

obozavam puzeve ... :D onako sa maslacem i persijadom ... mmmm :lol:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Kuharski Recepti

#140 Post Postao/la vornevljev »

probisvjet je napisao/la: obozavam puzeve ... :D onako sa maslacem i persijadom ... mmmm :lol:
Ja imam jednog prijatelja koji jede puževe,ali ne zna objasniti čemu je sličan okus,
mislim sigurno je da imam blokadu prema tim nekim delikatesama francuske,talijanske,kineske i ostalih kuhinja koje u svojim menijima imaju gmazove i te neke vrste živih bića.

Možeš li mi reći čemu je sličan okus puževa,možda bih ja to i jeo i možda bi mi se i svidjelo,ali da mi se ne kaže šta jedem.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Kuharski Recepti

#141 Post Postao/la probisvjet »

vornevljev je napisao/la:
probisvjet je napisao/la: obozavam puzeve ... :D onako sa maslacem i persijadom ... mmmm :lol:
Ja imam jednog prijatelja koji jede puževe,ali ne zna objasniti čemu je sličan okus,
mislim sigurno je da imam blokadu prema tim nekim delikatesama francuske,talijanske,kineske i ostalih kuhinja koje u svojim menijima imaju gmazove i te neke vrste živih bića.

Možeš li mi reći čemu je sličan okus puževa,možda bih ja to i jeo i možda bi mi se i svidjelo,ali da mi se ne kaže šta jedem.

ako si do vec jeo skoljke ili neki slican morski plod eto okus puza je malo blazi od toga ... ako nisi ni jednom probao nemoj ga nikada jesti onako bez icega ... probaj ovako

isjeckas persun na sitno , zatim ga promijesas sa maslacem, sol, biber , ostavis da se ucvrsti ... uzmes puzeve sa kucicom , preporucujem ti puzeve " de Bourgogne" dobro ih saperes s vodom .. stavis maslac u kucicu i sve to u pec na 190°C na nekoliko minuta ... .... ili jednostavno otidji negdje u resto specijalizirani puzevima .. u svakom sucaju su izvrsni .. dobar tek

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Kuharski Recepti

#142 Post Postao/la vornevljev »

probisvjet je napisao/la:
vornevljev je napisao/la:
probisvjet je napisao/la: obozavam puzeve ... :D onako sa maslacem i persijadom ... mmmm :lol:
Ja imam jednog prijatelja koji jede puževe,ali ne zna objasniti čemu je sličan okus,
mislim sigurno je da imam blokadu prema tim nekim delikatesama francuske,talijanske,kineske i ostalih kuhinja koje u svojim menijima imaju gmazove i te neke vrste živih bića.

Možeš li mi reći čemu je sličan okus puževa,možda bih ja to i jeo i možda bi mi se i svidjelo,ali da mi se ne kaže šta jedem.

ako si do vec jeo skoljke ili neki slican morski plod eto okus puza je malo blazi od toga ... ako nisi ni jednom probao nemoj ga nikada jesti onako bez icega ... probaj ovako

isjeckas persun na sitno , zatim ga promijesas sa maslacem, sol, biber , ostavis da se ucvrsti ... uzmes puzeve sa kucicom , preporucujem ti puzeve " de Bourgogne" dobro ih saperes s vodom .. stavis maslac u kucicu i sve to u pec na 190°C na nekoliko minuta ... .... ili jednostavno otidji negdje u resto specijalizirani puzevima .. u svakom sucaju su izvrsni .. dobar tek
Nisam jeo morske plodove,jedino sam lignje probao i nisu mi se svidjele,ali u svakom slučaju hvala ti.

I ismijao sam se ovome "de Bourgogne",mislim da nema toga kod nas ovdje kupiti pa makar.

Ali hvala ti,Å¡to si mi pojasnila.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Odgovori