Nasa oaza mira...

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Nasa oaza mira...

#1 Post Postao/la belly_dancer »

..koliko se zapravo trudimo da spremamo po kuci..dal je i to malo dovoljno?Naravno ispitivanja kazu da ne..i svi se slazemo s tim..ali kako nac dodatnog vremena?Nikom nepada napamet vilovat po noci da sve u kuci bude po ps-u..

..nemam bas svoj dom,ali sudjelujem u zajednickom..to naravno nije skoro pa nista od ciscenja,vise vako sta majka nestigne..ali nikad se nisam pitala kolko bakterija unesem u kucu izvana i tako..to je sve nesta strasno..al neda mi se-iskreno-glancat podove i skoljku po cjeli dan..

Kolko se vi brinite o svemu,koji je vas udio u kucanskim poslovima i dali ste zadovoljni sa time sta napravite,ili ipak mislite da uvjek moze i bolje?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la Sabinam »

Ja volim da mi je cisto i uredno, ali, iskreno, nisam rob èi¹æenja, ako je vani lijep i sunèan dan radije izidem i prosetam...nego da ubijem dan èi¹æenjem i lickanjem. Moja mama je pravi rob èistoæe i ne mogu shvatiti da ljudi stavljaju stvari ispred sebe....npr. "necu sjediti na kaucu da se ne zguzva presvlaka"....ma daj, molim te, dali stvari sluze nama ili mi njima....
A i sredstva kojima èistimo su sve agresivnija i agresivnija...ima jedna dobra knjiga koja se zove "Èistoæa je pola bolesti" u kojoj se govori kako razni preparati, kojima stvaramo svoj savrsen dom (kao iz TV reklama), vise stete nasem organizmu i zdravlju, nego ono malo bakterija za koje je normalno da zive u nasem okruzenju.

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#5 Post Postao/la belly_dancer »

nekako mi je najmrze da perem prozore,to izbjegavam na 100 nacina al onda kad me stisnu praznici..uf!
ma pretjerano je da se usisava ko svaki dan.. :baa:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Smeker888
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 14 Jan 2008 02:00
Lokacija: Germany

#9 Post Postao/la Smeker888 »

jasmin031 je napisao/la:Ja ne radim nista po kuci jer sam musko to su zenski poslovi po mom misljenju
...uredu ti tako mislis,ali sta bih radio da nema zene?
Morao bih sigurno sam svoje prati i cistiti ako ne zelis zivjeti u kaosu!!!!

:baa:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#10 Post Postao/la ra-ja »

Naravo trebalo bih da bude svakome dom njegova oaza mira,,,,
Volim da ga sama sredujem po mom ukusu ...nastojim da bude sve cisto...i cistim ga kada vidim da je nesto prljavo u tom momentu....
sklanjam sredjujem kada vidim da to netreba da stoji tu...
Ponekada dignem i generalno spremanje onda mijenjam raspored stvari po kuci ...smatram da se tek tako moze stan generalno ocistiti.... :-k

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#11 Post Postao/la belly_dancer »

Smeker888 je napisao/la:
jasmin031 je napisao/la:Ja ne radim nista po kuci jer sam musko to su zenski poslovi po mom misljenju
...uredu ti tako mislis,ali sta bih radio da nema zene?
Morao bih sigurno sam svoje prati i cistiti ako ne zelis zivjeti u kaosu!!!!

:baa:
hahaha..jasmin je optimistican..ee,da meni dode sa takim stavom jos bi mu pustila svoje sude i prljavi vec..pa nek se snalazi.. :P
ljepo receno shmeker..samo nek dode meni :biggrin:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#13 Post Postao/la belly_dancer »

ekranka1 je napisao/la:pa musko je takvo nazalost vecina smatra da nema mjesto u kucanskim poslovima ,iako ja smtram da su zene te koje najvise stvore takvu situaciju,pa i ja sama ,poslije tesko ispravljati greske..
ali ima jedna pozitivna stvar u svemu ,treba to odmah od pocetka "nauciti" ako vec osnove nisu dobili u obitelji da to nije nista nastrano i da je sasvim pozeljno pomoci u obavljanu kucanskih poslova ,pogotovo ako oboje rade..
ima jedna situacija koja je mene mucila davnih dana a koju sam na neki nacin rijesila...jednostavno dojadi biti "zrtva" na neki nacin..
pa se onda pocnes ponasati kao on..
dodjes doma ,kad on kaze ,ja sam umoran i ti mu se pridruzi jos bolje kukajuci..
kad kaze da on to ne bi radio..kazi ne bih ni ja idemo gledat tv ,nek stoji
kad kaze sta nisi maknula sudje ,kazi da tebi nesmeta..
i tako..polako ih naucis da sitne stvari trebaju i sami raditi..
najgore je ono kad su jos nezahvalni i ako je zena doma,ne radi ona jos i kazu nisi ni zasta..bah!
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori