Mozete li bez mesa?

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#34 Post Postao/la paparaci »

ne znam. o tome ne mogu nista reci, jer nisam dovoljno upoznat s tim ili neki hemicar. mozda su te kemikalije sto se prskaju takvog svojstva da ne prodiru kroz oklop tj. kozu vocke ili povrca. nego samo na povrsini ubijaju bakcile, itd.
primjeti se brate razlika domaceg i ovog kvantitativnog proizvoda. npr. ovdje kad kupim teletinu i isprzim, nikakvog mirisa nit ukusa. a dole, cijela kuca zamirisi i vodica mi na usta trgne dok se pece :D

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#36 Post Postao/la ra-ja »

E sada ...trazimo u jajetu dlaku...i kritikujemo hranu koju jedemo ovdje..
Ja licno neosjetim nikakvu razliku izmedju kupljenih artikala dole i ovdje....
Pa vala neznam niti da ima dole nesto domace...sve se uvozi ..pa cak i cackalice kao da nema bosna drveta.... :-k


Treba reci ...hvala bogu da imamo sta pojesti.... :)

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#42 Post Postao/la paparaci »

Ra-Ja je napisao/la:E sada ...trazimo u jajetu dlaku...i kritikujemo hranu koju jedemo ovdje..
Ja licno neosjetim nikakvu razliku izmedju kupljenih artikala dole i ovdje....
Pa vala neznam niti da ima dole nesto domace...sve se uvozi ..pa cak i cackalice kao da nema bosna drveta.... :-k


Treba reci ...hvala bogu da imamo sta pojesti.... :)
Ra-Ja to je cinjenica. nema nikakvih dlaka. hod ti kod mene, pa da ti pokazem o cemu pricam i da te uvjerim u to :) :P

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#44 Post Postao/la sabinax »

Sabah je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Zna¹ li ti ¹ta je najgore od svega toga ?
Transport tih ¾ivotinja .
®ivotinje mnogo ¹ta do¾ive u toku transporta ; glad , ¾eð , veliki napor i STRES - STRAH .
Taj stres se preko njihovog mesa unosi u nas - u tom je problem .
[smilie=to funny.gif]
aaa jesam se nasmijao,... ovo sa transportom slazem se ali ovo sa stresom da prelazi onda na nas eh to care ne moze ni lokomotiva povuci,...recimo jede se i meso od kengura znaci trebali bi skakati onda ili jos bolje a nedaj boze da je tako meso od magarca,.....nemam vise rijeci ili konja itd.
mrki62 ovo je za vic mjeseca :lol: :lol: :lol:
Morala sam se na ovo osvrnuti...istina je sta Mrki kaze, jesi li cuo si da kada covjek a tako i zivotinja u strahu luce hormon adrenalin...zivotinje kada su prestrasene luce ga u svom organizmu, on na taj nacin dolazi u meso koje mi jedemo i stoga prevalika konzumacija mesa stvara agresiju....gdje si jos vidio agresivnog vegetarijanca [-X
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#45 Post Postao/la danjel »

Ma neka jede ko ¹ta hoæe ali ja bez mesa nema ¹anse...©ta da jedem krompir,grah,jel???Ma nema ni¹ta bez ro¹tiljade.... [-X

Odgovori