Mozete li bez mesa?

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
mel_79
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 879
Pridružen/a: 18 Jan 2008 02:00
Lokacija: Deutschland

#17 Post Postao/la mel_79 »

Nemogu, volim da jedem meso a pogotovo kada se rostilja njam njam

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#18 Post Postao/la paparaci »

iskreno receno, meni ovaj "bio-trip" ide na zivce. svi se nesto pale sad na bio-proizvode. a decenijama su jeli isto. i zivi i zdravi. slazem se sa dugim, da se osjeti razlika izmedju domaceg i ovog u trgovini, gdje se naveliko proizvodi. znaci kvantitet, a ne kvalitet.

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#19 Post Postao/la indeks »

Hej blicko.....zamisli scenu........1.maj,livada,plaho naroda na livadi........ :lol: ,nigdje dima,vatre.....samo bezbroj plasticnih zdjela sa raznoraznim salatama.............i setaju ovce,onako ohole,hahahahahahahaha,izmedju tog naroda,i svako malo sutnu poneku zdjelu.......... :lol: :lol: :lol: ,neki ljudi vec ljubopitljivo proucavaju`brabonjcice`koji ostaju iza ovaca,i pitaju se da li se i to nekako moze iskoristiti.......... :lol: :lol: :lol: :lol: ..salim se..... :D

Ljudi su odvajkada jeli meso,organizam je naviknut i trazi komponente svojstvene samo mesu..........ali,naravno,svi imaju pravo na izbor,da li da ga jedu,ili ne.........ali mislim da ce u neko dogledno vrijeme biti nekih zdravstvenih poremecaja vezanih zbog neunosenja mesa u organizam.........
A druga je stvar sto su ljudi najveci monstrumi,pa jadne zivotinje ispastaju zbog neadekvatnog tretmana prema njima........ :mad:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#20 Post Postao/la ra-ja »

Ljudi koji su vegetarijanci...nikada nisu jeli niti jedu meso....Jako dobro izgledaju nisu feticni.....
Znaci ako prestanemo jesti meso nista se nebih znacajno desiti..u negativnom smislu rijeci...Nece se desiti nikakav poremecaj u organizmu jer nam to dokazaju upravo vegetarijanci

Ljudi jedu meso...zna se koje ....

Nejedemo macke i pse...da se kaze da su ljudi monstrumi ...zbog neadekvatnog tretmana..... :-k

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#21 Post Postao/la indeks »

Ne jedes ti ra-ja................ali jedu drugi,i nisam mislila na konzumiranje mesa,nebitno koja zivotinja,nego kako se ljudi ophode prema njima.........

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#26 Post Postao/la paparaci »

indeks je napisao/la:Hej blicko.....zamisli scenu........1.maj,livada,plaho naroda na livadi........ :lol: ,nigdje dima,vatre.....samo bezbroj plasticnih zdjela sa raznoraznim salatama.............i setaju ovce,onako ohole,hahahahahahahaha,izmedju tog naroda,i svako malo sutnu poneku zdjelu.......... :lol: :lol: :lol: ,neki ljudi vec ljubopitljivo proucavaju`brabonjcice`koji ostaju iza ovaca,i pitaju se da li se i to nekako moze iskoristiti.......... :lol: :lol: :lol: :lol: ..salim se..... :D

Ljudi su odvajkada jeli meso,organizam je naviknut i trazi komponente svojstvene samo mesu..........ali,naravno,svi imaju pravo na izbor,da li da ga jedu,ili ne.........ali mislim da ce u neko dogledno vrijeme biti nekih zdravstvenih poremecaja vezanih zbog neunosenja mesa u organizam.........
A druga je stvar sto su ljudi najveci monstrumi,pa jadne zivotinje ispastaju zbog neadekvatnog tretmana prema njima........ :mad:

[smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif]

:poz:

zamisli, ono podjes na roshu s drustvom. kao sta cemo uzeti. ma daj uzet cemo mrkve, krastavca, paprike, ukositi malo trave za aromu :D
salim se malo. naravno da ne treba u nicemu pretjeravati. i ja ne volim da je svaki dan meso. ali ipak meso je meso. kao sto dzemkini ukucani kazu, ne mozes se najesti bez mesa. hehehee. moj stari je isto mesozder. on bi mogao naprimjer za predjelo supu s mesom. glavni obrok - meso s mesom i kao poslastica, naravno opet meso :D tako da je i meni cesto bilo mesa na vrh glave, sto bi se reklo. ali ipak da ga se odreknem, to mi nikad nije palo na pamet. zamisli bolan onaj miris cevapa ili bilo kakvog mesa sa rostilja ili jagnjetine, mmmmhhhhhh. gdje ces tome odoliti :baa: [-X

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#29 Post Postao/la paparaci »

pa uredu ako se radi o zdravlju i ako je onda preporuceno eventualno da se smanji ili bas izbjegava meso, iz kojeg god razloga. ali mislim da je sasvim okaj da je prisutno u normalnoj prehrani. kao sto rekoh, sve je to radi nas tu. i zivotinje i bilje. nama na usluzi, da se hranimo tim. a sad druga je stvar to kako se danas u vecini djelova uzgaja i jedno i drugo.

Odgovori