Volite li majonezu na pici?

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Volite li majonezu na pici?

#18 Post Postao/la vornevljev »

papaya je napisao/la:Vorni, pa ono sto sam ja napisala
Pa slično nešto.

Pizza je nastala tako što su siromasi lutali gradom i u odlagalištima nepojedene hrane iza restorana su nalazili ostatke svega i svačega i to stavljali na pecivo.

A što se tiče bosanskog lonca,nastao je isto tako u siromašnim familijama,jer se i u njega stavlja više vrsta mesa,povrća itd.

Nije svako imao samo teletinu da jede (jer se kod nas to smatra gotivnim mesom),pa su ljudi se snalazili i pravili ukusnu hranu od onoga što su imali u kući.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Volite li majonezu na pici?

#23 Post Postao/la diisaaa »

vidovita_dzemila je napisao/la:znam ja to papaja i zato je koristim samo kad pravim pizzu i rusku salatu ali kupim tačno onoliko koliko ćemo pojesti za taj obrok jer joj ne mogu odoljeti. kad otvorim frižider samo gleda u mene i viče uzmi me uzmi me. i ja se sažalim nad njom [eusa_think.gif]
hahaha ista sam ti dzmka joj zamirisala mi je pica moram danas da je pojedem a majonezu stavim pogotovi na onu s tunjevinom mmm
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Volite li majonezu na pici?

#24 Post Postao/la badgirl »

vala volim majonezu i mazem ju na stosta ...naprimjer namazem pastetu i onda po pasteti jos tanko majenoze ....

na pizzi stvarno nema potrebe da ju mazem ...a kad zamislim taj ukus , ma jok ne svidja mi se [eusa_naughty.gif]
niti volim kad je sos od kecapa ...i to grozno smeka
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Volite li majonezu na pici?

#26 Post Postao/la Bijesanpuz »

Na pizzi ne volim majonezu. i mislim da nepase uz to.. ali uz druge hrane sve.. Cak jedem je i uz sarmu :D ..
Daje dobar okus i mogu vise pojesti hrane :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Volite li majonezu na pici?

#27 Post Postao/la badgirl »

papaya je napisao/la:Ja se sjecam, mozda je bilo 1988, tu negdje, kod se "pojavio" majonez u Jugi, ali je bio bas skup.
I kaze meni moj brat, da mu donesem par tegli.
On je to jeo SUPENOM kasikom, uz tv....
Taj isti brat je znao jedan onaj nas kupovni bijeli ljeb da presijece na pola, naslaze parizer i to pojede kao sendvic...
cudo od covjeka
joj papaya imam i ja jednog takog ...moj brat skuha makarona i voli ih jesti sa majonezom ...
vjerovala ili ne ..on onu veliku tubu majoneze smaze za jedan obrok sa tim makaronim [eusa_wall.gif]


joj cuj ovo sad .....sarma sa majonezom :lol:
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Volite li majonezu na pici?

#29 Post Postao/la beca »

Ja ne pravim picu kuci, tako da od recepta nista...
ali kad narucim picu, obavezno stavim majonezu, nema teorije da je bolje bez majoneze kao sa majonezom...probajte, vidjecete...
a u sarajevu uopce nije tradicija da ti u piceriji donesu uz picu majonezu, mozes dobiti kecap i sos....

Zaista sam mislila, da sam jedina osoba na svijetu koja jede picu sa majonezom...niko od moje raje ne moze shvatiti kako to jedem, a ne zele probati pa reci svoje misljenje....

a da probate odozgo staviti kecap, majonezu i senf...onda je to super ukus [smile.gif]

Odgovori