Zivotinje

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: ŽIVOTINJE

#61 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la: a kako spriječiti da skače na nečiju nogu kad mu se seksa :oops:
dovedes mu povremeno kuju ili ga joj odveses :lol:

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: ŽIVOTINJE

#63 Post Postao/la string »

Paparaci...Rotweiler je krupan i snazan pas i mora se malo cvrsce ponasati prema njemu.
To sto nije htio nazad na lanac poslije setnje mogao si uraditi tako sto bi nabavio 5m dug povodnik i na njega prikacis disciplinsku ogrlicu (onu sa bodljama).Znaci setas ga sa svojim standardnim povodnikom i ogrlicom ali mu na to sve jos stavis ovaj povodnik od 5m na kojoj je disciplinska ogrlica.Kada dodjes da ga ostavis nakon setnje otkacis onaj normalni povodnik i uhvatis onaj od 5m i pustis psa da pobjegne,ukoliko je bjezao.Nakon toga samo izgovoris komandu "dodji" i odmah nakon toga trznes povodnikom i privuces psa prema sebi.5-6 puta ovako i to se nece vise desavati.Ovo sve vazi ako mu naknadno u starijoj dobi iskorjenjujes ovu naviku,a sve se moze rijesiti lakse ako od malih nogu psa izvodis u setnju PRIJE DAVANJA OBROKA i usput dok setas sa sobom nosis npr. komadice briketirane hrane koje ces mu davati povremeno,ali ne toliko da se zasiti.Tako ce pas usloviti refleks da tek kada dodje na mjesto gdje ga ostavljas poslije setnje dobije obrok. :wink:
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: ŽIVOTINJE

#64 Post Postao/la indeks »

Jedno pitanje....
Znamo da se psi i macke ne vole....eh,zanima me,da li ce pas nuzno i ubiti macku ako je se docepa?Pogotovo,ako je cijelo vrijeme upozoravan da ne dira i ganja macku?(ovdje je rijec o ne bas vaspitanom psu,pravi avlijskia inace jako miroljubiv,umiljat,i macak koji je donesen poslije njega,i koji je imao sve privilegije?)Macak je nestao,pa me zanima,je li moguce da ga je ovaj pas ubio,mozda zbog ljubomore? [huh.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: ŽIVOTINJE

#65 Post Postao/la paparaci »

svaka ti cast na iscrpnom objasnjenju! [evojele9.gif]

to je istina da sa njima covjek mora posebno biti ostar bas zbog toga sto su ko medjedi [laugh.gif]

samo sam cini mi se jednom uspio da me se boji. a to je bilo nakon sto je skupa sa psom od jarana zaganjao stado ovaca :lol: koji je to belaj bio [Happy.gif] kad sam napokon dotrcao do njega, puk'o sam ga po glavundri i pitao ga sta to radi :lol:
stjerao je jednu od ovaca u cosak jedne kuce. udario sam ga nekoliko puta po glavi ponavljajuci mu svaki put da to nevalja. znaci pokazem mu na ovcu i kazem fuj to. jarane, nikad ga nisam takvog dozivio. legao je na pod. ne pomjera se. ja se iznenadio. hahahaha.


a da. jos nesto. imao sa za njega ono sto se stavi na prsa i za to se veze povodac, umjesto ogrlice. ali nije mu dugo bilo, jer je grizao dok nije prekinuo. kako npr. to sprijeciti.

joj, gdje si mi bio ranije. valjao bi mi glave [baaa.gif]

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: ŽIVOTINJE

#66 Post Postao/la string »

Krupniji i tezi psi cesto ubiju macku nakon potjere tako sto joj slome kicmu u trenutku kada stignu macku i kada im se ista zapetlja pod noge cesto sasvim slucajno bez namjere.Psi imaju jako osjetljivu kozu na nosu tako da ih se vecina ne moze nositi protiv ostrih kandzi macke.Da ju je tvoj pas ubio zasigurno bi to znala jer bi imao krvave tragove na nosu od kandzi a i odveo bi te do mjesta gdje ju je ubio prvi puta kada bi se igrala sa njim.
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: ŽIVOTINJE

#67 Post Postao/la indeks »

Bas ti hvala string....ja sam to isto pretpostavila...zao mi ga bilo jer ga je sestra tjerala od kuce [huh.gif] ,a ja sam joj govorila da je nevin dok se ne dokaze krivica,mada je ona jako ubijedjena bila da je to on ucinio....i bas to,u vezi lesine...nije valjda toliko pametan da bi zamotao tijelo u najlon i zakopao ga negdje da niko ne zna? [Happy.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: ŽIVOTINJE

#68 Post Postao/la paparaci »

[To funny.gif]

ma [smileycrushhx9.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: ŽIVOTINJE

#69 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la: stjerao je jednu od ovaca u cosak jedne kuce. udario sam ga nekoliko puta po glavi ponavljajuci mu svaki put da to nevalja. znaci pokazem mu na ovcu i kazem fuj to. jarane, nikad ga nisam takvog dozivio. legao je na pod. ne pomjera se. ja se iznenadio. hahahaha.

Psa nikad ne udaraj , pogotovo te pasmine , jer će te prije ili kasnije napasti.
Duži niz godina se bavim psima i ovo ću ti objasniti na način da shvatiš , da te ne zezam.
Probaj oponašati njegovu majku , koja ga je okotila ,............ šta radi , da bi ga disciplinirala ?
Uhvati ga za vrat ( za kožu ) pokušaj ga malo tako uzdići ( odvojiti prednje noge od zemlje , pa ga pusti al još uvijek držeći ga za kožu na vratu , da shvati da je u podrijeđenom položaju i pokušaj mu što smirenijim tonom objašnjavati ono što želiš da zapamti.
Nikad nemoj psa siliti da te se boji i da bilo šta uradi iz straha, pas te mora slušati iz poštovanja do tebe , moraš mu pokazati da si ti dominantan nad njim .
Prijazan budi s njim , pa ipak se ne pusti da si mu podređen .
Uvijek koristi riječi pohvale , kad nešto dobro napravi i miluj ga redovno , da shvati i prihvati , da u tebi ima saveznika .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: ŽIVOTINJE

#70 Post Postao/la string »

paparaci je napisao/la: a da. jos nesto. imao sa za njega ono sto se stavi na prsa i za to se veze povodac, umjesto ogrlice. ali nije mu dugo bilo, jer je grizao dok nije prekinuo. kako npr. to sprijeciti.

joj, gdje si mi bio ranije. valjao bi mi glave [baaa.gif]
Znas kako...imas privremenu (NE) i definitivnu (FUJ),komandu zabrane.Ovo je jako bitno da se razdvoji jer npr. ne zelis psu koji bi se igrao sa tobom zabraniti da skace na tebe a da si ga pri tome ti sam potaknuo na igru.U obuci nema torture niti nasilnickog ponasanja prema zivotinji.Povodnik je produzena ruka vodica i ne smije biti upotrijebljen da bi psa udario istim.Sve zavisi od starosne dobi psa,naravno nekada se moras agresivnije ponasati prema psu a sve u cilju uspostavljanja dominacije.To sto grize taj prsni povodnik mogao si takodje sprijeciti da si mu ga stavljao od malih nogu jer bi se tada navikao ili ukoliko je pas stariji pomocu disciplinske ogrlice i definitivne komande zabrane "FUJ".
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: ŽIVOTINJE

#71 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la: stjerao je jednu od ovaca u cosak jedne kuce. udario sam ga nekoliko puta po glavi ponavljajuci mu svaki put da to nevalja. znaci pokazem mu na ovcu i kazem fuj to. jarane, nikad ga nisam takvog dozivio. legao je na pod. ne pomjera se. ja se iznenadio. hahahaha.

Psa nikad ne udaraj , pogotovo te pasmine , jer će te prije ili kasnije napasti.
Duži niz godina se bavim psima i ovo ću ti objasniti na način da shvatiš , da te ne zezam.
Probaj oponašati njegovu majku , koja ga je okotila ,............ šta radi , da bi ga disciplinirala ?
Uhvati ga za vrat ( za kožu ) pokušaj ga malo tako uzdići ( odvojiti prednje noge od zemlje , pa ga pusti al još uvijek držeći ga za kožu na vratu , da shvati da je u podrijeđenom položaju i pokušaj mu što smirenijim tonom objašnjavati ono što želiš da zapamti.
Nikad nemoj psa siliti da te se boji i da bilo šta uradi iz straha, pas te mora slušati iz poštovanja do tebe , moraš mu pokazati da si ti dominantan nad njim .
Prijazan budi s njim , pa ipak se ne pusti da si mu podređen .
Uvijek koristi riječi pohvale , kad nešto dobro napravi i miluj ga redovno , da shvati i prihvati , da u tebi ima saveznika .

slazem se u potpunosti s ovim sto si napisao. nisam se nikad silio nad njim i da sam ga tukao. daleko od toga. to je bio mozda jedini put da sam se tako ponio prema njemu, jer je zaista dobro zgrijesio i samo sam mu zelio skrenuti paznju na to da to nije u redu. ne kazem da sam pravilno postupio, ali heb ga bio sam balav i nisam imao pojma kako se pravilno ponijeti u odredjenim situacijama. imao sam knjigu o njima, ali mi nije nesto narocito pomogla. imao sam zelju poslati ga na obuku, ali nisam mogao tad.

znam da ih treba uvijek nagraditi za nesto kad te poslusaju, jer je to obostrani interes.


string, hvala ti mnogo na savjetima! ovo stvarno mnogo znaci, jer covjek u nekim sitnicama napravi propuste koje se onda veliko odraze.

[evojele9.gif] [thumbup.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: ŽIVOTINJE

#72 Post Postao/la mrki62 »

Bilo kakva pitanja u vezi psa su dobro došla - da si izmijenimo mišljenje ,.......... ima li kakve alergije , češel se često , s čim ga hraniš ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: ŽIVOTINJE

#73 Post Postao/la paparaci »

ma on ti je vec odavno "rahmetli". nije dugo pozivio - 9 mjeseci [huh.gif] otrovao ga neko :( :evil:

hranio se jedno vrijeme vojnicki! [laugh.gif] i to zaista, jer je u to vrijeme bila kasarna u Sanici. tako da sam svaki dan donosio hranu od vojske.

Odgovori