Vasa drugarica sa vasim bivsim

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#34 Post Postao/la ra-ja »

vidovita_dzemila je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:Nisam nikada bila u toj situaciji...
A da sam bila, nebih nista imala protiv, jer sudbina je sudbina,
i od njeh se nemoze pobjeci, ni sprjeciti nesto u njoj sa silom..... :-k
I kad mi je vec bivsi, onda je i tako vec zavrseno sa njim...
:)
@BeCaNka..... Sama kazes da nikada nisi bila u takvoj situaciji...Posto nisi bila nemozes niti davati sud o tome...... :-k

Moja rodica se tokom studija zabavljala sa mladicem par godine..Planirali su da se uzmu ,kada zavrse fakultet i dase vrate u nas grad...Naravno to su i ucinili.....Jos je ostao jedan mjesec do svadbe....
Imala je jednu skolsku drugaricu a i komsinicu...koja nije imala momka i cesto su je vodili zajedno da sanjima da izadje...bilo joj je zao drugarice sto samo sjedi u kuci....Da neduzim pricu ..Nesto su se zakacili...da bih on sedam dana pred svadbu dosao da joj kaze...da se zeni sa Sabihom.....
Sta mislite kako joj je bilo........nikada se nije udala.....takvo razocarenje je dozivjla..... :(
Drugarica je ubila svaku volju u zivotu... :huh:
Treba imati kulturu zivljenja :baa:

Upravo ovako kako Mrki62 kaze......dobar komentar

naravno da niko ne bi oprostio sabihi i tom tipu jer je to drugaèija situacija. prijateljica ti se trebala udati za njega i to je najpodlija stvar koju su joj njih dvoje mogli napraviti.
ali druga stvar je kad:
1. prekine¹ s momkom i vi¹e nema¹ ni¹ta s njim
2.izmeðu prijateljice i biv¹eg se rode iskreni osjeæaji, a ne nekakva strast i ¾elja za avanturom
3.oboje grize savjest i ¾ele tvoj blagoslov

za¹to im tada ne bi oprostila?
Da bih mogli odgovoriti na ovu temu ...moramo se postaviti u takvu situaciju.........
Evo ja se postavljam se kao da se meni desava......

Slucajno jednom kada sam otisla na chat,,,srela sam se sa jednom svojom prijateljicom iz djetinstva,,,naravno razgovarala sam sa njom par puta ,,nije mi rekla ko je ..ali po razgovoru sam osjetila da je to moja prijateljica iz djetinstva...nasla sam je na slikama raje i vidjela da su moje pretpostavke tacne.......Ja je dugo nisam srela......Pa znate je ..to je bas ona Sabiha o kojoj smo pricali.........
I sada kada sam tu ...pitam se cesto zasto je krila ko je ona ustvari.....
I razmisljam da je slucajno ona ta koja zeli oprost od mene ili blagoslov ,,
nebih joj ga dala ...iz jednog prostog razloga sto joj je navikla da uzima tudje ...i brak je imala sa svoje najbolje kolegice momkom.....
Ona uopste nezma sta sam sve o njoj znala ali ona je bila moja prijateljica iz djetinstva i nista drugo...a i tudji zivot nije moj......
I sada kada bih htjela da se spetlja sa mojim prijasnjim ja bih je veoma osudila i nebih im oprostila ne zbog nje nego zbog njega ....Momke koje sam sretala u zivotu bili su jako fini,,,koje nebih nikada povredila niti zeljela zlo ...zato nebih nikada mogla dozvoliti da taj momak sa mojom prijateljicom da je tako nazovemo nagrebusi...jer on bih bio jedan u nizu...iskoristen....Naravno ako mu obraz to dozvoljava ...ali moji mladici nebih sebi to dozvolili..pouzdano znam......
I bez svega ovoga gore sto sam napisala ...rekla sam to bih mi bilo isto kao da je moja sestra u vezi sa mojom prijasnjim.....eto tu se mozete staviti ...i mozete sami sebi odgovoriti na pitanje....


Ocajna sam na te stvari...krajne drsko i bezobrazno..... :( nepodrzavam to iz jos jednog razloga....da se nebih ta klica razmnozavalo....

Toliko od mene.... :baa:

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#35 Post Postao/la becanka »

Ra-Ja je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:Nisam nikada bila u toj situaciji...
A da sam bila, nebih nista imala protiv, jer sudbina je sudbina,
i od njeh se nemoze pobjeci, ni sprjeciti nesto u njoj sa silom..... :-k
I kad mi je vec bivsi, onda je i tako vec zavrseno sa njim...
:)
@BeCaNka..... Sama kazes da nikada nisi bila u takvoj situaciji...Posto nisi bila nemozes niti davati sud o tome...... :-k

Moja rodica se tokom studija zabavljala sa mladicem par godine..Planirali su da se uzmu ,kada zavrse fakultet i dase vrate u nas grad...Naravno to su i ucinili.....Jos je ostao jedan mjesec do svadbe....
Imala je jednu skolsku drugaricu a i komsinicu...koja nije imala momka i cesto su je vodili zajedno da sanjima da izadje...bilo joj je zao drugarice sto samo sjedi u kuci....Da neduzim pricu ..Nesto su se zakacili...da bih on sedam dana pred svadbu dosao da joj kaze...da se zeni sa Sabihom.....
Sta mislite kako joj je bilo........nikada se nije udala.....takvo razocarenje je dozivjla..... :(
Drugarica je ubila svaku volju u zivotu... :huh:
Treba imati kulturu zivljenja :baa:

Upravo ovako kako Mrki62 kaze......dobar komentar
Ra-Ja ja sam dala svoj komentar na ovu temu...
Sta je tu pogresno???
Nekome se to desi nekome ne...
Eto i ti pricas o toj curi, a ne o sebi... :-k

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#36 Post Postao/la Sabinam »

Pa nisam imala taj primjer...ali ima vise faktora...preboljeli ili ne, jeli bio dobar ili se pokazao kao gad...dali je ona bila razlog prekida ili ne (uzmimo da nije).
Prvo prebolila ga ja ili ne ako je èovjek ok svakako bi mi bilo drago da je s njim i da budu sretni...jer ipak mi je ona najbolja prijateljica i zelim joj svu srecu...
Ali ako je bio los...i prema meni se ponio ruzno pretpostavljam da ce se tako i prema njoj...pokusala bih joj to objasniti...ali samo mozda par puta ...da ne pomisli da sam ljubomorna...a onda je na njoj.

Avatar
Zmixa
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 96
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Beograd

#37 Post Postao/la Zmixa »

Hvala Bogu pa nemam takvu drugaricu!
Smetalo bi mi u oba slucaja!!! Kao prvo ima milion momaka sto je morala bas snjim da se smuva?! Sto je moje to je samo moje!!! Ma i da smo raskinuli da mi je taj decko bez veze lik skroz, brate ja sam bila snjim nadji drugom! Kao prvo to i nikad ne bi mogla da ti uradi drugarica vec samo podmukli licemer!!! A njoj bi ocitala takvu bukvicu da bi od naseg prijateljstva ostalo samo puj pike ne vazi!!! Dok bi on dobijo takvu poklapacu da sledeci put kad bi me sreo na ulici morao bi da gleda u beton, ni sa pomisljem da mi se javi jer bi mu glavu onu njegovu blentavu otkinula!!! Brate pored oboje bi prolazila kao pored Turskog groblja!!! I da kakav bre blagoslov, proklela bi ih oboje da zajedno trunu u paklu!!! :wave:

Avatar
sredovjecni_33
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#38 Post Postao/la sredovjecni_33 »

pa ja kolko vidim to su i bivsi i bivsa , sve je proslost :D
-samo lagano i opu¹teno-

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#40 Post Postao/la Mala_selmica_ »

nek stisne pa nek proba ako sme :angry: :chuckel:

shmeker
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 65
Pridružen/a: 21 Okt 2007 02:00
Lokacija: Maribor - Slovenija

#41 Post Postao/la shmeker »

lafe,....to su djeciji problemi,...
ako je kraj kraj je zauvjek,....ma ko koga napustio i ja mislim da nema sta da se mijesa u tudji zivot,...
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#44 Post Postao/la ra-ja »

vidovita_dzemila je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:Nisam nikada bila u toj situaciji...
A da sam bila, nebih nista imala protiv, jer sudbina je sudbina,
i od njeh se nemoze pobjeci, ni sprjeciti nesto u njoj sa silom..... :-k
I kad mi je vec bivsi, onda je i tako vec zavrseno sa njim...
:)
@BeCaNka..... Sama kazes da nikada nisi bila u takvoj situaciji...Posto nisi bila nemozes niti davati sud o tome...... :-k

Moja rodica se tokom studija zabavljala sa mladicem par godine..Planirali su da se uzmu ,kada zavrse fakultet i dase vrate u nas grad...Naravno to su i ucinili.....Jos je ostao jedan mjesec do svadbe....
Imala je jednu skolsku drugaricu a i komsinicu...koja nije imala momka i cesto su je vodili zajedno da sanjima da izadje...bilo joj je zao drugarice sto samo sjedi u kuci....Da neduzim pricu ..Nesto su se zakacili...da bih on sedam dana pred svadbu dosao da joj kaze...da se zeni sa Sabihom.....
Sta mislite kako joj je bilo........nikada se nije udala.....takvo razocarenje je dozivjla..... :(
Drugarica je ubila svaku volju u zivotu... :huh:
Treba imati kulturu zivljenja :baa:

Upravo ovako kako Mrki62 kaze......dobar komentar

naravno da niko ne bi oprostio sabihi i tom tipu jer je to drugaèija situacija. prijateljica ti se trebala udati za njega i to je najpodlija stvar koju su joj njih dvoje mogli napraviti.
ali druga stvar je kad:
1. prekine¹ s momkom i vi¹e nema¹ ni¹ta s njim
2.izmeðu prijateljice i biv¹eg se rode iskreni osjeæaji, a ne nekakva strast i ¾elja za avanturom
3.oboje grize savjest i ¾ele tvoj blagoslov

za¹to im tada ne bi oprostila?

Sta se desi i kako bih ti reagovala. da ti se desi...!!!
Zelis nekoga stalo ti je...U vezu ti upada ..... nije drugarica u pitanju... nego bas neko blizi u rodu...pa mozda i sestra....umjesala ti se u vezu...
Znas sve o njoj ista kao i Sabiha..do krajnosti interescija...mlad star..nije vazno...iskoristri i ostavi ..negleda sto ce te povrediti....
A daje obrazlozenje ..vjerovatno da to radi da bih spasila tvoju prijasnju vezu koja je vec odavno prekinuta....
Bas me interesuje sta mislis o tome.... :-k


Grozno... :( :( katastrofa....

Odgovori