Reci sve ili ostaviti i nesto za sebe...

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Reci sve ili ostaviti i nesto za sebe...

#1 Post Postao/la Alma_sa »

Da li bi ste svom dragom sve rekli ili postoji ne¹to ¹to bi ste ipak zadr¾ali za sebe, neku svoju tajni ili ne¹to slièno? Da li to podrazumjeva da mu ne vjerujete ili ipak trebate biti malo tajanstveni, bez obzira ¹to prièate o svemu i ¹to ste beskrajno zaljubljeni?

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#3 Post Postao/la Isolde »

tirara je napisao/la:Iskrenost jeste jedan od temelja uspjesne veze i braka,ali mislim da neke stvari treba zadrzati za sebe.........razloga je mnogo...............
Jednostavno,ne mora da zna bas sve,a isto tako ne moram ni ja da znam sve njegove tajne.....
slazem se stobom potpuno, moje misljenje... :satisfied: ponekad je tako bolje izbegnes probleme/svadju :P ipak to ne znaci da nisi iskren, da nesto krijes al ponekad je bolje da ne diras u proslosti :satisfied:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#4 Post Postao/la Tourniquet »

Iskrenost je ono sto bi trebao biti prioritet.. ali postoji druga stvar a to je ljubomora, i mislim kad se kazu sve onda moze doci do nezeljene situacije,,,... Mislim red je ipak da se sve kaze ali moras pazit i na koji nacin kazes a opet neke stvari bolje zadrzati, ne to sto ne vjerujes toj osobi nego cisto onak jer neke stvari ne treba znati niko osim tebe,,,,

tu je najvise bitno povjerenje izmedju dvije osobe i da budes siguran kad nesto kazes da ta osoba nece dalje to proslijedit ili da se nece naljutit...

Sto se toga tice ja sam otvorena knjiga ... i vrlo lako se "ispovijedim" da tak kazem.... :huh: :huh: :huh:

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#6 Post Postao/la bosanka100 »

ToUrNiQuEt je napisao/la:Iskrenost je ono sto bi trebao biti prioritet.. ali postoji druga stvar a to je ljubomora, i mislim kad se kazu sve onda moze doci do nezeljene situacije,,,... Mislim red je ipak da se sve kaze ali moras pazit i na koji nacin kazes a opet neke stvari bolje zadrzati, ne to sto ne vjerujes toj osobi nego cisto onak jer neke stvari ne treba znati niko osim tebe,,,,

tu je najvise bitno povjerenje izmedju dvije osobe i da budes siguran kad nesto kazes da ta osoba nece dalje to proslijedit ili da se nece naljutit...

Sto se toga tice ja sam otvorena knjiga ... i vrlo lako se "ispovijedim" da tak kazem.... :huh: :huh: :huh:

Sla¾em se u potpunosti s tobom, pa da nepi¹em opet isto hehe :biggrin: :D

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#7 Post Postao/la Alyssa_ »

hmm...ev ovak, ja kad sma bila sa svojim dragim, sve sam mu rekla ama bash sve, nije nish ama bash postojalo a da mu nisam rekla, nijedne tajne nisam imala za njega...nit sam shta krila od njega, et zato shto sam htjela da budem 100% iskrena u svemu...zato sam mozda danas sama, neznam al i u buduce nih necu kriti od dragog.. 8)

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#9 Post Postao/la mala-plava21 »

Iskrenost mora postojat ali neke stvari treba ipak zadrzeti za sebe,to
je barem moje misljenje :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#11 Post Postao/la mala-plava21 »

slatkica_19 je napisao/la:Ma treba bit malo i mistican znaci zadrzati neke stvari za sebe,nije bas zanimljivo kad se sve kaze he he
Bas to treba ostat jedan mali kutak nase intime samo za nas same :baa:
Al slabo su nam se decki izjasnili sta oni misle :-k
a bas sam znatizeljna :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#12 Post Postao/la ra-ja »

Zivotnom saputniku treba sve reci... nema tajni... to treba ciniti zbog svog unutrasnjeg mira...a isto tako i on treba da nema tajni....jer ako otkrijem da mi nije sve rekao ....bude zlo.....kao da sam prevarena... :chuckel:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#13 Post Postao/la mala-plava21 »

Ra-Ja je napisao/la:Zivotnom saputniku treba sve reci... nema tajni... to treba ciniti zbog svog unutrasnjeg mira...a isto tako i on treba da nema tajni....jer ako otkrijem da mi nije sve rekao ....bude zlo.....kao da sam prevarena... :chuckel:

To je tvoje misljenje ja bi se osjecala golo :blush: kada ne bi imala nesto svoje samo za sebe. :baa:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#14 Post Postao/la ra-ja »

Mi smo jeDno.....ja bih se osjecala gola ber NJEGA :D A NE BEZ TAJNI:::

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#15 Post Postao/la Bebuskaa »

Iskrenost je vazna...ali svaka osoba ima neke svoje tajnice ,ne mora biti intinmno vezana ali imamo svi neke svoje maste i zablude...i sto moze da bude samo tvoje...zato ne mora da znaci ako ne zelis da odas neke svoje tajne da si neiskren,medjutim govorim o nekim osobnim stvarima o sebi kao osobi,ne vezano za neka djela koji smo pocinili kao prevara npr ili nesto sasvim lose... i zato sto da kazem nekom nesto jako privatno koje samo ja znam i sutradana stom osobam zavrsim vezu ,znaci sna sve o tebi pa cak i tajne koje nikad niko nije znao...ipak svako ima svoje misljenje...Pozdrav... :biggrin:

Odgovori