zena u braku: sluzavka ili zena?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

#4 Post Postao/la dinko »

Sta mu je samo zena ili sluzavka ...

Kod mene licno ce zena da bude ZENA KAO ZENA a ne sluzavka ... naravno,morat ce da radi kucne obaveze

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#5 Post Postao/la Tourniquet »

Mislim kad se uda ili ozeni iz ljubavi i kad se oboje vole onda je svejedno ko sta radi... Bitno samo da se sloze i razumiju i dogovore ko sta da radi... I onda tu nema nikakvih problema...

Avatar
nbeciro6
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 32
Pridružen/a: 29 Okt 2006 02:00
Lokacija: Croatia
Kontakt:

¾ena u braku

#6 Post Postao/la nbeciro6 »

tvoj primjer sa zabave jeste nadam se pojedinaæan sluæaj ,ma kakva slu¾avka ¾ena je ono zbog æega mi mu¹ki ne bi mogli ne¹to zbog æega su stvarani ratovi i stvarani novi svijetovi
mislim da ¾ena u dana¹njem vremenu mnogo vi¹e vrijedi od mu¹karca jer svaki mu¹ki svoj ¾ivot posvijeæuje ¾eni kao svom jedinom cilju zamislite koliko toga moramo smisliti da bi osvojili ¾ensko srce a da ponekad kao odgovor dobije¹ jedno mo¾da neznam ili sl
MU©KARCI VLADAJU SVIJETOM A ®ENE MU©KARCIMA ostalo je sve jasno.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

Re: ¾ena u braku

#7 Post Postao/la Alyssa_ »

nbeciro6 je napisao/la:tvoj primjer sa zabave jeste nadam se pojedinaæan sluæaj ,ma kakva slu¾avka ¾ena je ono zbog æega mi mu¹ki ne bi mogli ne¹to zbog æega su stvarani ratovi i stvarani novi svijetovi
mislim da ¾ena u dana¹njem vremenu mnogo vi¹e vrijedi od mu¹karca jer svaki mu¹ki svoj ¾ivot posvijeæuje ¾eni kao svom jedinom cilju zamislite koliko toga moramo smisliti da bi osvojili ¾ensko srce a da ponekad kao odgovor dobije¹ jedno mo¾da neznam ili sl
MU©KARCI VLADAJU SVIJETOM A ®ENE MU©KARCIMA ostalo je sve jasno.

tako je, svaka cast :) :onfire: :bigups:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#10 Post Postao/la ra-ja »

Zena u braku zena ili sluzavka, :-k

Ako smo ravnopravni sa muskarcimja onda djelimo sve :D
ALI NE ONO MORAS URADI :(
nego jednostavno dati mu do znanja
da on u toj brcnoj zajednici ima obavezu da mi pomogne.
Ja jesam domacica ,ali moram imati njega kao pomoc i podrsku.

Mogu sluzavka biti samo za svoje rodjeno dijete,
i muzu ako je nedaj
boze bolest u pitanju.
Muza mogu zamjeniti ako je on zauzet sa nekim drugim poslom,
i ako on zabavlja goste, TO UVIJEK BIH PREPUSTILA MUSKARCU :D

Kada je bracna zajednica zasnovana iz ljubavi,
Onda jedno drugom u svemu pomazu,ali to treba odrzati :P

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#11 Post Postao/la mala-plava21 »

Zena ili sluzavka.....hm ovako realno gledajuci u danasnje vrijeme vise obaveza pada na zenu iz razloga sto zene vise nisu samo domacice vec su pocele raditi. Dodu s posla pa moraju skuhat, ocistit, oprat, speglat, pa oko djece ovisno koje su dobi. Treba obaviti kupnju itd. Realno to bas muskarci i ne rade ima izuzetaka svaka cast. Znaci zene obavljaju veci dio posla. Opet cu se ograditi i reci da ne sve. Hocu reci da je sve stvar gledanja dali to sve sto rade, rade iz ljubavi i za svoju obitelj. S druge strane moze se gledati da je zaglavila u braku s nekim gdie je ljubav umrla a ona nema vise volje nizasto u tom braku i sve sto radi cini joj se kao da je sluzavka. Sve je stvar gledanja. Izrazila bi se: Ovisi iz kojeg kuta gledas. :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#13 Post Postao/la becanka »

GARAVA je napisao/la:zena je sama kriva ako dozvoli sebi da bude sluzavka.meni nije nista mrsko uraditi za muza jer znam da bi i on isto za mene uradio. :) a da ja samo nekog sluzim [-X [-X



=D> Tako je :thumbsup:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#15 Post Postao/la ra-ja »

Dali ce zena biti sluzavka ili zena....zavisi samo o njoj samoj... prvo u odabiru svog zivotnog saputnika.. a kasnije koliko ce dozvoliti i pustiti muzu da je gazi i zahtjeva.... :-k
Ravnopravnost postoji ako ga u svom domu izgradis...... :)

Svi ljudi nisu isti. neko se lako uklapa u bracnu zajednicu i prihvata svoje obaveze kao normalno a neko ne.....zato treba odabirati sa kime se zelite vezati......da nebudete samo sluzavka na kraju....... :chuckel:

Odgovori