Sta je po vama prevara

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#31 Post Postao/la mala-plava21 »

Ja sam to ipak mislila bezazlenije npr. gledate film i tako vam je zgodan glumac, na kavi ste s frendicama a radi zgodan konobar.Drugi dan kod te frendice pijete kavu koja je losa a vi se sjetite kako ste jucer kod onog zgodnog konobara popili dobru kavu. Listate skolski album i sjetite se decka koji je sjedio ispred vas i tako vam se svidao. Ja sam mislila na takve misli o drugima. To po meni definitivno nije prevara Ra-Jo a ako to netko smatra prijevarom tada ja to smatram pretjeranom ljubomorom. :baa:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
redzib
Pocetnik
Postovi: 15
Pridružen/a: 02 Maj 2007 02:00
Lokacija: Canada
Kontakt:

#34 Post Postao/la redzib »

ako smijem iznijeti i ja svoje misljenje u vezi (prevare) za mene prevara predstavlja nesto sto nemogu nikada razumjeti.doticna osoba koja vara po meni tezi za onim ljepsim ili jednostavno zeli da isproba drugu stranu seksualne vrline ili fantazije sto na kraju te prevare mogu biti i za jednu i za drugu stranu spola katastrofalne naravno raskid braka ili veze naravno onaj koji vara ne vara samo voljenu osobu on vara i samog sebe. gazi svoj ponos, dostojanstvo, karakter,itd prevara za mene znaci preljuba.neznam mozda nisam u pravu ali ja barem tako razmisljam, ako volimo doticnu osobu zasto bi je varali sa nekom trecom osobom?

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#35 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

redzib je napisao/la:ako smijem iznijeti i ja svoje misljenje u vezi (prevare) za mene prevara predstavlja nesto sto nemogu nikada razumjeti.doticna osoba koja vara po meni tezi za onim ljepsim ili jednostavno zeli da isproba drugu stranu seksualne vrline ili fantazije sto na kraju te prevare mogu biti i za jednu i za drugu stranu spola katastrofalne naravno raskid braka ili veze naravno onaj koji vara ne vara samo voljenu osobu on vara i samog sebe. gazi svoj ponos, dostojanstvo, karakter,itd prevara za mene znaci preljuba.neznam mozda nisam u pravu ali ja barem tako razmisljam, ako volimo doticnu osobu zasto bi je varali sa nekom trecom osobom?
Ne samo pored toga sto smijete iznijeti vase misljenje..
Potpuno se slazem i volim citati ovako intelektuale zdrave komentare.
A prije svega tacne :)

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#39 Post Postao/la mala-plava21 »

GARAVA je napisao/la:svako smatra razlicite stvari prevarom.za mene licno bi bila prevara da mi se muz samo dopisuje sa nekom curom a da ja to ne znam a ne jos da se poljubi sa nekom drugom onda bi bilo belaja :P :) :wave:
slozila bi se s tobom
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Columbo
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 466
Pridružen/a: 13 Apr 2007 02:00
Lokacija: Germany

#41 Post Postao/la Columbo »

Svi znaju da se prevare smatraju nemoralnim - a opet, zna se i da nisu nikakva rijetkost. Mo¾da æe vas zanimati u kom periodu veze se najèe¹æe de¹avaju prevare, kao i koji su najèe¹æi uzroci.

U Americi je sprovedeno jedno istra¾ivanje s ciljem da odgovori na ova pitanja (kod nas, koliko znamo, jo¹ uvijek nije sprovedeno neko slièno istra¾ivanje).
Pokazalo se da, u velikom broju veza, veæ nakon treæe godine zajednièkog ¾ivota dolazi kriza kod oba partnera, i da su prevare najèe¹æe poslije tri, èetiri i pet godina zajednièkog ¾ivota.

©to se razloga za prevaru tièe, ispalo je da ¾ene najèe¹æe varaju jer im nedostaje partnerova pa¾nja, pa to poku¹avaju da nadoknade sa strane, dok mu¹karci najèe¹æe varaju zato ¹to im je seks u vezi postao jednolièan, pa sa strane tra¾e malo "zabave i razonode".

Kao ¹to svi znamo, prevare se de¹avaju i u vezama koje traju du¾e od pet godina. Pomenuto istra¾ivanje pokazalo je da u tim du¾im vezama prevareni partner ili partnerka èesto ne primjeæuju ni sasvim oèigledne signale da postoji neko treæi, da su toliko uvjereni u ljubav voljene osobe da su sasvim sigurni da njihov dragi ili njihova draga nikada ne bi poèinili preljubu.

Jo¹ jedna zanimljivost je s kim budu poèinjene prevare u dugogodi¹njim vezama. Istra¾ivanje ne ka¾e ni¹ta za ¾ene, a ¹to se mu¹karaca tièe, oni svoje partnerke najèe¹æe varaju ili sa svojim koleginicama, ili s partnerkinom najboljom prijateljicom.

Razumje se, ovo su samo statistike, i to statistike iz druge zemlje. Kao ¹to veæina zna, prevara se mo¾e desiti u bilo kom trenutku veze, razlozi mogu biti najrazlièitiji (mo¾e i ¾ena da prevari iz "mu¹kog" razloga, ili mu¹karac iz "¾enskog", a mo¾e se raditi i o neèemu drugaèijem), a nema ni potpuno pouzdanog predviðanja s kime æe prevara biti izvr¹ena. Univerzalno je samo to da se prevara ne de¹ava sama od sebe, veæ da ne¹to u vezi nije bilo u redu jo¹ prije nego ¹to je do preljube do¹lo.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#42 Post Postao/la ra-ja »

Mersy je napisao/la:Uh jadi mojiii!!! :huh: Sve je prevara :baa: cak i pozudan pogled upucen prolaznici na ulici. :biggrin: Jer ako sam ja nekome dovoljna nema druge cak ni u masti. : :P Smjesno pricat.
U pravu si ...to i jest sve prevara............ :)

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#45 Post Postao/la Mala_selmica_ »

GARAVA je napisao/la:svako smatra razlicite stvari prevarom.za mene licno bi bila prevara da mi se muz samo dopisuje sa nekom curom a da ja to ne znam a ne jos da se poljubi sa nekom drugom onda bi bilo belaja :P :) :wave:
kao ti sa Amigosima ili Amigosom :biggrin: :biggrin:

sala mila :chuckel: [smilie=heart fill with love.gif]

Odgovori