Shok dozivljaj

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#16 Post Postao/la ra-ja »

Nema covjeka koji nije dozivio sok...posebno mi dokaznici rata u B-H


Jedna situacija....

Da bih stigla do ljekara .....Morala sam proci kroz naselje gdje se nalazi
Dom zdravlja...tu je slucajno privremeno postavljena pijaca..Momenat cuje se ispaljena ..1..2...3....granate koje su bas pale tu gdje se nalazilo mnogo ljudi medju njima i ja.....
Nastao je metez ...zbunjeno sam stala prisla zgradi...nasuprot dolazi zena blijada u licu...Znam je...veoma lijepa...crna duga kosa daje jos vece bledilo njenom licu....Samo je rekla pomoc....Direkrno u grudi je udario geler...Pala je tu na beton...Svijet se okupio nisam vidjela vise njeno lice...
Poslednje sto sam vidjela su njene noge..imala je crne hlace i kratke cizmice...Samo dva ili tri trzaja...i gotovo.... :(
I sama sam dobila udarac betona u ledja...Nista opasno... :-k


j

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#20 Post Postao/la maida_20 »

papaya je napisao/la:Bila kod majke, kuhinja 3x3. Stojim ispred sudopere i trazim upaljac. Onda vidim da na stolu ima jedan. Krecem prema stolu, to su znaci dva koraka, onda cujem iza sebe neki cudan zvuk...sjednem na stolicu i onda se sve odigravalo munjevitom brzinom, ali gledala sam u Slow-Motion...

Cijeli viseci element iznad sudopere, jedan sa dvoje vrata, pun casa i solja, pola od drveta pola od stakla, i dva elemenata sa strane (sve neko tesko drvo) se odvojio od zida i povuklo za sobom pola zida.

Ja sjedim i gledam kako to sve pada, bilo je tako glasno...i kontam, sekunda, samo sekunda i ja sad ne bi citava.Milimetar pored mene je proletjelo staklo. Bilo je stvarno strasno, taj zvuk necu nikad zaboraviti.

Sekunda je falila

uh u dlaku...
Za cas se desi neko zlo!
Dobro si prosla zaista...uh

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#22 Post Postao/la irma26 »

letis a nema kerozina 8)

Avatar
Xzelenookax
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 483
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Svedska
Kontakt:

#23 Post Postao/la Xzelenookax »

shok dozivljaj mog zivota...
poslije tri spontana abortusa konacno uspijeva trudnoca, udjem u osmi mjesec trudnoce, saznajemo da je musko i kontamo kako mu dati ime. u to vrijeme moji roditelji su u Bosni na odmoru i planiraju se vracati u subotu. cujemo se telefonom u petak sve ok spremno spakovano eto samo ustanu ujutro i krenu.
svanuo sutradasnji dan, ja i muz idemo u prodavnicu da razlgedamo dijecije stvari, jer kupovina je zabranjena zbog proslosti dok se neporodim. dolazimo do autobuske stanice zvoni mobitel, moja svekrva zeli pricati muzem, i u brzini muz mi kaze da moramo nazad kuci da nazove mamu, ja ga cekam ispred zgrade i kontam boze sta je sad. vidim njega gleda kroz prozor i mase da sacekam. izlazi poslije 20 minuta, uplakan. dragi sta je bilo, ma nista krenemo dalje prema autobuskoj, pa se podjemo vracati kuci pa opet na stanicu. pitam ga opet sta je kaze stari mu bolestan nece ostati ziv i kako da dodje do bosne do utorka. ma snacicemo se nekako ima avion. kaze nemogu te ostaviti samu. i tako smo proveli dan hodajuci po prodavnici on je izlazio u ulazio plakao i pricao na telefon. nisam kontala sto je takav nije mu stari bio uopste toliko bolestan a sigurno ce ozdraviti. poceo mi je stavljati dijecije pelene maramice odjecu posteljinu sve u kolica, reko zasto to kaze zato sto si zasluzila eto mozes ovo malo danas. dolazimo kuci vec je vece, kaze mi da pristavim kafu. dok sipam vodu u aparat zove me da dodjem kod njega i kaze mi da mi mora nesto reci. pa sta je pobogu vise, kaze Maho ( moj stari) i Namka (stara) bili na balkonu danas...ostala sam bez daha jesu pali obadvoje, kaze nisu Maho je posao da zatvori balkonska vrata izvukla mu se brava iz vrata i pao je pred kucu na beton...pa jel ziv, kaze jeste eno ga u banja luci na paprikovcu. ma reko dragi moj sad cu ja to srediti da idu odavde po njega avionom bice sve uredu...kaze nece... ostala sam totalno bez daha
Dado jel moj tata umro?
Jeste Minka umro je...

TO SE ZOVE SHOK

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#24 Post Postao/la irma26 »

ap... bez daha sam
citala sam i lafa i tvoje sada :( bolje da se zakljuca ova tema

Avatar
Xzelenookax
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 483
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Svedska
Kontakt:

#25 Post Postao/la Xzelenookax »

sve ima svoje kako i zasto. koliko se meni cini dragi Allah je htjeo da me postedi velike patnje za ocem pa ga je uzeo kad mi je bilo najlakse za preboljeti, na njegovu ceteresnicu otisla sam na porodjajno poslije se okupirala oko bebice i tako prodje vrijeme. mada mi uvjek fali uvjek imam praznocu i uvjek ga cekam da mi dodje.

Avatar
Xzelenookax
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 483
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Svedska
Kontakt:

#27 Post Postao/la Xzelenookax »

ja djete a djete mene...toliko smo se voljeli da nisam bila trudna imala sam osjecaj da bi odljepila totalno

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

#28 Post Postao/la _ramayana_ »

jao nemam komentara bas tuzno,i slazem se sa Irmom mozda je i bolje da se ova tema ikljuci

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: SHOK Dozivljaj

#29 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Dijete od 9 mjeseci vam umre na rukama
detalji su suvisni

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: SHOK Dozivljaj

#30 Post Postao/la diisaaa »

LAFF je napisao/la:Dijete od 9 mjeseci vam umre na rukama
detalji su suvisni

ne daj Boze nikom [huh.gif]
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Odgovori