Shok dozivljaj

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
Beksi23
Pocetnik
Postovi: 21
Pridružen/a: 31 Jul 2000 02:00
Lokacija: Macedonia

Shok dozivljaj

#1 Post Postao/la Beksi23 »

dali ste se ikada osjecali shokirani u nekom situacijom kako ste to dozivili ili kako bi ste to dozivili?



jasam se osjecao shokantno kad mi umrela tetka video sam sa mojim ocima kako polako predaje se nisam mogo vjerovat sebi da to se desilo samo u 15 min intervala nisam bio svesan vise ni sta radim ni gde sam to me jako diralo u dusi da vec nisam bio u sebi cak i u nekim momentima padao sam i u nesvest tesko sam prozivio te trenutke neznam ni sam kako sam doso u sebi posle neko vrjeme...

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#2 Post Postao/la mala-plava21 »

Bila sam sokirana ali nicim dobrim tata mi je izgorio po kozi i to jako jako puno palili su nesto i kako je "pametan" zalio to benzinom, benzin je naravno povuko vatru na njega, prijatelji su ugasili vatru koja je na njemu gorila i nije htio na hitnu dok ne dodje prvo kuci kada sam ga vidjela kako ulazi u kucu jos sam i dijete bila ne da sam se prestrasila nego sokirala to je strasno izgledalo. Sva sreca sve je dobro zavrsilo. :)
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#3 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Sokantno mi je bilo prisustvajuci jednoj od masovnih grobnica u kojoj su pronadzena djeca iz Srebrenice
Ukupno 28 djecih tijela u poluraspadajucem stanju sobzirom na mjesto i geoloski sastav (ilovaca) primarne grobnice

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#4 Post Postao/la becanka »

Shok sam dozivjela kad sam djeda allahrahmetelja vidjela mrtvog u bolnici, brat se takodjer sokirao, jer do tada nikada nismo vidjeli mrtvaca..
Ja, mama i brat smo bili tad u Bosni, a otac je bio ovdje, javili smo mu da dodze... Trebao je da dodze oko 1h ,2h noci, a on nije dosao do 9h u jutru, ja sam se tu jos vise shokirala sto ga nema, mislila Bog zna sta je bilo i gdje je.. Ja sam cijeli dan plakala i povracala, drugi dan sam tek sebi dosla... :huh:
Nebih tako nesto vise voljela dozivjeti... [-(

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#5 Post Postao/la irma26 »

Ne svidjaju mi se ovake teme mozda bi trebalo biti close :(

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#6 Post Postao/la ra-ja »

Sok sam dozivjela kada sam pred svojim ocima vidjela zenu na ulici
kako umire ......jer joj je geler povredio grudni kos.....poslije toga dugo sam imala lose snove...... :( :( :(

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#7 Post Postao/la mala-plava21 »

IrMa26 je napisao/la:Ne svidjaju mi se ovake teme mozda bi trebalo biti close :(

©okovi su sastavni dijelovi nasega zivota svidjalo se to nama ili ne
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#14 Post Postao/la sabinax »

Veliki ¹ok sam dozivjela kada sam saznala da se meni jedna draga i bliska osoba drogira, nasla sam pribor za fiksanje na vodokotlicu...dugo nisam mogla sama sebi priznati da je to istina, ali nakon nekog vremena sam morala nauciti zivjeti s tim :(
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#15 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Slijedeca situacija
Dolazite na mjesto nesrece miris benzina
flash plavog svijetla
kisa,
nepreglednost situacije,
ljudi koji se okupljaju,
sirene nadolazecih vozila vatrogasaca bolnickih tehnicke sluzbe svaka svog karakteristicnog zvuka...

Prilazis autu kojeg vec sjeku ne obracas puno paznju pokusavas stvoriti preglednost sitacije i drzati je pod kontrolom koliko se da...
U tim trenutcima dojava helikopter narucen i vec se spusta
Mlada djevojka kojoj je glava odsjecena je trudna....
Navigiras i obezbedjujes Area-u sletanja Heli-a trcis s Doktorom na mjesto poduhvata odjednom gurajuti u ruke neko cebe od zastite gaffer ociju koji tu stoje i promatraju neki mozda i da slikaju :angry:

Nalazis se potpuno svijesno nad bezdusnim lesem djevojke kojoj doktor sjece stomak da spasi nerodjeno dijete
Okreces glavu trazeci nesto ali ne nalazis nista samo osjecaj da si mokar od kise i blijesak flesh svjetala koji na trenutak osvijetle i bezpomocno tijelo vozaca kojeg upravo izvlace inace mladica djevojke
a mozda i oca ovog nesretnog dijeteta kojeg tim ljudi u biijelom pokusavaju da spase.

Odgovori