Ispusni ventil!

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#31 Post Postao/la thug »

Ra-Ja je napisao/la:Dobro mi dodje za opustanje i neka dobra knjiga ili roman da citam.... :)

Jer citajuci...zaboravim na sve ....... :-k

"In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angelo cum libro." - U svemu sam trazio mir, ali ga ne nadjoh nigdje osim u kutu uz knjigu
:huh:
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#32 Post Postao/la Betty »

In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angelo cum libro." - U svemu sam trazio mir, ali ga ne nadjoh nigdje osim u kutu uz knjigu
Dobro reèeno Thug! Ili dobro citirano :biggrin: U svakom sluèaju, knjige su i meni ispu¹ni ventil. Mada ponekad i pisanje nekih kratkih prièa.

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#35 Post Postao/la Tourniquet »

Sve zavisi od cega se trebam ispuhati i koliko sam iznerviran..

Uglavnom... za vecinu stvar dobro mi pomogne samoca i glasna muzika po mom izboru.. Uglavnom u takvim situacijama slusam techno i to u mraku sobe.. pojacano sto vishe moze.. i u ritmu basova stresa nestane..

TO jedna situacija..
Druga je voznja biciklom.. To me isto dosta oraspolozi, pogotovo ako naletis na dobro drustvo i grupicu biciklista.. pa se ode daleko a da i ne primjetis..

i treca... Igranje igrica na compu ili PS...svejedno... i to moze ucinit da zaboravis okolo sebe...

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#37 Post Postao/la Tourniquet »

nemoguce je samo ako ne zelis.. inace...

a trebas samo malo bolje potrazit ventilj...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#39 Post Postao/la im_ex »

Hmm ... kako kad, a sve u zavisnosti od "stepena" zacepljenosti ventila.

Kad sam sama, najuspjesnije se vracam na normalu pustajuci meni posebno drage pjesme.
Nekad se uhvatim da u takvim trenutcima iznenadjujuce postanem aktivna u obavljanju fizickih poslica pa mi postaje malo i izmisljam vec neke nove.
Nekad, opet, sve mi je *orilo-gorilo*, ni do ceg mi nije sem do slusanja muzike kao jedine mogucnosti da se spasim.

Kad nisam sama, izolujem se. Zavisno od situacije, i opet kazem, zna mi doci da se bas ono isplacem.
Tako odsutna (a kad nisam sama), najcesce uzmem svoje teftere, procitam nesto od ranije napisanog i tako se zna desiti da neocekivano dobijem inspiraciju za nesto novo da napisem cemu se i sama znam pocesto diviti.
Da, bas kad pisem, smiri me.
Ah, pa ne moram naglasavati da me intima s partnerom itekako smiri, to se vec podrazumijeva. :)

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#40 Post Postao/la Tourniquet »

IM_ex je napisao/la: Ah, pa ne moram naglasavati da me intima s partnerom itekako smiri, to se vec podrazumijeva. :)

a sta ako je partner razlog da se mora opustiti ventilj... Ne vjerujem da bi te isti taj koji ti digao tlak da moze te i smiriti... Bar ne u tom trenutnku..

trebas prvo sagledati gdje i kako i zbog cega uopste doslo do toga da ti treba oduska od svega.. Da li je to naglo ili se "natalozilo" vremenom...

I ne moze uvijek ista terapija.. mora se trazit nesto odgovarajuce...

meni nekad i zezancija ovdje na forumu dobro pomogne :D .... Zato kad vidite da nekad moji komentari ne lice na mene i da sam previshe direktan.. znajte da je ventilj odvrnut :D ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#42 Post Postao/la im_ex »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
IM_ex je napisao/la: Ah, pa ne moram naglasavati da me intima s partnerom itekako smiri, to se vec podrazumijeva. :)

a sta ako je partner razlog da se mora opustiti ventilj... Ne vjerujem da bi te isti taj koji ti digao tlak da moze te i smiriti... Bar ne u tom trenutnku..

trebas prvo sagledati gdje i kako i zbog cega uopste doslo do toga da ti treba oduska od svega.. Da li je to naglo ili se "natalozilo" vremenom...
hahah, ovo mi ga dodje kao da mi Tourni ukazuje na cin porodjaja ... k'o, eto, on zna a ja nemam pojma :D

Naravno da u tom trenutku buktisanja (ako je partner razlog "zacepljenja ventila) ne poistovjecujem automatski i sa popustanjem ventila.
"Ma biz' tamo, odmakni, bolje mi je kad si podalje" dok djejstvuje ... no, uslijedi pogodan momenat.

Hajd, sta se pravis da ne znas, Tourni :lol:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#43 Post Postao/la Tourniquet »

IM_ex je napisao/la: Hajd, sta se pravis da ne znas, Tourni :lol:

nemam blage veze... :D

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#44 Post Postao/la im_ex »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
IM_ex je napisao/la: Hajd, sta se pravis da ne znas, Tourni :lol:

nemam blage veze... :D
hmm, citajuci (visocije) tvoj elaborat, reklo bi se da imas.
A gle dokle se doguralo :lol:

Ne brini, imaces, imaces, aBd :lol:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#45 Post Postao/la sabinax »

Uh kada me netko najuti a to je rijetko...ispusni ventil je èi¹æenje...ajme koji sam onda manijak...ali stvarno mi pomaze...krene ¾estoko i dinamièno...pa kako me huja napusta tako i èi¹æenje bude mirnije
Tim udarcem ubijem dvije muhe: smirim sebe i oèistim kuæu :D
A ono drugo zovem "punjenje baterija"...to je ono kada ti je dosta svega, posla, kuæe, obaveza, napetosti, ¾urbe, nervoze...tu me najvise opusta setnja pored mora ili bilo koja setnja u prirodi...nema ljepseg...nakon toga se vratim ko ptièica...puna utisaka :)

Odgovori